Beszámoló az NB I-es csapatok pénteki felkészülési meccseiről

Magyarország – Véber csapata egy négyest hintett a DVTK-nak.

Vasas FC-Cigánd SE 2-1

Gölszerzők: Gaál (52.), Saglik (80.) ill. Katona (26.)

Az OTP Bank Liga 3. helyén álló Vasas FC péntek délután a Dunakeszi Kinizsi pályán 2-1-re legyőzte az NB II 19. helyén álló Cigánd SE-t. A mérkőzés első momentuma a 12. percben történt, amikor az angyalföldiek technikai vezetője, Keresztúri András kapusokat megszégyenítő módon fogott meg egy célt tévesztett felszabadítást. A 26. percben megszerezte a vezetést a Cigánd. Egy balról érkező lapos beadást követően Katona György előzte meg a Vasas védőit és közelről a hálóba lőtt (0-1). A fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a piros kékek. Az 52. percben Ádám Martin szabadrúgására Gaál Bálint érkezett lendületből és a kapuba csúsztatott. A folytatásban is dominált a Vasas, azonban a győztes gól csak a 80. percben jött össze: Ádám Martin szögletére Saglik érkezett, aki közelről a kapuba lőtt (2-1).

Vasas: Nagy – Burmeister, Vaskó, Debreceni – Szivacski, Korcsmár, Berecz, Remili – Kulcsár, Saglik, Gaál. Cserék: Póser, James, Farkas, Ádám, Ferenczi. Vezetőedző: Michael Oenning.

Cigánd: Balogh – Molnár, Csicsvári, Szilágyi, Kasza – Sándor, Angyal N., Barcsay – Oláh, Katona. Vezetőedző: Szénay Péter.

Megcsodálhattak a drukkerek az épülő diósgyőri arénát – NB1.hu

DVSC – MFK Michalovce 3–1

Gólszerzők : Szuk (4., 45.) Jovanovic (53.) ,ill. Turik (75.)

Felkészülési mérkőzésen a szlovák élvonalban szereplő MFK Michalovce együttesét fogadta a DVSC a Debreceni Labdarúgó Akadémián. A 4. percben már vezetést is szerzett a Loki: Ferenczi beadása után Szuk hat méterről fejelt a hálóba. A dél-koreai támadó a 11. percben ismét nagy helyzetbe került, ezúttal a bal kapufát találta el. Többet támadott a DVSC, és helyzetek dolgozott ki. A 24. percben Filip lövése ment el a léc felett. A félidő végén Handzic adott be balról, Feltcher visszagurította a labdát Szuknak, aki a kapuba lőtt.

A második félidő elején már hárommal vezetett a Loki: Feltscher ugratta ki Jovanovicot, aki egyedül vezette kapura a labdát, majd a kapus mellett a hálóba passzolt. Két minutummal később Handzic került ziccerbe, de a vendégek hálóőre szögletre mentett, a sarokrúgás után pedig Filip közeli lövését blokkolták a védők. A hajrában a nagymihályiak előtt is adódtak lehetőségek, a 75. percben egy távoli lövéssel szépíteni tudtak, így alakult ki a 3-1-es végeredmény. (dvsc.hu)

DVSC: Kelava (Danilovics 70.) – Osváth (Nagy Z. 58.), Szatmári (Barna 54.), Mészáros, Ferenczi – Jovanovic (Nikitscher 58.), Filip – Feltscher (Könyves 54.), Szekulics, Handzic – Szuk (Chuka 58.)

A portugál kapitány másfajta meccsre számít, mint az Eb-n

DVTK–Nyíregyháza Spartacus 2–4

Gólszerzők: Novothny (3., 46.), ill. Harsányi (10.), Dvorschák (65.), Szécsi (72.), Rezes (84.)

