Neymar asszisztált Cavaniék kitöméséhez – VIDEÓ

Dél-Amerika – Tizenegyes döntötte el az Argentína–Chile meccset.

Kolumbia 1-0-ra legyőzte a vendég Bolíviát, míg Brazília gálázott Uruguayban a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozatában.

A játéknap rangadóján hiába szerzett Edinson Cavani révén vezetést a házigazda Uruguay, a Kínában légióskodó Paulinho mesterhármasának is köszönhetően kiütéses diadalt aratott a vendég brazil csapat Montevideóban, és karnyújtásnyira került az oroszországi világbajnokságon való részvételhez.

A lengyelek nagy lépést tehetnek a világbajnokság felé

Argentína minimális arányú különbséggel győzte le Chilét, a tavalyi Copa America fináléjának visszavágóján Lionel Messi 11-esből elért találata jelentette a sikert a harmadik pozícióba előlépő világoskék-fehéreknek.

Kolumbia James Rodríguez góljával szerezte meg a győzelmet, akinek büntetőjét ugyan védte a bolíviaiak kapusa, Carlos Lampe, ám a kipattanót a Real Madrid játékosa a kapuba juttatta. Sikerével a kolumbiai együttes fontos három pontot szerzett, s feljött a tabella negyedik helyére.

Vb-selejtező, Dél-Amerika, 13. forduló

Uruguay–Brazília 1–4 (Cavani 9. – 11-esből, ill. Paulinho 19., 52., 90., Neymar 74.)

Argentína–Chile 1–0 (Messi 16. – 11-esből)

Paraguay–Ecuador 2–1 (B. Valdez 12., J. Alonso 65., ill. Caicedo 70. – 11-esből)

Venezuela–Peru 2–2 (Villanueva 24., Otero 40., ill. Carrillo 46., Guerrero 64.)

Kolumbia–Bolívia 1–0 (83. J. Rodríguez)