Élő közvetítések: Honvéd-Vidi, PMFC-DPASE, PAFC-KTE

NB I - A Pécs nyerte a kiesési rangadót, Tischler triplázott.

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában is a szokásoknak megfelelően három mérkőzéssel zárul az aktuális kör szombati játéknapja.     A párharcok alkalmával több, a kiesés ellen menekülő csapat is pályára fog lépni, így a Honvéd, a Pécs és Dunaújváros. Utóbbi két egylet ráadásul egymás ellen meccsel, míg a kispestieknek a már bajnok ellen kellene begyűjteni a vélhetően a bennmaradást érő három pontot. Kövessétek velünk a legfontosabb eseményeket!    OTP Bank Liga, 28. fordulóBudapest Honvéd-Videoton 1-1 (0-1)G.: Youla (69.), ill., Ivanovszki (21.)Sárga lap: Godoy (32.), Baráth (71.), Gazdag (87.), ill., Ivanovszki (71.), Maréval (90.), Trebotic (90.) Így látták a vezetőedzők a találkozót! Budapest, szombat 18.30, Bozsik József Stadion, 1000 nézőJátékvezető: Karakó Ferenc 1. perc – A bajnok Videoton kezdte a budapesti találkozót. 8. perc – Youla lépett ki a jobb oldalon, az alapvonal előtt még elérte a picit hosszan megpöckölt labdát és lőtt, de Calatayud védett.  15. perc – Juhász megsérült, Sakla váltja. 21. perc – A kényszerű csere nem zavarta meg a Vidit, sőt már vezet is! Álvarez szabadrúgására az álmélkodó hazai védők között meglépő Ivanovszki jobb belsővel a kispesti kapu közepébe passzolt. A csatár először vot kezdő a bajoknál, és az első gólját lőtte az NB I-ben! 0-1! 30. perc – Kovács István zörgette meg a hazaiak hálóját, de a Videoton válogatott középpályása lesről tette mindezt. 39. perc – Álvarez szögletét Botka fejelte ki a hazaiak kapuja elől. 45. perc – Vége az első félidőnek. 46. perc – Folytatódik a találkozó. 50. perc – A Honvédak kellene többet mutatnia, de a hazaiak nem nagyon iparkodnak, hogy lefaragják hátrányukat. 55. perc – Végre valami a kispestiek részéről: Youla fejelt mellé egy beadás után. 69. perc – Jól altatott a Honvéd! A Vidire legalábbis hatott a kispesti "mágia", hiszen közelről nézték végig, ahogy Holander passzát Youla 10 méterről a kapuba lövi egy szép hazai akció végén. 1-1! 77. perc – Vezethetne a Honvéd, de előbb Youla, majd egy pillanatttal később Baráth találta el a kapufát. A Vidinek most nagy szerencséje volt! 86. perc – Godoy életerős löketét Calatayud üti szögletre. 91. perc – Holender került helyzetbe, 16-ról lőtt, Calatayud nagyot védett. 92. perc – Vége a mérkőzésnek. Honvéd: Kemenes – Botka (Ikenne-King 78.), Ignjatovics, Elez, Baráth – Nagy G., Hidi (Gazdag 82.), Godoy – Youla, Punosevac (Prosser 36.), Holender.Videoton: Calatayud – Brachi, Maréval, Juhász R. (Sakla 15.) , Fejes – Oliveira (Feczesin 78.), Sándor Gy., Kovács I., Luyckx (Trebotic 70.), Álvarez – Ivanovszki. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________  OTP Bank Liga, 28. fordulóPMFC-DPASE 2-0 (0-0)G.: Fröhlich (82.)Sárga lap: Pauljevic (69.), Fröhlich (83.), Ojdanic (94.), ill., Hidvégi (34.) Pécs, szombat 18.30, PMFC-stadion, 1253 nézőJátékvezető: Iványi Zoltán 1. perc – Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát. 6. perc – Makriev unta meg a tili-tolit, a légiós 25 méterről kapura lő, de a jobb kapufa mellett zúg el a labda. 10. perc – Szatmári ívelése után ismét Makriev veszélyeztetett, most fejjel volt pontatlan a támadó. 15. perc – Weitzer szöglete után a nagyon aktiv Makriev pörget mellé. Érik a hazai gól?  24. perc – Böőr 16 méterről lő csúnyán mellé, pedig ígéretes szögből, pozícióból tüzelhetett. 