Puskás Akadémia FC–NK Aluminij (szlovén) 0–1 (0–0)
Gól: Heris (öngól)

PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Heris, Spandler, Trajkovski – Szakály P., Balogh B. – Molnár G., Radó A., Kiss T. – U. Diallo.
Csereként pályára lépett: Osváth, Zsidai, Márkvárt, Knezevic

Harmadik határon túli felkészülési mérkőzésén csapatunk 1–0-s vereséget szenvedett a szlovén NK Aluminij együttesétől.

Esős délutánon futott ki horvátországi tartózkodása során harmadszor a pályára az első osztályú bajnokság jövő szombati rajtjára készülő együttesünk. Az égi áldás nem zavarta meg a mieinket, akik látványos passzjátékkal igyekeztek az ellenfél kapuja elé kerülni, s lehetőségünk is jócskán akadt: Kiss Tamásnak és Radó Andrásnak is megvolt a maga helyzete, ám a legnagyobb sansz Ulysse Diallo előtt adódott, aki remek meglátással akarta átemelni a szlovén kapust, ám löbbölését a gólvonalról kivágták a bekkek.

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, bár a szlovén csapat valamivel aktívabbnak tűnt, mint a szünet előtt. A mi oldalunkon Radó ismét betalálhatott volna, ám Szakály Péter centerezésénél elcsúszott. A hajrában még Spandler Csaba fejelhetett volna gólt, ám mégis a mi hálónk rezdült, amikor egy labdavesztés utáni bal oldali beadást követően Jonathan Herisről került a kapunkba a labda (0–1). Így hiába játszottunk jobban ellenfelünknél, hiába alakítottunk ki jóval több helyzetet, a végén a szlovénok örülhettek.