ria riamagyar válogatottBelgium

Reakciók a Magyarország-Belgium mérkőzésről

Simon Zoltán - 2016. június 27. hétfõ 14:05
Toulouse -Újabb csúcsok a válogatott miatt. Közvetítik a hazaérkezést és a bulit! FOLYAMATOSAN FRISSÜL!

Kiesett a magyar válogatott, de aggodalomra semmi ok. Egész napos élő közvetítésünk a mérkőzés erre a linkre, míg az online közvetítés erre a linkre kattintva érhető el.

17.00: Élő közvetítés a magyar válogatott hazaérkezéséről. Koncertek, sajtótájékoztató, egyebek. Részletek a linkre kattintva érhetőek el.

14.05: Újabb csúcsokat döntött meg az MTVA a válogatott miatt.

Az M4 Sport indulása óta a csatorna legnézettebb mérkőzése volt a vasárnap esti Magyarország-Belgium összecsapás, a meccset csaknem hárommillióan követték az M4 Sporton - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfőn az MTI-vel. A közlemény szerint a majdnem hárommilliós nézettséggel ez a mérkőzés volt az utóbbi tíz év legnézettebb sporteseménye, és 2016-ban ez a mérkőzés volt a legnézettebb műsor a hazai televíziós piacon.

A Magyarország-Belgium Eb-nyolcaddöntő nézettsége 2 millió 796 ezer, közönségaránya a teljes népesség (4+) körében 61,5 százalék volt.  Az első félidei nézettség 2 millió 810 ezer, a másodiké 2 millió 829 ezer volt. A mérkőzés legnézettebb percében (21:29-kor) 3 millió 89 ezer volt a nézettség, de többször voltak olyan percei a meccsnek, amikor 3 milliónál több magyar szurkolt a tévéképernyők előtt. A meccs napján az M4 Sport volt a legnézettebb csatorna a teljes népességben (27,0 százalék), a 18-49 évesek körében 30,5 százalék), és a férfiak körében (33,9 százalék) is.

14.01: Az MTVA közvetíti a válogatott hazaérkezését

A közmédia élőben közvetíti a magyar labdarúgó-válogatott hazaérkezése utáni sajtótájékoztatót, illetve a Hősök terén rendezett ünnepséget - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya hétfőn az MTI-vel. A közleményben azt írták, a válogatottnak a franciaországi Európa-bajnokságról (Eb) érkező gépe 17 óra körül landol a Liszt Ferenc-repülőtéren, az ott tartott sajtótájékoztatót az M1 aktuális csatorna és az M4 Sport is élőben közvetíti.

Ezután az M4 Sport műsora a 18 órakor kezdődő Eb-mérkőzés felvezetőjével folytatódik, az élő közvetítés a továbbiakban az M1 aktuális csatornán látható - tették hozzá. Azt írták, az M1-en 18 órakor kezdődik a Híradó, amelyben többször is élőben kapcsolnak a helyszínre. A válogatott várhatóan 18 óra körül elindul a Hősök terére, az ott rendezett ünnepséget, amelyet Kovács 'Kokó' István, az M4Sport munkatársa vezet, a közmédia végig közvetíti.

12.23: Győztesként ünnepelte Budapest az Eb-ről kiesett fociválogatottat. Több helyen is fennakadást okoztak a közlekedésben. Videó és képgaléria a linkre kattintva érhető el a tegnapi buliról.

11.16: Kiderült, hol és mikor lehet együtt ünnepelni a válogatottal. A szervezők koncertet is ígérnek a szurkolóknak. Részletek a linkre kattintva olvashatóak.

11.04: Három és fél milliárdnál is többet keresett a magyar válogatott. A tornán összesen 301 millió eurót osztanak szét. Részletek a linkre kattintva érhetőek el.

10.50: Király Gábor volt a legjobb, akit csak világsztárok tudtak megelőzni. Íme, a nemzetközi szakportál értékelései, statisztikái és hőtérképe a vasárnapi nyolcaddöntőről.

