A Puskás irányított, az MTK a végén büntetett

Felcsút – Kanta József tizenegyese döntött a hajrában.

Élő közvetítés a Ferencváros–Haladás mérkőzésről

A mérkőzés elején az MTK ragadta magához a kezdeményezést, Sallai révén azonban majdnem a Puskás Akadémia szerzett vezetést, ám a fiatal középpályás Lencse lecsorgó labdája után nem tudott a hálóba bombázni. Negyed óra elteltével megszerezte a vezetés a hazai csapat, Marko Dinjar baloldali beadása után Vadnai Dániel lökött, amiért Pintér Csaba tizenegyest ítélt. A labda mögé Lencse László állt, aki higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A 33. percben az MTK mezőnyfölénye meghozta az egyenlítést. Marek Strestik baloldali beadására Kanta József érkezett, aki hosszú sarokba csúsztatott (1-1). Az első félidő hajrájában még Pekár Lászlónak volt egy veszélyes szabadrúgása, de Hegedüs Lajos bravúrral hárítani tudott.

fotó: mtkbudapest.hu

A második félidő elején hamar átvette a vezetést az MTK. Ismét Strestik ívelt középre, majd a hosszú oldalon Bese Barnabás érkezett és a léc alá bombázott (1-2). A fővárosi gárda második gólja után sebességet váltott a Puskás Akadémia, és mindent egy lapra feltéve kezdett el támadni. Robert Jarni a védő, Kocsis Gergő helyére beküldte a kispadin jegelt Tischler Patrikot is. A fővárosi csapat teljesen a védekezésre rendezkedett be, László Csaba Torghelle Sándort is lehozta a pályáról, hogy tartsa az eredményt. Ez azonban nem jött be, mert egy kapu előtti kavarodás után, Fodor Ferenc révén egyenlített a PAFC. A 85. percben a semmiből ismét megszerezte a vezetést az MTK. Herceg ütközött a tizenhatoson belül Ramos-szal, Pintér Csaba egy kis hezitálás utána büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Kanta József váltotta gólra, amely a győzelmet jelentette (2-3). Az MTK nem futballozott rosszul, de a három pontot a helyzetkihasználásnak köszönheti. A Puskás Akadémia a játék kép alapján nem érdemelt vereséget, de mint tudjuk a futball nem pontozásos sportág.

Puskás Akadémia-MTK Budapest 2-3 (1-1). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!