Így repesztett Dárdai Palkó a Vidi eddigi meccsein

Méghozzá Kovács Zoltán szavaival is ellentétesen.

Tizenöt nappal ezelőtt, január 5-én igazolt a MOL Fehérvárba Dárdai Palkó, akinek érkezését elsőként az nb1.hu szellőztette meg

A Herthától érkező 21 éves tehetség 2025 nyaráig írt alá a székesfehérvári klubnál, amelynek színeiben már a legelső horvátországi edzőmeccsen bemutatkozhatott. Palkó kezdőként az első félidő felét játszotta végig a Rijeka ellen, a háromfős csatársor jobb szélén.

MOL Fehérvár-Rijeka 1-0 (0-0)

Vidi, 1. félidő: Rockov – Fiola, Tamás, Musliu, Zeke – Alef – Houri, Pinto – Dárdai (Halmai, 26.) Zivzivadze, Géresi
Vidi, 2. félidő: Kovács – Bolla, Rus, Stopira, Hangya – Nyári, Nikolov – Petrjak, Nikolics, Funsho – Szabó

gólszerző: Funsho (65.)

Néhány nappal később Kovács Zoltán, a Vidi sportigazgatója úgy reagált, Palkó egyelőre nincs olyan állapotban, hogy annyi időt töltsön a pályán, amennyit külső szemlélőként elvárhatának a szurkolók. A Graz elleni mérkőzésen az utolsó szűk negyedórában játszott a bal szélen, majd a folytatás parádésan sikerült.

MOL Fehérvár FC-Sturm Graz 1-3 (0-2)

Vidi, 1. félidő: Rockov – Fiola, Rus, Stopira, Hangya – Alef – Pinto, Houri – Petrjak, Nikolics, Funsho
Vidi, a 63. perctől: Kovács D. – Fiola, Tamás, Musliu, Zeke – Nyári, Nikolov – Géresi (Szabó, 77.), Kovács I. (Dárdai, 77.), Halmai – Zivzivadze

a fehérváriak gólszerzője: Szabó (88.)

Kovács Zoltán elárulta, miért játszik kevesebbet Dárdai Palkó – NB1.hu

A HNK Osijent ellen ugyanis Palkó beállt, majd egy perccel később gólt szerzett, sőt, duplával tette teljessé a remek teljesítményét. A fehérvári honlap beszámolója szerint Nikolics mögött kapott szerepet, mindkét gólpasszt a válogatott csatártól kapta.

MOL Fehérvár-HNK Osijent 6-2 (3-1)

Vidi, 1. félidő: Tordai – Tamás, Rus, Musliu, Zeke – Nyári, Nikolov – Halmai, Szabó (Kovács, 30.), Géresi – Zivzivadze
Vidi, a 63. perctől: Tordai – Fiola, Rus, Stopira, Hangya – Nyári (Kovács, 80.), Houri – Funsho, Dárdai, Petrjak – Nikolics

gólszerzők: Zivzivadze 21., Géresi 34., Rus 41., Dárdai 64., 70, Funsho 88., ill. Fucak 36., Crnko 58.

Dárdai góljainak története:

64. perc: Egy perccel azután, hogy beállt, gólt szerzett Dárdai Palkó! Nikolics remek ütemben ugratta ki a fiatal tehetséget, aki 14 méterről higgadtan helyezte a kapuba a labdát. 4-2

70. perc: Nikolics egy szép csel után Dárdainak passzolt, aki 17 méterről kapásból hatalmas gólt lőtt. 5-2

Zárásképp az NK Osijek ellen már végigjátszotta a meccset, a taktikai formáció alapján bal belső középpályásként kapott lehetőséget, és ismét betalált.

MOL Fehérvár-NK Osijek 2-2 (0-1)

Vidi: Rockov – Bolla, Rus (Stopira, a szünetben), Musliu, Fiola (Hangya, a szünetben) – Rúben Pinto – Halmai (Petrjak, 63.), Kovács I. (Houri, 63.), Dárdai, Géresi (Bamgboye, 63.) – Nikolics (Zivzivadze, 63.)

gólszerző: Mierez (44., 73. – mindkettőt 11-esből), ill. Halmai (53.), Dárdai (64.)

Dárdai góljának története:

65. perc: Hangya passzolt Zivzivadzenek, egy becsúszó védőről a labda Dárdai elé került, aki 13 méterről nem hibázott. 2-1

Dárdai a szokásos éneklős beavatkozáson is átesett, Márton Gábor vezetőedző pedig úgy fogalmazott, minden új játékos beilleszkedett a csapatba. Ezek alapján könnyen lehet, hogy Palkó az Újpest elleni, szombati bajnokin megkapja az esélyt élete első NB I-es meccsére.

Vidi: Dárdai Palkóék és a beavatási szertartás – NB1.hu