FTC: eldőlt Leandro sorsa

Budapest - Hivatalos bejelentést tett a Fradi.

Íme, az FTC közleménye:

"A rutinos Leandro de Almeida a 2018/19-es szezonban is a Ferencváros labdarúgócsapatát erősíti.

A Ferencvárosi Torna Club és Leandro de Almeida újabb megállapodást írt alá: a sokoldalú labdarúgó továbbra is zöld-fehérben futballozik!

Leandro Brazíliában született, első profi klubja – az MTK – azonban már magyarországi volt. A Bük és a Haladás után Leo 2002-ben igazolt a Fradiba, ahol többnyire a támadósor bal oldalán szerepelt.

Leandro egy kilenchónapos kitérőtől eltekintve négy szezonon át segítette a mieinket, amellyel magyar bajnoki címet, ezüstérmet, két MK-győzelmet és egy Szuperkupa-aranyat szerzett, tagja volt az UEFA Kupa csoportkörébe jutott együttesnek is.

Leandrót a Ferencváros labdarúgójaként hívták be először a magyar válogatottba is, amelyben 16 mérkőzésen lépett pályára.

Első Fradi-korszaka alatt kölcsönjátékosként a brazil Atlético Paranense együttesével a dél-amerikai Bajnokok Ligájának megfelelő Libertadores Kupában ezüstérmet ünnepelhetett.

Később a DVSC-vel szerepelt a Bajnokok Ligája csoportkörében, valamint újabb három bajnoki címet, egy Magyar Kupát és egy Szuperkupa-aranyat nyert. A ciprusi Omonia tagjaként pedig bajnoki címét és 2-2-2 ciprusi kupát és Szuperkupát ünnepelhetett.

Leandro 2015-ben tért haza a Ferencvárosba: első korszakával ellentétben ezúttal már a hátvédsorban segíti az együttest, de védekező középpályásként is bevethető. Ennek ellenére a 2015/16-os idényben 10 assziszttal az NB I gólpasszkirálya lett, összesen pedig 1 bajnoki címet, 2 Magyar Kupát és 2 Szuperkupát nyert második népligeti korszakában."