Megelőzte a Realt a Barcelona

Barcelona - Javított a Villareal, csípkednie kell magát Zidane csapatának.

Barcelona – Sporting Gijon 6-1 (3-1)

Gólszerzők: Messi (9.), Rodriguez (öngól 11.), Suarez (27.), Paco (49.), Naymar (65.), Rakitic (87.) illetve Castro (21.)

Gyakorlatilag tíz percre volt szüksége a Barcelonának ahhoz, hogy megnyerje a Sporting Gijon elleni bajnokit és megelőzze a tabellán a két meccsel kevesebbett játszó Real Madridot.

A remek formában levő Messi 9 perc után volt eredményes, Rodriguez öngólja után pedig már kettővel mentek a katalánok. Castro találata után még reménykedhettek a gijoniak, de Suarez 27. percben lőtt csodagólja el is döntötte a mérkőzést.

Luis Suarez Amazing Second Goal – FC Barcelona vs Sporting Gijon 4-1 – La Liga 01/03/2017 HD

Az uruguayit egyébként már a félidőben levette a pályáról Luis Enrique, a helyére beálló Paco pedig ott folytatta, ahol a társa abbahagyta: gólt lőtt a második játékrész negyedik percében, akárcsak húsz percet követően Neymar, a vége előtt pedig Rakitic.

Az 57 pontos Barcelona ezzel a győzelmével átvette a vezetést a tabellán a később pályára lépő Real Madridtól, Messi és Suarez pedig a góllövőlista élén tanyázik 21 és 19 találattal.

A 25. forduló ugyanebben az időpontban játszott meccsén a Villareal 4-1-re nyert az Osasuna otthonában.