Edzői értékelések az NB I 18. fordulójából

NB I - Vignjevics: Csodálatos! Bekő: Ilyen a futball. Doll: Túlzás.

Igazán érdekes párosítások fűszerezték az OTP Bank Liga 18. fordulóját, így a trénerek értékeléseit sem szabad kihagyni. Hogy mit mondtak az edzők a mérkőzések után? Itt nyomon követhetitek.   Újpest FC-DVTK 2-1 Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Ez egy csodálatos nap az életemben. Három éves lett a kislányom. A szurkolók és a játékosok megajándékoztak egy fantasztikusan szép estével. A mérkőzés előtt azt kértem a játékosaimtól, hogy bármilyen formában, de nyerjenek. Nem érdekelt, hogy milyen játékkal, de jól alakult. Azt gondolom, hogy ezzel a sikerrel ott lehetünk a legjobbak között!   Bekő Balázs (DVTK): – Sok mindent érdemeltünk, de vereséget nem. Nagyon jól játszottunk, egy ziccerünk volt az elején. A második félidő sokkal nyitottabb volt, sokat bevállaltunk. Persze, 1-1 után beállhattunk volna arra, hogy kibekkeljük, de nyerni akartunk. Minimális szerencsék sincs ebben a szezonban. Ez semmit sem jelent nekem, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ennél sokkal előrébb kellene tartanunk, de ilyen a futball.   Haladás-Békéscsaba 1-1 Mészöly Géza (Haladás): ­- A nehéz talajú pályán az első félidőben kevés helyzetet dolgoztunk ki. Szünet után többet kockáztattunk, emiatt kicsit fellazultunk, a Békéscsaba pedig szép góllal vezetést szerzett. Ezután végig nálunk volt a labda, sikerült egyenlítenünk. Játékosaim mindent elkövettek a győzelemért is, a frissesség, és talán ha jobb a pálya talaja, segítette volna a támadófutballt. A Békéscsaba megszervezte védekezését, nagyon sokat brusztolt. Nem tudom elmarasztalni futballistáimat, valamennyien akarták a győzelmet, mindent megtettek a három pontért, ma ennyi volt bennük. Emelt fővel jöhettek le a pályáról.

Zoran Szplisjak (Békéscsaba): – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, de a Vasas elleni vereség után sikerült talpra állnunk, ebben talán szerepet játszott, hogy fejmosást tartottam labdarúgóimnak. Egy pontért jöttünk, könnyen három lehetett volna belőle, kétszer is ott volt a lábunkban a második gól. Ennek ellenére örülök a döntetlennek, a csapat megmutatta karakterét, ami az NB I­-ben maradáshoz szükséges. Nem hagytunk területet a Haladásnak, a hazai gárda nem tudott kibontakozni. Pontrúgásokkal, oldalszabadrúgásokkal próbálkoztak, de belső védőink jól állták a sarat. Sokat ér a mai egy pont.

forrás: haladas.hu

MTK-Vasas 2-1

László Csaba (MTK Budapest): – Három pontot hozott a Mikulás. Tudtuk, hogy mi vár ránk a mérkőzésen, mert a múlt heti – Békéscsaba elleni – győzelem pozitív erőt adott a Vasasnak. Nehéz volt azt játszani, amit tudunk, és amit szerettünk volna. Inkább munkás csapatot küldtem ma pályára, mint játszósat. Megszereztük a vezetést, utána ahelyett hogy gólra gólt rúgtunk volna, kaptunk egyet. A második félidőben nem akartunk hibázni, ezért nem is adtuk át a kezdeményezést a Vasasnak. A második gól felépített támadás végén született. Mindkét csapat küzdött, a második félidőben nem volt igazi helyzete ellenfelünknek. Fontos, hogy ezen a fővárosi rangadón újra győztünk, ez lelki támaszt adhat a csapatnak. Munkás győzelem volt, ma dolgoztuk és nem játszottunk, ezért is megérdemelt a sikerünk. Torghelle minden téren a mezőny fölé nőtt, ugyanazt a Sanyit láttam, mint tíz évvel ezelőtt, élvezi a focit és kiválóan helyettesítette Kantát a csapatkapitányi poszton. Sok gólt lő Torghelle, ennek örülök. Ramos és Strestik is remekül szolgálja ki, és az egész csapat is nagy segítséget nyújt neki ehhez. Mindkét gárda fáradt volt a mai találkozón, ami érthető, hiszen egy hét alatt ez volt a harmadik meccsük, és a mély talaj sem kedvezett. Ma nem szépen, hanem dolgosan játszottunk, két adódó lehetőségünket kihasználtuk, ez kellett a sikerhez.    Simon Antal (Vasas FC): – Jó meccs volt, a küzdelem dominált. Nagy erőket mozgósítottunk annak érdekében, hogy egyenlítsünk, sajnálom, hogy nem sikerült. Az MTK Budapest stabil csapat, voltak lehetőségeink, többször mögéjük kerültünk, de pontatlanok voltunk. Nem szabad a kék-fehérektől két gólt kapni, ezzel elveszett az esély a győzelemre. Torghelle második gólja extra teljesítmény. Bátrabb támadójátékot szerettünk volna játszani, de túl erős volt az ellenfél. Elvesztettük a párharcokat, masszívan játszottak, nem találtunk fogást rajtuk. A döntetlenre lett volna még esély, de nem éltünk vele. Gratulálok az MTK Budapestnek.forrás: mtkbudapest.hu        Paks-FTC 0-5 Csertői Aurél (Paks): – Nehéz egy öt-nullás vereséget követően értékelni, és pozitív dolgokat mondani, de én mégis tudok. Ki-ki meccset játszottunk a Fradival, ami az első félidőben működött is. Voltak nekik is, és nekünk is helyzeteink, a második gólt pedig pont akkor kaptuk, amikor jól játszottunk. Ellenfelünk pedig van olyan jó csapat, hogy ezt követően kihasználta az összes hibánkat. Ekkor már nem tudtuk rendezni sorainkat, mindenki ment előre. Úgy érzem, hogy a Fradi ezzel meg is nyerte a bajnokságot, gratulálok nekik! profi módon hozták le kettő-nulla után a mérkőzést. Kipróbáltuk magunkat, milyen ki-ki meccset játszani az FTC-vel, így sikerült. Nem ástunk "árkot" hanem játszottunk, és igyekeztünk gólt szerezni. A fiúkat nem, vagy talán csak a helyzetkihasználásunk miatt tudom bírálni. Megtették a magukét. Ez egy olyan mérkőzés volt, amiből sokat lehet tanulni.    Thomas Doll (FTC): – Az ötgólos különbség azért túlzó. Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az ilyen találkozókra fejben kell nagyon felkészülni: ennyire nehéz talajú pályán ennél jobban nem nagyon lehet futballozni. Egészen más a hangulata egy kis stadionnak, mint egy nagyobb arénának. Ezért különösen boldog vagyok, ha ilyen szép győzelemmel megyünk haza. A Paks nem véletlenül van a második helyen, kiváló szezonja volt eddig, a szerényebb anyagi lehetőségeihez képest pazarul teljesített. Ezért is örülök, hogy sikerült tovább növelni az előnyünket velük szemben is. Semmi nincs még a kezünkben, de a bajnoki cím megnyeréséig rajtunk keresztül vezet az út.   DVSC-TEVA-Videoton 1-2

