Bajnokverést eredményezett a paksi ritmusváltás

Paks – Csak magyarokkal verték meg a magyar bajnokot.

Nem volt a bajnokság legrosszabb és legjobb mérkőzése sem a Paks és a Videoton csatája. Egyik gárda sem akarta elrohanni a mérkőzést, felőrölni az erejét, ellenben mindkét fél tisztelte a másik erényeit, így inkább a taktikai csata volt a jellemző. Az első félidőben nem volt sok helyzet, ám Feczesin a levegőben tarthatatlan volt, az ő fejeseiben volt benne a leginkább a gólszerzés lehetősége.  fotó: vidi.hu Fordulás után sem változott sokat a játék képe, ám ezúttal már a hazaiaknak is voltak lehetőségeik. Az 57. percben, ha Bartha beadása után Könyves nem testtel akar gólt szerezni, hanem lábbal vagy fejjel tudja kapura továbbítani a félmagas labdát, akkor nem biztos, hogy Calatayud hárítani tud, mint ahogyan Haraszti szabadrúgásakor sem tudott volna már közbeavatkozni, mert már verve, ám a labda, ha csak centikkel is, de elkerülte a bal felső sarkot. Nagyjából azonos tempóban zajlottak az események a mérkőzés kezdetétől kezdve, ezért nem meglepő, hogy ritmusváltás után szerezték meg a vezetést a tolnaiak a 80. percben. Haraszti hagyta maga mögött a védőket, 20 méteres lövését Calatayud bravúrral védte, a kipattanónál meg a becserélt Könyves megelőzött mindenkit… A csak magyarokkal felálló Paks hozzáállásból jelesre vizsgázva győzte le a magyar bajnokot! A Videoton 15 meccs után kapott ki újra… S. Z. Olvasd el, mit írtunk arról, hogy szétszednék a riválisok a Paksot. Megírtuk már, melyik játékosaikat vinnék el Tolnából.  Paks-Videoton 1-0 A részletes tudósítás a linkre kattintva olvasható