Nemzetközi foci: a Roma az ultrái nélkül is hozta a Derbit

Európa – A Liverpool az év egyik legnagyobb meccsét bukta el.

Forrás:

Spanyolország

A Real Betis hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a Celta Vigóval a spanyol bajnokság 14. fordulójában vasárnapi játéknapján. Iago Aspas idénybeli nyolcadik bajnoki találatával a Celta Vigo szerzett vezetést, de a hazaiak a szünet előtt Ruben Castro büntetőjével egyenlítettek. A Betis kapufával kezdte a második félidőt, majd Castro átadásából Antonio Sanabria volt eredményes, ám Aspas újabb góljával egyenlítettek a vendégek. A 73. percben German Pezzella fejesével újra a Betis vezetett, majd a hajrában Facundo Roncaglia állította be a fordulatos meccs 3-3-as végeredményét.

Az Athletic Bilbao magabiztos győzelmet aratott az Eibar felett, az Alaves hazai pályán remizett a Las Palmasszal, míg a Sporting Gijon otthon tartotta a három pontot az Osasuna ellen.

A vasárnap esti mérkőzésen a Valencia sokáig vezetett a Malaga ellen, azonban Cesare Prandelli gárdája nem tudta kihúzni kapott gól nélkül és a vendégcsapat a 93. percben egyenlített a Mestalla stadionban.

Primera División, 14. forduló

Betis–Celta Vigo 3–3 (Castro 41. –11-esből, Sanabria 53., Pezzela 73., ill. Aspas 15., 62., Roncaglia 85.)

Athletic Bilbao–Eibar 3–1 (Benat 42., Williams 55., Muniain 90+1., ill. Enrich 70.)

Alaves–Las Palmas 1–1 (Alexis 4., ill. Livaja 57.)

Sporting Gijon–Osasuna 3–1 (Carmona 43., 78., Pereira 56., ill. Flano 86.)

Valencia-Malaga 2-2 (Rodrigo 7., Medran 34., ill. Fornals 3., 90+3.)

Olaszország

Az AC Milan házigazdaként nagy csatában győzte le 2-1-re a Crotonétaz olasz bajnokság 15. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccs elején ígéretes támadásokat vezettek a milánóiak, Diego Falcinelli révén a 26. percben mégis a vendégek szereztek vezetést, ám Mario Pasalic a szünet előtt egyenlíteni tudott. A fordulást követően M'Baye Niang büntetőt hibázott, de Gianluca Lapadula hajrában szerzett góljával mégis sikerült a maga javára fordítani az állást az AC Milannak.

Az AS Roma 2-0-ra legyőzte a Lazio csapatát az olasz bajnokság 15. fordulójának vasárnapi rangadóján. A Laziónak a Derby della Capitale első félidejében több komoly helyzete is volt, gól azonban nem született. A szünet után javult az AS Roma játéka, és Kevin Strootman, valamint Radja Nainggolan találataival sikerült eldöntenie a meccset.

Bár a hangulat remek volt a rangadón, az AS Roma ultracsoportja hiányzott a déli kanyarból. A szurkolók az előző szezonban bevezetett, általuk túlzottnak tartott biztonsági intézkedések miatt demonstráltak, ezért maradtak távol a mérkőzéstől. A csapat három játékosa, Francesco Totti, Daniele De Rossi és Alessandro Florenzi a héten megkérte a szurkolókat, hogy térjenek vissza a stadionba, de nem jártak sikerrel.

Az olasz bajnokság 15. fordulójában Balogh Norbert és Sallai Roland csapata, a Palermo 2-1-re kikapott a Paulo Sousa vezette Fiorentina otthonában. A két magyar játékos a szicíliai gárda kispadján kapott helyet, sajnos egyiküket sem cserélték be. A Palermo az utolsó helyen áll a Serie A-ban.

Serie A, 15. forduló

Milan–Crotone 2–1 (Pasalic 41., Lapadula 86., ill. Falcinelli 26.)

Lazio–Roma 0–2 (Strootman 64., Nainggolan 77.)

Pescara–Cagliari 1–1 (Caprari 92., ill. Borriello 24.)

Sampdoria–Torino 2–0 (Barreto 51., Schik 95.)

Sassuolo–Empoli 3–0 (Pellegrini 22. – 11-esből, Ricci 36. – 11-esből, Ragusa 53.)

Fiorentina-Palermo 2-1 (Bernardesch 33.- 11-esből, Babacar 93., ill. Jajalo 49.)

Anglia

A Liverpool nagy meglepetésre 4-3-ra kikapott a Bournemouth otthonában az angol bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az első félidő közepén Sadio Mane és Divock Origi góljával két perc alatt 2-0-s előnybe kerültek a vendégek, majd a szünet után Callum Wilson büntetőből szépített. A 64. percben a német válogatott Emre Can bombagóljával ismét kétgólos előnyben volt a Liverpool, ám Ryan Fraser és Steve Cook három percen belül egyenlített, majd Nathan Ake a 93. percben megszerezte a győztes gólt a Bournemouth számára. A Liverpool ezt megelőzően csak egyszer, augusztus 20-án kapott ki a mostani bajnoki idényben.

A házigazda Everton a 89. percben szerzett tizenegyes góllal egyenlített a Manchester United ellen. A hazaiak már négy meccs óta nyeretlenek - igaz, otthon még egyszer sem kaptak ki -, míg az MU ugyan öt mérkőzés óta veretlen, de ebben az időszakban ez már a negyedik döntetlenje volt.

Premier League, 14. forduló

AFC Bournemouth–Liverpool 4–3 (Wilson 56. – 11-esből, Fraser 76., Cook 79., Ake 93., ill. Mané 20., Origi 22., Can 64.)

Everton–Manchester United 1–1 (Baines 89. – 11-esből, ill. Ibrahimovic 42.)

Németország

A Bundesliga 13. fordulójában a Kleinheisler Lászlóval felálló Darmstadt hazai pályán szenvedett 2-0-ás vereséget a Hamburgtól. A válogatott középpályás 74. percet töltött a pályán, Jan Rosenthal váltotta a hajrában. A HSV ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban és elmozdult az utolsó helyről. A Darmstadt a 16. osztályozós pozícióban áll tabellán.

A Huszti Szabolccsal felálló Eintracht Frankfurt 1-1-es döntetlent játszott Augsburgban. A korábbi válogatott középpályás ezúttal is kezdőcsapatban kapott helyet, azonban a 74. percben lecserélték. Csapata ezzel a döntetlennel az 5. helyen áll a Bundesligában.