Nyolc-nyolc gól a Barcelona és a Real Madrid meccsén is

Spanyolország - Ismét parádés hajrára számíthatunk a La Ligában.

A Real Madrid elleni remek sikert követően a La Liga hétközi fordulójában az Osasunát fogadta a Barcelona. Luis Enrique csapata valósággal kitömte az ellenfelet – 7-1-re nyert.

A gólgyártást Lionel Messi kezdte, majd André Gomes növelte az előnyt. A második félidő elején ugyan szabadrúgásból szépítettek a vendégek, az igazi parádé csak ezt követően indult: újra André Gomes, majd Messi volt eredményes, emellett kétszer is betalált Paco Alcacer és első (!) Barcás találatát szerezte Javier Mascherano – büntetőből. A Barcelona 34 meccs alatt 101 gólnál jár a spanyol bajnokságban.

Nem maradt el a Real Madrid válasza sem. Annak ellenére, hogy Zidane pihentette a legjobbjait, már az első percben vezettek La Corunában. A végeredmény 6-2 lett a királyiak javára.

A bajnokságot jobb gólkülönbségének köszönhetően a Barcelona vezeti az egy meccsel kevesebbett játszó Real Madrid előtt.

Deportivo La Coruna – Real Madrid 2:6 (összefoglaló)

Deportivo La Coruna – Real Madrid 2:6 Spanyol bajnokság, 34. forduló Gólok: Florin Andone 35., Joselu 84.; ill. Alvaro Morata 1., James Rodriguez 14., 66., Lucas 44., Isco 77., Casemiro 87.