MTK: Strestík albánok elleni vereséggel mutatkozott be

Tirol – A Kukësi már nagy falat volt, ismét Szatmári gól.

Az Ausztriában, Tirolban edzőtáborozó MTK – amely a román élvonalbeli Botosanit 1-0-ra verte, majd az azeri Neftci Baki ellen könnyedén nyerni tudott – a hozzá hasonlóan szintén El-résztvevő albán FK Kukësitől már kikapott.

Az 5. percben a tizenhatosra bekerülő labda pattant le a védőkről, az albánok tizese 12-13- méterről lőtt, Hegedüs beleért a labdába, de hárítani nem tudott (0-1). A 43. percben Varga Szabolcs ment el a jobboldalon, beadásánál elcsúszott a kapus és a szemfüles Szatmári Lóránd két méterről az üres kapuba gurította a labdát (1-1) A 73. percben MTK Budapest szabadrúgás után kontráztak az albánok és megszerezték a vezetést (1-2).  A 85. perc: hiába támadott az MTK, kontrából ismét az albánok szereztek gólt, végképp eldöntve a mérkőzés sorsát (1-3).

A találkozón pályára lépett a korábbi győri légiós, Marek Strestík.

Felkészülési mérkőzés

MTK–FK Kukësi (albán) 1–3

Az MTK gólszerzője: Szatmári (43.)

MTK: Hegedüs – Bese, Grgics, Vukmir, Vadnai – Thiam, Vass – Varga, Kanta, Szatmári – Torghelle.

Csereként pályára lépett: Ramos, Cseke, Hajdú, Nagy, Schrammel, Deutsch, Strestík.

EL: Fradi holland, DVSC montenegrói, MTK szerb rivális

EL: a 2. körben a magyarok mellé állt a szerencse.