Suárez nélkül nem ment Uruguaynak, vereség Mexikó ellen

Egyesül Államok - Négy gólt és két kiállítást hozott a Copa eddig legjobb mérkőzése.

A Centenáriumi Copa América C csoportjában Mexikó 3-1-ra legyőzte Uruguay. Mexikó már a negyedik percben előnybe került, amikor egy baloldali beadás után a menteni igyekvő Álvaro Pereira a saját kapujába fejelt. A szünet előtt megfogyatkozott az uruguayi válogatott, miután Matias Vecino egy kemény belépő után megkapta a második sárga lapját.

A fordulás után Uruguay remekül futballozott, mintha Mexikó lett volna emberhátrányban. A 72. percben azonban újra egyenlők volt az esélyek, mivel egy taktikai fault után Andres Guardado is mehetett zuhanyozni. A megítélt szabadrúgásból össze is jött az egyenlítés, Diego Godin érkezett menetrendszerűen és nagy erővel a hálóba fejelt a beívelés után. Ekkora úgy tűnt Uruguay fordíthat, de a 85. percben a korábbi Barca játékos, Rafa Marquez lőtte ki a rövid felsőt, majd a 92. percben Héctor Herrera fejelt két méterről az üres kapuba.

Copa América

C csoport, 1. forduló

Mexikó–Uruguay 3–1 (A. Pereira 4. – öngól, Márquez 85., Herrera 92., ill. Godín 74.)

Kiállítva: Vecino (44.) ill. Guardado (72.)