Őrület az Anfield Roadon. A Liverpool nyerte az adok-kapokot

Európa – A címvédő Sevilla tizenegyesekkel jutott be a legjobb négy közé.

Forrás:

Csütörtök este került sor az Európa Liga negyeddöntő visszavágó mérkőzéseire. A játéknap legnagyobb rangadóján a Borussia Dortmund kilenc perc alatt kétgólos előnybe került az Anfield Roadon, ezzel tulajdonképpen el is döntötte a továbbjutás, mert a Liverpoolnak ekkor már három gólt kellett volna rúgnia a továbbjutáshoz. A Vörösök a második félidőben mindent feltettek egy lapra, a 48. percben Divock Origi találatával össze is jött a szépítés. A felcsillanó remény, azonban hamar elszállt, ugyanis Marco Reus betalált, ezzel ismét kétgólos lett a különbség. A 66. percben Philippe Coutinho ismét szorossá tette a mérkőzést, de a Poolnak a továbbjutáshoz még két gól kellett volna. A 78. percben a Liverpool csodával hatályos módon kiegyenlített, Mamadou Sakho bólintott a hálóba egy szöglet után. Így összesítésben 4-4 volt az állás, de idegenben rúgott góllal még a Dortmund volt a továbbjutó. Az utolsó pillanatban még úgy is tűnt, hogy a németek jutnak tovább, azonban a 91. percben Dejan Lovren fejelt gólt, megfordítva ezzel a mérkőzést és kiharcolta a továbbjutást a Liverpoolnak.

Liverpool-Borussia Dortmund 4–3 (Origi 48., Coutinho 66., Sakho 78., Lovren 90+1. ill. Mkhitaryan 5., Aubameyang 9., Reus 57.)

Összesítésben 5–4 (Továbbjutott a Liverpool)

A Sahtar Donyeck a horvát Darijo Srna tizenegyesével az első félidőben megszerezte a vezetést a Braga ellen, így összesítésben már 3-1-re vezetett a portugál csapat ellen. Az ukrán csapat még a játékrész vége előtt tovább növelte előnyét, miután a menteni igyekvő Ricardo Ferreiráról a saját kapujába pattant a labda. A második félidő elején Viktor Kovalenko is betalált, így már csak az volt a kérdés, hogy a Sahtar mekkora gólkülönbséggel nyeri a párharcot. A 74. percben a Braga játékosa, Ricardo Ferreira duplázott, ugyanis ismét betalált saját csapata kapujába.

Sahtar Donyeck-Braga 4­–0 (Srna 24.-tizenegyesből, Ferreira 43., 74- mindkettő öngól, Kovalenko 50.)

Összesítésben 6–1 (Továbbjutott a Sahtar Donyeck)

A Villarreal már az 5. percben betalált Cedric Bakambu révén, így a Sárga Tengeralattjáró már a mérkőzés elején a kiesés szélére sodorta a cseh gárdát. Az első félidő végére el is dőlt a párharc, ugyanis Samu Castillejo és Bruno Soriano is betalált, így a Villarreal 5-1-s összesítéssel mehetett a szünetre. A fordulás után a kongói Cedric Bakambu ismét eredményes volt, így már a Villarreal közelített a kiütéshez. A 65. percben a csehek szépítettek Borek Dockal góljával, majd hat perccel később Ladislav Krejci is betalált, de ez csak némi szépségtapasz volt.

Sparta Praha-Villarreal 2–4 (Dockal 65., Krejci 71. ill. Bakambu 5., 49., Castillejo 43., Soriano 45+1.)

Összesítésben 3–6 (Továbbjutott a Villarreal)

A Sevilla-Bilbao párharc első játékrésze nem hozott gólt, de a fordulás után Aritz Aduriz lövését bevédte a Sevilla kapus, David Soria, így a baszk gárda megszerezte a vezetést. Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, ugyanis szinte a következő támadásból egyenlített a Sevilla Kevin Gameiro közeli találatával. A 80. percben ismét átvette a vezetést a Bilbao. Egy baloldali beadásra a Sevilla kapusa rosszul mozdult ki, és az érkező Raul Garcia átfejelte fölötte a labdát, így összesítésben 3-3-ra állt a párharc és jöhetett a hosszabbítás. A első felvonás nem hozott gólt, bár a Sevilla többször is vezetést szerezhetett volna. A második félidőben a Bilbao ment többet előre, de nem tudta megszerezni a győztes gólt, így jöhetett a tizenegyespárbaj.

A Bilbaóból a második gól szerzője Raul Garcia kezdett, aki a bal alsó sarokba lőtt. A Sevillából Coke érkezett és a jobb felső sarokba bombázott (1-1). A második körben Viguera lőtt a kapu jobb oldalába, majd Krychowiak gurított a kapu közepébe (2-2). A harmadik körben San Jose lőtt félmagasan a kapu bal oldalába, majd Konoplyanka gurított lezseren a bal alsó sarokba (3-3). A negyedik körben Benat érkezett, Soria azonban a helyén maradt és megfogta a kapu közepébe tartó lövést, majd érkezett a sevillai és a jobb alsó sarokba lőtt (4-3). Az ötödik körben a Bilbao játékosa, Susaeta lőtt a kapu bal oldalába, majd érkezett az első gól szerzője, Gameiro és a bal felső sarokba tekert (5-4). A címvédő Sevilla ezzel megnyerte a tizenegyespárbajt és bejutott a legjobb négy közé az Európa Ligában.

Sevilla-Athletic Bilbao 1–2 (Gameiro 59. ill. Aduriz 57., Raul Garcia 80.)

Összesítésben 3­–3 (Továbjutott a Sevilla tizenegyesekkel)