Szerettünk volna rácáfolni a várakozásokra – Interjú Remili Mohameddel

Budapest – A játékos szerint tanulni kell a hibákból.

Két mérkőzés alapján könnyűnek találtatott a Vasas az Európa-ligában a Beitar Jeruzsálemmel szemben, a vereségeknek pedig megvannak a tanulságai – ezekből merítene az OTP Bank Liga új idénye előtt Remili Mohamed, a Vasas játékosa.

Utólag mit gondol, másképpen alakult volna a visszavágó, ha idegenben megőriznek legalább egy gólt az előnyből?

Annyiból lett volna másabb, hogy ha előnyről kezdünk, szerintem a Beitar is jobban felvállalta volna a támadásokat. Hiába mondták ezt a meccs előtt, végül öt védővel álltak fel…

Mi döntött másodszor is a Beitar javára?

Az első 20 perc döntőnek bizonyult, hiszen volt lehetőségünk gólt szerezni, mégsem sikerült, a Beitar pedig kihasználta egy fegyelmezetlenségi hibánkat, s máris nekik kedvezett az összesített állás. Sajnos a második félidőben már nem volt átütőerő a játékunkban elöl, sajnálom, hogy végül így alakult a végeredmény.

Reális különbség a felek között a három gól?

Noha csütörtökön bebizonyította, hogy jobb csapat a Beitar, a budapesti mérkőzésen belül nem éreztem úgy, hogy három van köztünk. Szerettünk volna rácáfolni a várakozásokra, az első mérkőzésen ez valamilyen szinten sikerült is, ám sajnos a második meccsen kijött a különbség, 0-1 után a Beitar azt játszotta, amit kellett.

Megfogta a csapatot a kivédett büntető után azonnal kapott gól, amellyel előnybe kerültek a vendégek?

Ez már csak azért is letaglózott minket, mert akkor úgy éreztem, nem volt benne a mérkőzésben, hogy ők gólt szereznek, sőt: szerintem mi állunk közelebb a gólszerzéshez.

Egy kör után búcsúznak a nemzetközi porondtól. Milyen tanulságai lehetnek a szereplésüknek?

Nem megbántva az ellenfelet, azért a Beitar nem egy Real Madrid szintű csapat, mégis képes volt öt perc alatt három gólt rúgni nekünk. Akkor mi várna minket magasabb szinten? Számomra az a legnagyobb tanulság, hogy az utolsó percig koncentrálni kell, a második mérkőzés kapcsán pedig az, hogy a helyzeteket gólra kell váltani. Nagyon remélem, hogy ebből tudunk tanulni, s a tapasztalatokat kamatoztatni tudjuk a bajnokságban, ugyanakkor abban is bízom, hogy jövőre újra lesz lehetőségünk kipróbálni magunkat az Európa-ligában.

Nocsak, jövőre is megcélozzák a dobogót a magyar bajnokságban?

Tavaly dobogósok voltunk, ezek után mégsem mondhatom azt, hogy az új szezonban a kiesés elkerülése lesz a célunk. A maximumra fogunk törekedni. Remek csapatunk és jó keretünk van, remélem, ezt jövő vasárnaptól hétről hétre meg is tudjuk mutatni a bajnokságban.

A kiesés miatt először nyilván a csalódottság az úr, mégis érdekelne: letörtnek kell lenni akkor, amikor egy jegyzettebb csapattal szemben maradtak alul?

Csalódottak vagyunk, hiszen sportemberként ahol elindulunk, ott próbálunk minél messzebb eljutni, úgyhogy azt mondom, igen, de fontos, hogy a tapasztalatokat át tudjuk fordítani a bajnokságra.