Kiütéssel kezdte a felkészülést a Puskás Akadémia – videó

Megnyomták az első félidőt a felcsútiak.

A Puskás Akadémia beszámolója:

,,Ötgólos győzelmet aratott az FC Juniors NÖ ellen Hornyák Zsolt csapata.

Harmincfokos, párás melegben kezdte első felkészülési mérkőzését csapatunk az FC Juniors Oberösterreich ellen a paschingi Raiffeisen Arénában. A 17. percben szereztük meg a vezetést: jobb oldali szöglet után Joao Nunes perdített a léc alá (0–1). Hét minutummal később ismét jobbról jött a szöglet, a röviden kifejelt labdára Komáromi érkezett, és középről, 11 méterről kilőtte a jobb alsót (0–2). Fél óra elteltével csodaszép gólnak örülhettünk: a remekül játszó Corbu Marius nyargalt el a bal szélen, pazarul ívelt a jobbösszekötő helyen érkező Slagveer elé, aki a levegőből, kapásból mesterien ívelt a kapu jobb oldalába (0–3). Az újabb gólhoz hét perc kellett, ekkor Jakub Plsek fejezett be higgadtan egy gyors támadást Major Gergő remek indításából (0–4).

A szünetben az osztrákok sort cseréltek, de Hornyák Zsolt is változtatott; a kapuban Markek Tamás, a mezőnyben Nagy Zsolt, Szolnoki Roland, Alexandru Baluta és Skribek Alen is lehetőséget kapott. A második játékrész első húsz percében több helyzetet is sikerült kialakítanunk, ám a befejezések nem voltak olyan pontosak, mint az első félidőben. Vezetőedzőnk többször cserélt, s egyre alacsonyabb lett csapatunk átlagéletkora. A 77. percben például a 16 éves Gruber Zsombor csent el szemfülesen egy labdát a kapustól, ám kisodródott, s a hazaiak végül üggyel-bajjal tisztázni tudtak. Az utolsó tíz perceben Kiss Tamás kétszer is betalálhatott volna, de mindkét esetben éles szögből kellett lőnie, így a kapus győzött. A sokadik helyzet azért már csak bement: a 89. percben egy bal oldali akció végén Skribek elé került a labda, aki közelről nem hibázott (0–5) – sikerünk akár nagyobb arányú is lehetett volna."

Nemzetközi felkészülési mérkőzés
FC Juniors NÖ–Puskás Akadémia FC 0–5 (0–4)

Pasching, Raiffeisen Arena.
Gól: J. Nunes (17.), Komáromi (24.), Slagveer (30.), Plsek (37.), Skribek (89.)
FC Juniors: Polster – Burgstaller, Wallquist, Würdinger – Jaunegg, Sulzner, Radulovic, Kapsamer – Weixelbraun, Plojer, Michlmayr. Csereként pályára lépett: Jungwirth (kapus), Philipsky, Haas, Vicol, Aigner, Freinschlag, Lelic, Braun, Mandl, Mayr, Monsberger
PAFC: Tóth B. – Major G., J. Nunes, Spandler Cs., Deutsch L. – Favorov, Van Nieff, Corbu – Slagveer, Plsek, Komáromi. Csereként pályára lépett: Markek (kapus), Nagy Zs., Szolnoki, Baluta, Skribek, Posztobányi, Gruber, Kiss T., Mim, Ominger, Hosszú