Rosszul indult nyíregyházi szempontból a találkozó, egy bal oldali beadás után Novothny fejelt a kapuba a 3. percben, (1-0). Rudolf gyorsan egyenlíthetett volna, de szabadrúgása után Antal nagyot védett. A 10. percben viszont már sikerült betalálni a Diósgyőr kapujába, Harsányi Zoltán volt eredményes egy ellentámadás végén, (1-1). A folytatás mezőnyjátékot hozott, a gyors gólváltás után a kapuk nem forogtak veszélyben. A 17. percben ismét Harsányi veszélyeztetett, de lövése kipattant egy védőről. Támadásban maradt a Szpari, és előbb Rudolf szabadrúgása pattant le a sorfalról, majd Antal mentett egy beadás után. Dragóner is zavart okozott a hazai védelemben, szépen fordult le emberéről, de lövése után elment a labda a kapu előtt. Az első félórában jobban játszott a Nyíregyháza, több helyzete is volt. A félidő hajrájában Szarka veszélyeztetett fejjel, de fölé szállt a labda. A hazaiak mestere, Bódog Tamás folyamatosan cserélt az első játékrészben, több friss embert is pályára küldött. Az első félidő több gólt nem hozott. Fordulás után Tisza veszélyeztetett, majd megszerezte második gólját a DVTK, megint Novothny érkezett középen jó ütemben (2-1). A Szpari azonban ismét gyorsan válaszolt, a 65. percben Dvorschák Gábor egyenlített fejjel egy szöglet után (2-2). A 72. percben a vezetést is megszerezte a Nyíregyháza! Szécsi Márk ment el szélen, és a hosszú sarokba lőtt (2-3). Újabb lendületes akciókat vezetett a Szpari, az egyik végén Dvorschák fejesét fogta a kapus. A 84. percben tovább nőtt a különbség, ezúttal Rezes László volt eredményes a baloldalról (2-4). A végére még jutott egy hatalmas ziccer, de Szécsi lövését fogta Bukrán, így az eredmény nem változott, a Szpari jó játékkal győzött a Diósgyőr ellen.

DVTK: Antal (Rados 30.)(Bukrán 61.) – Eperjesi (Nagy 61.), Lipták (Nemes 27.), Karan (Mahalek 61.), Tamás (Lőrincz 61.) – Nono (Szabó I. 61.), Mevongou (Kitl 61.), Ugrai (Szalóczy 61.), Fülöp (Diego Vela 41.) – Novothny (Ternován 61.), Szarka (Boros 61.). Vezetőedző: Bódog Tamás.

Nyíregyháza: Hermány – Szokol (Ötvös 46.), Rubus, Dvorschák, Törtei (Farkas 46.) – Tamási (Vámos 46.), Kónya (Holdampf 46.) – Rudolf (Rezes 46.) – Sinanovic (Takács 46.), Harsányi (Szécsi 46.), Dragóner (Tisza 46.). Vezetőedző: Véber György

Bódog Tamás (DVTK): – Valamiben bízni kell, úgyhogy abban bízok, hogy a fiúk fáradtak voltak. A mérkőzés pozitívumaként azt mondhatom, hogy eljöttek azok a hibák, amiket eddig nem láttam. A hibákat ki lehet, és ki is kell javítani. Akad mit elemeznünk, és van még teendő bőven. Az utolsó harminc percben, amikor a fiatalok játszottak, már nem játszottunk annyira masszívan, és eltűnt az az összhang, amit az elején láttam a csapatban. A Nyíregyháza megérdemelten nyerte meg ezt a mérkőzést, köszönöm, hogy elfogadták a meghívásunkat, és sok sikert kívánok nekik a bajnokságban!

Véber György (Nyíregyháza): – Bár nem terveztük ezt az edzőmérkőzést, utólag azt kell mondanom jól jött. A héten komoly fizikai terhelést kaptak a játékosok, de jól teljesítettek, elégedett vagyok. Minden sikerre szükségünk van, mely átlendíthet bennünket a holtponton.

Hemingway pénzmegvonási pletykákról, létszámról és Urbán Flóriánról írt

Ceglédi VSE–Paksi FC 0–2

Gólszerzők: Szakály (45.), Hahn (89.)

