Keserédesen búcsúzott 56 év után a Vasas a stadionjától

Budapest – Berecz gólpasszáról és Lazovics találatáról még sokáig fognak beszélni.

Forrás: vidi.hu

Az OTP bank Liga 14. fordulójában az Illovszky Rudolf Stadion búcsúmeccsén a Vasas 1-1 döntetlent játszott a Videoton ellen.

Vasas-Videoton 1-1

A mérkőzés gyorselemzése

A rangadó ütemét a Vasas kapta el jobban, ám a találkozó első félében nem adódott komolyabb lehetősé egyik csapat előtt sem, inkább a küzdelem dominált. Az első félidő hajrájában klasszis kiugratást Mohamed Remili tudott kihasználni, és bár ezt követően nyomott a Vidi, angyalföldi előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe. A Vidi mindent megtett a második játékrészben az egyenlítésért, de a Vasas úgy védte a kapuját, mint 1552-ben Dobó István és fiai az egri várat, a végén mégis meg kellett elégednie az egy ponttal, mivel Danko Lazovics gyönyörű góljával az utolsó percekben elrontotta a Vasas ünnepét.

A mérkőzés kulcsmomentuma

Berecz Zsombor klasszis kiugratása olyan pillanat volt, amelyet a világ bármelyik stadionjában megtapsolnának, Mohamed Remilinek már „csak” be kellett fejeznie az akciót, amelyet meg is tett, így előnyhöz juttatva a Vasast, amely végül egy pontot ért.

A mérkőzés főszereplője

Nagy Gergely szinte az egész mérkőzésen magabiztosan állt a lábán – egy hibát leszámítva, de azt Géresinek végül megköszönhette –, a Vasas kapusa több hatalmas bravúrt is bemutatott, ráadásul nagyon fontos pillanatokban, Lazovics szabadrúgását nem védhette, így nagyban hozzájárult az angyalföldi gárda pontszerzéséhez.