Real Madrid-Atlético: lefújás előtt hazaindultak a drukkerek – videó, tabella

Ismét főszereplő volt a játékvezető!

Gól nélküli döntetlennel zárult a Real Madrid és a vendég Atlético Madrid rangadója a spanyol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának szombati játéknapján. A labdabirtoklási arány (66-34 százalék), illetve a kapura lövések (14-8) és a kaput eltaláló lövések (6-3) száma is a házigazda Real fölényét mutatja, azonban a vendégek ezúttal is rendkívül masszívan védekeztek.

Az Atlético legutóbb 2012 decemberében kapott ki bajnoki meccsen a Santiago Bernabéu Stadionban, azóta háromszor nyert, háromszor pedig döntetlent ért el. A szombat esti rangadó szünetében Gareth Bale-t, a Real walesi csatárát combizomsérülés miatt le kellett cserélni.

Furcsa volt, hogy pár perccel a lefújás vége előtt a hazai szurkolók jelentős része elindult hazafelé, pedig eléggé nyomott a csapatuk. A mérkőzésen néhányszor a füttykoncert a hazaiak játékát. Mindkét csapat játékosai kértek számon meg nem adott tizenegyest a játékvezetőn.

LA LIGA
7. FORDULÓ
Real Madrid–Atlético Madrid 0–0
Péntek
Rayo Vallecano–Espanyol 2–2 (De Tomás 6., Kakuta 47. – 11-esből, ill. Borja Iglesias 19., Granero 45.)
Szombat
Real Sociedad–Valencia 0–1 (Gameiro 36.)
Barcelona–Athletic Bilbao 1–1 (El Haddadi 84., ill. De Marcos 41.)
Eibar–Sevilla 1–3 (Jordán 99., ill. André Silva 47., Banega 59., 94. – az elsőt 11-esből)