Az OTP Bank Liga 5. helyén álló, tavasszal négy meccsen 10 pontot szerző Paksi FC felkészülési mérkőzésen 2–0-ra győzött az NB II 18. helyén álló Ceglédi VSE vendégeként. Bár óriási fölényben játszott a Paks az egész első félidőben, a ceglédiek kapusa, Tulipán Ákos remekül védett, így a vezetést csak az utolsó percében szerezte meg Csertői Aurél csapata. Szakály Dénes kapott remek labdát Bertustól, és a tizenhatos bal oldali oldalvonaláról elcsavarta a nyújtózkodó kapus mellett a hosszú felső sarokba (0-1). A második játékrészben is az utolsó percben talált be a Tolna megyei csapat. Ekkora a próbajátékon szereplő Kürti Zsolt balról középre lőtte a labdát, amit az ott érkező Hahn János az ötösről bepasszolt a hálóba (0-2).

Ceglédi VSE: Tulipán – Fürjes, Nánási, Preklet, Szalkai, Gaszner, Lengyel, Asztalos, Albert, Kovács, Karacs. Cserék: Nagy, Albert Á., Takács P., Szabó. Vezetőedző: Miskei Attila

Paksi FC: Molnár – Kulcsár (Fejős 75.), Zachán (Nagy Á. 75), Gévay (Bognár D. 75.), Szabó J. (Báló 65.) – Hajdú Á. (Simon M. 75.) – Haraszti (Hahn 65.), Kecskés (Kesztyűs 65.), Bertus (Koltai 65.), Bartha (Jelena 75.) – Szakály D. (Kürti 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Banai és Verpecz is lehúzta a rolót

Beszámoló az NB III 24. fordulójának mérkőzéseiről

Swietelsky-Soproni VSE–Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1–3

Gólszerzők: Mészáros (6.), Szántó (47.), Csordás (72.-öngól), ill. Erdélyi )7.)

Haladás: Gyurján (Lévay, 62.) – Schimmer (Szántó, 46.), Wils, Devecseri, Hídvégi – Kovács (Kovalovszki, 65.), Iszlai (Varga K., 46.), Overgoor – Mészáros, Williams (Kiss T., 46.), Halmosi (Winkler, 46.). Edző: Mészöly Géza.

Felkészülési mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re nyert az NB II-es Swietelsky-Sopron vendégeként – adta hírül a szombathelyi klub honlapja.

Gólváltással kezdődött a mérkőzés, a hatodik percben Mészáros balról, 33 méterről elvégzett szabadrúgásába senki sem ért bele, a soproni kapus csak a bal sarokba tenyerelni a labdát (0-1). Egy perc múlva büntetőből, Erdélyi révén egyenlített a Sopron (1-1). Ezt követően mezőnyjáték folyt, a vasiak főleg pontrúgásokból veszélyeztettek. Halmosi beadása után nagy kavarodás támadt, ám a védők felszabadítottak. A 19. percben ismét Halmosi végzett el szabadrúgást, a védőkről kipattanó labdát Williams 14 méterről kapura tűzte, de egy bekk belelépett a lövésbe. A 24. percben Gyürki öt méteres fejesét Gyurján nagy bravúrral hárította.

Szünet után Winkler jobbról belőtt labdáját Szántó öt méterről a bal felső sarokba fejelte (1-2). A folytatásban a vendégek futballoztak fölényben, ám komoly helyzetig nem jutottak el, a 71. percben Csordás hazaadása átpattant a kapus lábán – öngól (1-3). A fölényben futballozó vasiak biztosan nyertek.

Mészöly Géza (Haladás): – A találkozó jól segítette a felkészülést a Mezőkövesd elleni bajnokira, hiszen jó mérkőzést vívtunk és ritmusban maradtunk. Másrészt a soproniakkal mindig preztízsmeccseket vívunk, már csak azért is, mert sok játékosunk szerepel náluk kölcsönben, akik bizonyítani akarnak. A második félidőben fiataljaink jól felvették a ritmust, ügyesen szálltak be, bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.