9.47: A miniszterelnök a lényegre tért, de már a meccs előtt is posztolt.

9.46: Az LMP arca már a meccs előtt posztolt, most sem tudott elvonatkoztatni a Vasastól!

9.44: A radikálisok vezére szerint Európa-bajnok a szurkolótáborunk!

9.41: Gyurcsány Ferenc véleménye, aki tegnap arról is írt, aki magyarként a magyarok ellen szurkol, az hülye.

9.07: Lovrencsics Gergő: - Természetesen csalódottak vagyunk, mert győzni jöttünk Toulouse-ba. Sajnos gyorsan gólt kaptunk, pedig készültünk a pontrúgásokra. A belgák nagyon gyorsan voltak, veszélyesen kontráztak, a végére egy kicsit el is fáradtunk. Megvoltak a helyzeteink, lehetett volna hasonló a mérkőzés, mint a portugálok elleni, de sajnos most nem tudtuk bevenni az ellenfél kapuját. Sajnálom, hogy így alakult a vége, de szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak, mert csodálatosak voltak az Európa-bajnokságon. Úgy gondolom, építhetünk erre a csapatra.

Guzmics Richárd: - A belgáknak nagyon jó játékosaik voltak. Sajnos hamar gólt kaptunk, és ezután tudtak kontrázni, amiben nagyon jók. Gyors szélsőik vannak, nem egyszer hozták rá a védőfalra a labdát, roppant nehéz volt ellenük védekezni. Próbáltuk a saját játékunkat játszani, ugyanazt, ami meghozta az eddigi sikereket az Eb-n, de most ez kevésbé jött össze. A második félidőben próbáltunk tizenkilencre lapot húzni, nem volt más választásunk. Behoztunk plusz két csatárt, három védőre álltunk át. Megvoltak a helyzeteink, de végül ez a kockáztatás megbosszulta magát.

Juhász Roland: - A belgák gyorsan vezetést szereztek, ezt követően meg kellett próbálnunk nyomást gyakorolni rájuk. A második félidőre kiegyenlített lett a játék, voltak helyzeteink, az utolsó húsz percben viszont fel kellett vállalnunk a mindent vagy semmit játékot. Sajnos ebből mi jöttünk ki vesztes félként. Mi nem tudtuk góllal befejezni a helyzeteinket, ők igen. Ma nem állt mellénk a szerencse, el is fáradtunk a végére. A kiesés ellenére büszke vagyok a csapatra, és szeretnék külön köszönetet mondani a szurkolóknak, akik fantasztikus atmoszférát varázsoltak a stadionba, és a vereség ellenére is ünnepeltek bennünket.

8.53: Gera Zoltán: - Naivan kezdtük a mérkőzést, túlságosan kinyíltunk, nem tudtuk megelőzni a veszélyes kontráikat. A belgák sokkal jobbak voltak, szerencsénk volt, hogy csak egygólos volt a hátrányunk a szünetben. A második félidőre jobban ment ki a csapat, de kockáztatunk kellett, és ennek tudható be a nagy különbségű vereség. Elképesztő játékosai vannak a belgáknak. Szomorúak vagyunk, de összességében nincs okunk a szégyenkezésre.

8.49: „Nehéz szavakat találni –mondta Szalai Ádám. – Nagy bennem a düh és a csalódás, nem nagyon tudok pozitívan állni a történtekhez. Ez a meccs egy kicsit másra emlékeztetett. Persze, volt előtte három fantasztikusan szép meccs, de remélem, hogy holnap már jobban látom ezt a helyzetet, mert ez az utolsó mérkőzés nagyon nem tetszett. A szurkolóink előtt le a kalappal, hatalmas köszönet nekik. A csapat nevében is sajnálom, hogy az utolsó meccs így alakult.”

8.47: Este már Budapesten lehet ünnepelni a válogatottal. A főváros szívében tervezik megtartani a bulit. További részetek a linkre kattintva olvashatóak.

0.17: HImnusz a meccs után, Meg lehet könnyezni...

0.12: A hetes busz is "üvöltötte", "hogy Hajrá, magyarok!"

