Messiék az életben maradásért küzdenek az El Clásicón

Madrid – A Real két és fél éve győzte le utoljára a Barcát a Bernabéuban.

Amennyiben a Real Madrid a vasárnap esti rangadón hazai pályán legyőzi az FC Barcelonát a spanyol bajnokság 33. fordulójában, szinte behozhatatlan előnyre tesz szert a címvédővel szemben.

A két együttes számára a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágója jelentette az El Clásico főpróbáját, amely a Real Madridnak sikerült jobban. Zinédine Zidane vezetőedző csapata ugyanis hosszabbításban legyőzte, ezzel kiejtette a Bayern Münchent, a katalánok viszont gól nélküli döntetlent játszottak a Juventusszal, így kiestek.

Így szenvedett horrorsérülést Ibrahimovic – NB1.hu

„Egy vizsgát a héten már sikerrel teljesítettünk, most viszont egy újabb vár ránk” – mondta Sergio Ramos, a Real Madrid csapatkapitánya.

„A győzelem és a továbbjutás miatt pozitív érzésekkel várjuk a rangadót. Néhányan kisebb sérüléssel bajlódnak, de egy százhúsz perces csata után ez természetes. Ilyen lelkiállapotban viszont öt nap alatt biztosan felépülnek" – nyilatkozta bizakodóan Zidane.

A fővárosiaknál Raphaël Varane és Pepe sérülés miatt biztosan nem léphet pályára, és erősen kérdéses a még mindig nem teljesen egészséges Gareth Bale játéka is. A Barcelona az eltiltott Neymart nélkülözi, Aleix Vidal és Rafinha pedig sérült.

„Mostantól arra a két sorozatra kell összpontosítanunk, amelyben még versenyben vagyunk. A bajnoki tabellán van esélyünk átvenni a vezetést közvetlen riválisunktól, ami nagyszerű lehetőség” – fogalmazott Luis Enrique, a Barcelona szakvezetője.

Jelenleg a fővárosiak előnye három pont, amely szombati győzelmük esetén megduplázódna. Ráadásul van még egy elmaradt találkozójuk is, a Celta Vigo elleni idegenbeli fellépés.

A legutóbbi madridi bajnokit a Barcelona 4-0-ra nyerte meg, a katalánok formáját tekintve hasonló, kiütéses vendéggyőzelem most meglepetés lenne. A Real Madrid az őszi bajnokin 1-1-es döntetlent ért el a Camp Nouban, de a Santiago Bernabéu Stadionban 2014. október 25-én győzött legutóbb (3-1) a nagy rivális ellen.