Sallai második gólja a Bundesligában – videó

Megalázták Dárdaiékat.

A Dárdai Pál vezetőedző által irányított Hertha BSC több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban futballozva 4-1-es vereséget szenvedett az újonc Fortuna Düsseldorf vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A fővárosi csapat az első játékrészben többet birtokolta a labdát, és irányította a mérkőzést, ám a bíró a 41. percben második sárga lapja után kiállította a vendégektől Maximilian Mittelstadtot. A szünet után a Hertha nem tudta megőrizni a gól nélküli állást, sőt, végül négyet kapott, és erejéből csak a szépítésre futotta, még 3-0-s állásnál.

A válogatott Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim otthon 2-1-re verte az Augsburg együttesét. A magyar csatár végigjátszotta a találkozót.

A szintén válogatott Sallai Roland gólt szerzett csapata, a Freiburg hazai mérkőzésén, de a találkozót a Mainz nyerte meg 3-1-re.

A sereghajtó Stuttgart az idényben először győzött idegenben és 377 perces gólcsend után először talált be: az újonc Nürnberg vendégeként 2-0-s sikert aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Kramaric 65., Nelson 84., ill. A. Finnbogason 70.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Sahin 59., ill. Pléa 39., 48., 52.)
Freiburg–Mainz 1–3 (Sallai 73., ill. Gbamin 6., Mateta 18., Onisiwo 75.)
Fortuna Düsseldorf–Hertha BSC 4–1 (Uszami 51., Hennings 63., Raman 84., 92., ill. Selke 88.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 0–2 (Baumgartl 68., Thommy 82.)

KÉSŐBB
18.30: Borussia Dortmund–Bayern München (Tv: Sport2)

VASÁRNAP
15.30: RB Leipzig–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)
18.00: Eintracht Frankfurt–Schalke

PÉNTEKI EREDMÉNY
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Maina 31., Bebou 62. – 11-esből, ill. Weghorst 82. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 10 7 3 30–10 +20  24
2. Mönchengladbach 11 7 2 2 26–13 +13  23
3. Bayern München 10 6 2 2 18–11 +7  20
4. RB Leipzig 10 5 4 1 19–9 +10  19
5. Hoffenheim 11 6 1 4 24–15 +9  19
6. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 23–13 +10  17
7. Werder Bremen 11 5 2 4 19–19 0 17
8. Hertha 11 4 4 3 16–17 –1  16