Kondás Elemér (DVSC): – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést! Ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, rengeteg helyzetünk volt. Egy kontrából eljöttek, pedig pont arra készültünk, hogy ne kontrázzanak meg minket. Végigtámadtuk a mérkőzést, bár volt egy időszak, amikor náluk volt a labda. A második gólt is abból kaptuk, hogy labdát vesztettünk a kapunktól huszonöt méterre. Az utolsó percben is volt egy óriási lehetőségünk, akár ikszre is ki tudtuk volna hozni, de nem sikerült.

Horváth Ferenc (Videoton): – Taktikusan, fegyelmezetten játszottunk. Ültek a kontráink, és mindegyikben veszély volt. Végig veszélyt jelentettünk az ellenfélre. Úgy történt minden, ahogy elterveztük. Aki szakértői szemmel nézi, az láthatja, hogy ez a csapat fegyelmezetten védekezik, és abból olyan kontrákat vezet, amik meg vannak bosszulva. Nagyon elégedett vagyok a srácokkal, főként azért is, mert nagyon kevesen vagyunk, ráadásul ezen a héten három meccs volt.

Puskás Akadémia-Bp. Honvéd 0-3

Marco Rossi (Honvéd):–  Hogy minek köszönhető a győzelem? Annak, hogy taktikailag fegyelmezettek voltunk, na és annak, hogy – bár sokan szerették volna – Hemingway úr nem rúgott ki, amikor nem jöttek az eredmények – mondta némi iróniával a vezetőedző. Csapatom maradéktalanul betartotta a megbeszélt taktikát, a Puskás Akadémia összesen háromszor veszélyeztette a kapunkat. Láttam a felcsútiak legutóbbi mérkőzését, ahol az utolsó pillanatokban vesztettek 2 pontot az Újpest ellen. A látottak alapján építettük fel a taktikánkat. Az utolsó három meccsen 7 pontot gyűjtöttünk, ami azt jelenti, hogy sikerült kimásznunk a hullámvölgyből.
forrás: honvedfc.hu  Robert Jarni (PAFC): – Nem azt nézem, mióta nem nyertünk. Próbálunk ugyanis minden hazai mérkőzést megnyerni, azért küzdünk, hogy jobbak legyünk az ellenfélnél – mondta Jarni arról, hogy nem tartja-e luxusnak, hogy hazai pályán augusztus óta nem nyert a csapata. A hazaiak mestere ezúttal talált hibát játékosaiban. – Persze, nem is keveset, sőt, ez a mérkőzés egyáltalán nem tetszett. Leginkább a védekezésünkkel voltak gondok. Korábban felhívtam játékosaim figyelmét arra, hogy a lepattanó, lecsorgó labdákra gyorsabban reagáljanak, mégis a Honvéd játékosai voltak frissebbek. Bár gólt nem szereztünk, azért voltak helyzeteink, tíz perccel a mérkőzés vége előtt Tischler Patrik két méterről hibázott. Talán ha az a lövés bemegy, reménykedhettünk volna az egyenlítésben.
forrás: nemzetisport.hu

A DVTK nem teljesítheti a vezetők ultimátumában foglaltakat, így elméletileg mennie kell Bekőnek. De vannak-e már jelöltek a helyére? És Egervári lehet befutó?

Élesnek indult, de a Fradi végül kiütötte a Paksot

A PAFC-nak továbbra sem megy a Bp. Honvéd ellen

Torghelle szalagot kapott, intézte is a Vasast

Gyenge meccsen mentett a Hali pontot a Békéscsaba ellen

Storck azt mondta Kleinheislernek, hogy hosszabbítson. A kapitány szerint ssak egy pillanatkép az előkelő FIFA-ranglistás hely

Megint Mbaye Diagne volt az Újpest sikerkovácsa!