Élő közvetítéseink az NB I 27. fordulójából

Magyarország - Dobogós lehet a Fradi, bennmaradhat a Szpari.

A második helyen álló Ferencváros és a címvédő Debrecen csatája ígérkezik a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában a legizgalmasabb mérkőzésnek. A zöld-fehérek egy győzelemmel bebiztosítanák, hogy a tavaly megszerzett bronzérem után idén is a dobogón végezzenek, míg a Debrecen egy bravúrral karnyújtásnyira kerülne a még Európa Liga-indulást érő negyedik hely megszerzésétől, s talán még a harmadik helyről sem kellene lemondania. A hajdúságiak sikere nagy meglepetés lenne, ugyanis a klub történetében mindössze három alkalommal tudták elhozni a három pontot az Üllői útról, emellett 25 vereséget szenvedtek el és 10-szer döntetlennel távoztak. Szintén rontja a Debrecen esélyeit, hogy a Ferencváros egyedüliként a mezőnyben még veretlen hazai pályán.  Négy fordulóval a bajnokság befejezése előtt hat csapatot fenyeget a kiesés, közülük elsőként a Nyíregyháza biztosíthatja be első osztályú tagságát: a Mátyus János vezetőedző érkezése óta remeklő együttes pénteken az Újpesten elleni hazai összecsapáson "ünnepelhet". A legkiélezettebb küzdelem a sereghajtó Pápa és a Pécs összecsapásán várható, a döntetlen gyakorlatilag egyik csapatnak sem jó, ráadásul a kiesés elől menekülő együttesek közül a Dunaújváros és a Honvéd is otthon játszik. Utóbbi két gárdához a középmezőnyben állomásozó, s így tulajdonképpen tét nélküli meccsekre készülő Diósgyőr, illetve Kecskemét látogat. A története második bajnoki címét múlt héten begyűjtő Videoton a Paks vendége lesz. OTP Bank Liga, 27. forduló:péntek:MTK Budapest-Puskás Akadémia 1-0 Nyíregyháza Spartacus-Újpest FC 2-4 szombat:Dunaújváros PASE-Diósgyőri VTK 0-0Budapest Honvéd-Kecskeméti TE 2-0Győri ETO FC – Szombathelyi-Swietelsky Haladás 3-2Lombard Pápa Termál FC – PMFC-Matias 0-2 vasárnap:Ferencváros – DVSC-TEVA 1-1Paksi FC-Videoton FC 1-0