Nemzetközi foci: Klubcsúcsot döntött a Real Madrid

Európa – Guardiola csapata hatalmas pofont kapott.

Forrás: marca.es

Anglia

A Watford 1-1-es félidőt követően 3-2-re verte otthon az Evertont az angol bajnokság 15. fordulójának nyitómérkőzésén. A középcsapatok találkozóján a hazaiaknál főleg Stefano Okaka jeleskedett, aki előbb egyenlített, majd a győzelmet jelentő harmadik találatot is megszerezte. Az Everton a meccsen szintén duplázó Romelu Lukaku révén a hajrában már csak szépíteni tudott.

Az Arsenal hazai pályán hátrányban került a Stoke City ellen, azon Theo Walcott még az első félidő hajrájában egyenlített. a fordulás után Mesut Özil ravasz fejesgóljával és Alex Iwobi higgadtan értékesített ziccerével az Ágyúsok behúzták a három pontot, és átmenetileg a tabella élére álltak.

A címvédő Leicester City hazai pályán 4-2-re legyőzte a Manchester Cityt. A bajnokcsapat sikere azért számít meglepetésnek, mert a mostani szezonban eddig meglehetősen gyengén szerepel, ez még csak a negyedik győzelme volt. A mezőny legjobbja a hazaiak csatára, a mesterhármast elérő Jamie Vardy volt, rajta kívül Andy King, illetve a vendégektől Aleksandar Kolarov és Duran Nolito volt eredményes.

Premier League, 15. forduló

Watford–Everton 3–2 (Okaka Chuka 36., 64., Prödl 59., ill. Lukaku 17., 86.)

Arsenal–Stoke City 3–1 (Walcott 42., Özil 50., Iwobi 75., ill. Adam 29. – 11-esből)

Burnley–AFC Bournemouth 3–2 (Hendrick 13., Ward 17., Boyd 75., ill. Afobe 45+2., Daniels 91.)

Hull City–Crystal Palace 3–3 (Snodgrass 27. – 11-esből, Diomande 72., Livermore 78., ill. Benteke 52. – 11-esből, Zaha 70., F. Campbell 89.)

Swansea City–Sunderland 3–0 (Sigurdsson 51. – 11-esből, Llorente 54., 80.)

Leicester City–Manchester City 4–2 (Vardy 3., 20., 79., King 5., ill. Kolarov 82., Nolito 90.)

Spanyolország

A Primera División 15. fordulójában az FC Barcelona az Osasuna vendégeként lépett pályára. Gólnélküli első félidőt követően Luis Suárez és Lionel Messi szállította a három pontot a katalánoknak. A Barca hátránya most három pont a később játszó Real Madrid mögött.

Az élbolyhoz tartozó Real Sociedad 3-2-re legyőzte vendégét, a szebb napokat látott Valenciát. A házigazdák Jose Willian jóvoltából már az első félidő közepén 2-0-ra vezettek, s az sem ütött vissza, hogy a vendégek büntetőből szerzett szépítő találata után, már a második félidőben 11-est hibáztak. A hosszabbításban gyors egymás utánban itt is (3-1), ott is (3-2) esett egy-egy gól, de a lényeget, a Real Sociedad győzelmét ez nem befolyásolta.

A hatszoros bajnok Valencia mostani vereségével a kieséstől közvetlenül fenyegetett csapatok társaságába került.

A szombat esti mérkőzésen a Real Madrid drámai körülmények között győzte le a Deportivo La Corunát, és ezzel klubcsúcsot állított fel, ugyanis Zinedine Zidane gárdája zsinórban 35 meccset játszott le veretlenül.

Gólnélküli első félidőt követően Álvaro Morata távoli lövésével szerezte meg a vezetést a Királyi Gárda. A 63. percben Joselu egalizált, majd két perccel később meg is fordította a meccset. Az utolsó húsz percre a Real sebességet váltott, aminek a 84. percben meg is lett az eredménye: a dominikai Mariano Diaz érkezett egy hajszálpontos beadásra, és bólintott a jobb felsőbe. Úgy tűnt marad a döntetlen, azonban a 92. percben egy baloldali szögletre Sergio Ramos érkezett menetrendszerűen és öt méterről a léc alá fejelt.

Primera División, 15. forduló

Osasuna–Barcelona 0–3 (Luis Suárez 59., Messi 72., 92.)

Real Sociedad–Valencia 3–2 (Willian 2., 24., Juanmi 91., ill. Parajo 36. – 11-esből, Bakkali 93.)

Las Palmas–Leganés 1–1 (Livaja 21., ill. M. Guerrero 76. – 11-esből)

Real Madrid–Deportivo La Coruna 3–2 (Morata 50., Diaz 84., Ramos 90+2., ill. Joselu 63., 65.)

Németország

Elveszítette veretlenségét Gulácsi Péter csapata, az újonc RB Leipzig a német bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján, miután 1-0-ra kikapott a mérkőzés előtt még sereghajtó Ingolstadt otthonában.

A címvédő Bayern München hazai pályán 5-0-ra legyőzte a Wolfsburgot. Robert Lewandowski két gólt szerzett, rajta kívül Arjen Robben, Thomas Müller és Douglas Costa egy-egy alkalommal volt eredményes, csapatuk pedig - a lipcseiek vereségét kihasználva - ismét az élre állt.

Az Ingolstadt helyett immár Kleinheisler László együttese, a Darmstadt a sereghajtó, ugyanis 1-0-ra kikapott a Freiburg vendégeként. A magyar játékos a 72. percben lépett pályára.

A Borussia Dortmund immár nyolc pont hátrányban van a Bayernnel szemben, miután 1-1-es döntetlent játszott Kölnben.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC házigazdaként 1-0-ra kikapott a Werder Brementől. A berliniek hazai pályán eddig százszázalékosak, míg a brémaiak idegenben nyeretlenek voltak. A vereség ellenére a Hertha BSC megőrízte a harmadik helyét a tabellán.

Bundesliga, 14. forduló

Ingolstadt–RB Leipzig 1–0 (Roger 12.)

Bayern München–Wolfsburg 5–0 (Robben 18., Lewandowski 22., 58., Th. Müller 76., Douglas Costa 86.)

Freiburg–Darmstadt 1–0 (Petersen 85. – 11-esből)

1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–1 (Rudnevs 28., ill. Reus 90.)

Hamburg–Augsburg 1–0 (Kosztics 68.)

Hertha BSC–Werder Bremen 0–1 (Kruse 41.)

Olaszország

Az olasz bajnokság 16. fordulójában a Crotone hazai pályán 2-1-re legyőzte a Pescarát. Palladino tizenegyes góljával a hazaiak szereztek vezetést az első félidőben, majd a 44. percben Ledian Memushaj révén tizenegyest hibázott a vendégcsapat. A 80. perc - amikor már mindkét csapat megfogyatkozott -  Campagnaro egyenlített, azonban egy perccel később Ferrari góljával ismét megszerezte a vezetést a Crotone, ami így a győzelmet jelentette.

A szombat esti mérkőzésen a Lazio már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, ami a lefújásig ki is tartott. Igaz a Samp a 89. percben még szépíteni tudott, de a római gárda behúzta a három pontot.