Drámai meccsen foszlott szerte Szoboszlaiék álma

Őrületes volt a hangulat.

Rangers-RB Leipzig 3-1 (összesítésben: 3-2)

Az Európa-liga elődöntöinek a visszavágóit rendezték csütörtök este, a West Ham Frankfurtba látogatott, míg a három magyart is foglalkoztató RB Leipzig a Rangers vendége volt.

A lipcseiek előnyből várhatták a találkozót, ugyanis Gulácsiék az első meccsen 1-0-ra nyertek, ám ez nem volt megnyugtató előnynek nevezhető.

Az első gólra a 19. percig kellett várni, ekkor Tavernier szerezte meg a Rangers első gólját, majd öt perccel később Kamara duplázta meg a csapata előnyét, így Orbánék futhattak az eredmény után.

A meccsen az első hatvan perc tulajdonképpen a Rangersről szólt, ám ezután megváltozott a meccs képe és Szoboszlai Dominik is pályára lépett.

A 71. percben Nkunku a kapuba talált, így akkor hosszabbításra állt a meccs.

10 perccel később azonban Lundstram háromra növelte a skót csapat góljainak a számát, a találatot vizsgálta a VAR is, de végül megadták.

A folytatásban hatalmas nyomás volt a hazaiak kapuján, ám remekül bírták a nyomás. A legvégén még Gulácsi is előre ment, de több gól már nem született, így 3-2-es összesítéssel a Ranger jutott a döntőbe.

A másik ágon a Frankfurt hazai pályán 1-0-ra legyőzte a West Hamet, így 3-1-es összesítéssel a német csapat jutott a fináléba.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A SZURKOLÓK

Félelmetes volt a hangulat Glasgowban, igazi elődöntőhöz méltó, kitettek magukért rendesen a skótok.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: LUNDSTRAM GÓLJA

Ez a találat döntött el mindent, ráadásul kifejezetten szép is volt, döntőt ért a Rangersnek.

19. p.: Kenn tört be a tizenhatoson belülre, majd passzolt a hosszún érkező Tavernierhez, aki három méterről a kapuba lőtt. 1-0!

24. p.: Wright gurított vissza a játékszert a második hullámban érkező Kamarának, aki 17 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2-0!

71. p.: Angelino balról lőtte középre a labdát, amit Nkunku 11 méterről a kapuba továbbított. 2-1!

81. p.: Nem érte el Gulácsi a bal oldali beadást, Gvardiol pedig nem tudott jól felszabadítani, így az érkező Lundstram a kapuba továbbította a zsugát. 3-1!

RANGERS FC (skót)–RB LEIPZIG (német) 3–1
Glasgow, Ibrox Stadium. 50 000 néző. Vezeti: Artur Días (portugál)
RANGERS: McGregor – Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic – Jack (Arfield, 59.), Lundstram, Kamara – S. Wright (Balogun, 59.), Aribo (Sakala, 45+2.), Kent. Menedzser: Gio van Bronckhorst
RB LEIPZIG: Gulácsi – Gvardiol, W. Orbán, Kolstermann – Henrichs, Laimer, Kampl, Angelino – Nkunku, Olmo (Szoboszlai, 61.) – Poulsen. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Az első mérkőzésen: 0–1