0.10: Budapest utcáin nagy tömeg ünnepel. Videók és képek a linkre kattintva láthatóak.

Hétfő: 0.07: Így ünnepelte a válogatottat a magyar tábor a stadionban.

23.59: Részletes edzői értékelések (és a legjobbnak választott Hazard is nyilatkozott) a mérkőzés utáni sajtókonferenciáról.

"Az első félidőben nem voltam elégedett, nem játszottunk olyan bátran, mint korábban, ráadásul pontrúgásból kaptuk a gólt. A szünetben bátrabb játékot kértünk és közel jutottunk az egyenlítéshez, így ezzel a játékrésszel már elégedett lehetek. A végéhez közeledve többet kellett kockáztatni, ezt kihasználta a belga csapat, de végig küzdöttünk, így gratulálok a csapatomnak. Tovább akarunk menni ezen az úton" - mondta a német szakember, aki a belgáknak is gratulált a továbbjutáshoz.

Storck az ellenfélről úgy vélekedett, hogy a csapat minden játékosa világklasszis. Emiatt különösen fontosnak tartotta, hogy a második félidőre javult a magyar csapat játéka, amellyel esélye is volt az egyenlítésre.

"Ismertem a valószínűsíthető teljesítményünket, de nem számítottam csoportelsőségre. Szépen fejlődtünk a torna során" - értékelte az egész kontinensviadalt Storck.

Kollégája, Marc Wilmots elégedetten és boldogan nyilatkozott. Azt nevezte a meccs kulcsának, hogy játékosainak sikerült gyorsan és pontosan járatnia a labdát, amivel a magyar védelem mögé tudtak kerülni. Ami nem tetszett neki, hogy szerinte csapata az első félidőben eldönthette volna a továbbjutást, ám a kihagyott helyzetek miatt ez nem sikerült.

A meccs legjobbjának választott Eden Hazard kijelentette, ez volt eddigi legjobb meccse a belga nemzeti tizenegyben, de arra figyelmeztetett, hogy ezt a teljesítményt nem valószínű, hogy egyénileg és csapat szinten is meg lehetne ismételni a Wales elleni negyeddöntőben. Kiemelte, az eredmény ellenére nem volt könnyű találkozó, ugyanis csak a hajrában tudták eldönteni a meccset.

23.53: A lefújás után a szurkolók kétszer is maguk elé hívták a csapatot, hogy a végén a játékosokkal együtt énekeljék el a Himnuszt!

23.47: Osztályozókönyv – Így játszottak a magyar válogatott tagjai Belgium ellen. Nem a 4-0-ból, hanem a tét és az ellenfél erejéből indultunk ki. Részletek a linkre kattintva olvashatóak.

23.22: Gera Zoltán arról beszélt az M4-nek, kicsit naivan kezdtünk, nem tudtunk mit kezdeni a belgák gyors kontráival. Gera meglátása szerint örülhetünk, hogy az első játékrészt egy kapott góllal megúsztuk, utána feljavultunk, kinyíltunk, mentünk az egyenlítésért.. A középpályás szerint reálisan kell nézni a dolgokat, Belgiumnak fantasztikus játékosai vannak, akik extrákat nyújtottak. Válogatottbeli szerepvállalásáról elmondta, még beszélnie kell a kapitánnyal, minden lehetséges. Hozzátette, csalódottak, mert szerettek volna még nagyobb meglepetést okozni.

23.11: „Gratulálni kell a csapatnak, csodálatos teljesítményt nyújtottunk az Eb-n,fényes lehet a jövője. Az első félidőben nem voltunk elég bátrak, a folytatásban volt néhány lehetőségünk. A második belga gól előtt akartam cserélni, de jött a gól. Boldoggá tettük az embereket, visszaadtunk nekik valamit. A jövő érdekében a következő lépést is meg szeretnénk tenni” – mondta Bernd Storck röviden a meccs után.

23.06: Az MLSZ képgalériája a meccsről.

22.59: Az UEFA már a mérkőzés közben Király Gábort éltette.