Kiesési rangadó: Lipták kiállításáról is mesélt a DVTK mestere

kiállítva: Könyves (36.)
sárga lap: Vernes (57.), Tamás M. (62.), Brkovic (88.), illetve Könyves (34., 36.), Kesztyűs (51.), Bobál D. (77.)
Diósgyőri VTK: Antal – Polgár, Brkovic, Tamás M. – Sesztakov, Szabó B., Márkvárt, Hasani, Juhar (Korbély, 79.) – Vernes (Mihajlovic, 68.), Prosser (Tóth B., 91.)
Paksi FC: Nagy G. – Kővári, Bobál, Kesztyűs (Cseke, 80.), Szabó J. – Windecker, Egerszegi, Papp K. (Kecskés, 73.) – Bartha (Simon A., 59.), Könyves, Hahn

Kezdetben mindkét csapat a biztonságra törekedett, a kapuk nem forogtak veszélyben. Aztán a meccs első helyzetét gólra váltották a hazaiak, akik néhány perc múlva emberelőnybe is kerültek, miután Könyves két percen belül kétszer is sárga lapot érően szabálytalankodott. A létszámfölénybe került Diósgyőr innentől kezdve irányította a játékot, a szünetig többször is lehetősége volt megduplázni előnyét, bár nem élt vele.

A második félidőben volt ugyan egyenlítési lehetősége a Paksnak, de többnyire a házigazdák birtokolták a labdát, és veszélyes helyzeteket alakítottak ki, bár újabb gólt már nem sikerült szerezniük. A hajrában leginkább már csak az eredmény tartására törekedtek.

A kiesés ellen küzdő miskolciak ezzel megszakították négymeccses nyeretlenségi sorozatukat, a Paks viszont immár hét találkozó óta nem tud győzni, ráadásul egymás után ötödik mérkőzésén volt gólképtelen. A tolnaiak így közel kerültek a kieső zónához.

Értékelések
Fernando Fernández: – Csak egy csapatot láttam a pályán, ma az elejétől a végéig sokkal jobban játszottunk ellenfelünknél. Hozzá kell tennem, könnyebb volt, amikor létszámelőnyben játszottunk, ekkor nagyobb terület nyílt előttünk, de egyenlő létszám mellett is jobbak voltunk. Számomra az a legfontosabb, ahogy játszottunk, az eredmény viszont negatívum. Egy ilyen találkozót 3-4 góllal kell megnyerni, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, azonban mind kimaradt. A kiállítás legtöbbször előnyt jelent, de emlékezhetünk, az előző bajnokságban fordított esetben Debrecenben szinte meg sem látszott, hogy Tamás Márkot már a 20. másodpercben leküldték, vagy éppen a Paks ellen létszámhátrányban győztünk, amikor – máig sem értem miért – Ivan Radoš ütközött az ellenféllel, és Lipták Zoltánnak mutatták föl a piros lapot. Egy hazai győzelem mindig erőt ad, most is így kell lennie. A tabella vége besűrűsödött, több csapat küzd hasonló célokért. A Paks csak egy ponttal áll előttünk, a jövő héten Mezőkövesden egy fontos mérkőzés vár ránk, a győzelemért utazunk a szomszédba.

Csertői Aurél: Sajnos a felelőtlen megmozdulások és a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Mondhatjuk, hogy kilenc mezőnyjátékossal jobban és többet küzdöttünk, mint tízzel, de ezt a játékosoknak sokkal jobban át kell értékelniük. Sokkal többet kell tenni a sikerért, és a hangzatos mondatok helyett a jövőben a cselekedeteknek kell dominálniuk. A piros lap óriási hátrány volt számunkra. A létszámazonos időkben megvoltak a lehetőségeink, de a végjátékokban rossz passzokat, döntéseket követtünk el. Emberhátrányban mindent megtettünk, hogy korrigáljuk az eredményt, erre sajnos sok esélyünk nem adódott, de némi szerencsével lehetett volna döntetlen is a végeredmény.