30. perc – Most Nikházi volt közel a gólszerzéshez, de a DVTK-tól kölcsönvett fedezet 8 méterről elhibázta helyzetét. 42. perc – Eppel veszélyeztetett közelről, de 8 méterről leadott lövése csak az oldalhálót zörgette meg. 45. perc – Vége az első félidőnek. 46. perc – Folytatódik a találkozó. 55. perc – Kevés a helyzet, nagy a küzdelem. Talán így lehetne jellemezni a két kiesés ellen menekülő csapat eddigi párharcát. 64. perc – Böőr jól érkezett középen egy jobb oldali beadásra, de a vendégek veterán középpályása nyolc méterről a kapu mellé csúsztatta a labdát. 68. perc – James remek indítással szökteti Pauljevicset, de a tizenhatos jobb sarkánál Csehi szerelni tudja a hazaiak villám léptű támadóját. 82. perc – Vezet a PMFC! Weitzer jobb oldali szöglete lepattant Fröhlich eszmélt a legkorábban, majd a pécsi támadó négy méterről a kapuba pöckölte a labdát. 1-0! 92. perc – Fröhlich szerzett labdát a középpályán és kiugratta a frissen beállt Frankot, aki 18 méterről magabiztosan lőtte el a labdát a vetődő Nagy keze mellett. 2-0! 94. perc – Vége a mérkőzésnek. A kiesési rangadót végül a Pécs nyerte meg! Pécs: Polekszics – Horváth (Nagy 58.), Ojdanics, Balogh, Uzoma – Márkvárt, James – Pauljevics, Weitzer (Frank 90.), Szatmári – Makriev (Fröhlich 58.).Dunaújváros: Nagy – Hidvégi (Thiago 55.), Vaskó, Szekeres, Villám – Csehi, Nikházi, Petneházi (Grubjesic 84.), Böőr, Jakab (Farkas 79.) – Eppel.  ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________  OTP Bank Liga, 28. fordulóPAFC-Kecskeméti TE 4-0 (1-0)G.: Tischler (17., 48., 90.), Lencse (80.)Sárga lap: Bebeto (87.), Radoja (90.) Felcsút, szombat 18.30, Pancho ArénaJátékvezető: Andó-Szabó Sándor 1. perc – Felcsúton is elkezdték a felek a párharcot, a hazai csapat főszereplésével. 10. perc – Tischler fordulásból, kicsit kisodródva a hosszú sarkot célozza meg, de mellé lő a hazai csatár. 14. perc – A PAFC akarata érvényesül inkább, ami egy Kleinheisler lövésben csúcsososik ki, de Tujvel szögletre tolja a fedezet próbálkozását. 17. perc – Vezet a hazai csapat! Ismét Tishler került helyzetbe, aki végül nem hibázott és ziccerét gólra váltotta. 1-0! 30. perc – A mezőnyben folyik többnyire a játék, a futballból egyelőre többet mutat a felcsúti egylet. 36. perc – Szép akciót vezetett végig a KTE, amelynek végén Novák fejelte fölé Bebeto beadását.  45. perc – Vége az első félidőnek. 46. perc – Folytatódik a találkozó. 48. perc – Megduplázta előnyét a PAFC! Kleinheisler szabadrúgása megtalálja Tischler fejét, aki szépen csúsztat a KTE kapujába. 2-0! 58. perc – Patvaros szerez labdát, majd passzából kis túlzással öngólt rúg a menteni igyekvő Fabio… 61. perc – Polonkai lő kapásból, Tujvel azonban fölétenyereli.  75. perc – Láthatóan kontrákra rendezkedik be a hazai csapat, érthető edzői húzás. 79. perc – Büntetőt kapnak a hazaiak. Kitl és Lencse akadt össze… 80. perc – Tujvel védi Lencse tizenegyesét, de a kipattanót már bevágja a hibázó csatár. 3-0! 90. perc – Ott a negyedik! Egy szabadrúgás után dúlt a harc a labdáért, Tishler találta meg leggyorsabban és közelről begyötörte harmadik, csapata negyedik találatát. 4-0! 92. perc – Vége a mérkőzésnek. PAFC: Danilovics – Szélesi, Tar, Kelic, Guaru – Kleinheisler (Zsótér 55.), Fiola (Makrai (84.), Tóth II B., Polonkai (Sallai 74.), Lencse – Tischler.Kecskemét: Tujvel – Lovric, Szkopljak, Karan, Laczkó (Farkas 45.) – Eninful (Patvaros 54.), Vukaszovics, Szavics (Radoja 63.), Kitl – Bebeto, Novák ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________