Lang Ádámék halvány esélye

Folytatódik az Európa-liga.

Forrás: Omonia

A magyar válogatott Lang Ádámot is foglalkoztató ciprusi Omonia a görög PAOK-ot látja vendégül a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtökön sorra kerülő 5. fordulójában.

Langéknak már csak matematikai esélyük van arra, hogy kiharcolják az egyenes kieséses szakaszba jutást, és papíron az eddigi teljesítmények alapján is a szaloniki ellenfél az esélyesebb a győzelemre.

Az egy héttel ezelőtti negyedik körben négy csapat már bebiztosította a továbbjutását, most hozzájuk csatlakozhatnak többen is.

A C csoportban vélhetően a Bayer Leverkusen és a Slavia Praha, a D jelű négyesben pedig a Benfica és a Glasgow Rangers lesz a két továbbjutó, míg az F és a H csoportban nagy csata várható a Napoli, Alkmaar, Real Sociedad, valamint a Lille, AC Milan, Sparta Praha triók tagjai között.

Szintén nagy még a küzdelem a J és a K csoportban, előbbiben a Tottenham Hotspur, utóbbiban pedig a Dinamo Zagreb vezet.

A már továbbjutott AS Roma csütörtökön a svájci Young Boyst, az Arsenal pedig a Rapid Wient fogadja, míg a Napoli az Alkmaarhoz utazik, a Lille a Sparta Prahát, az AC Milan pedig a Celticet látja vendégül. A Villarreal a török Sivasspor, a Tottenham pedig az osztrák LASK otthonában szerepel.

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
CFR Cluj (román)-CSZKA Szófia (bolgár) 21.00
AS Roma (olasz)-Young Boys (svájci) 21.00
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Roma 10 pont, 2. Young Boys 7, 3. Cluj 4, 4. CSZKA Szófia 1.

B csoport:
Molde (norvég)-Dundalk (ír) 21.00
Arsenal (angol)-Rapid Wien (osztrák) 21.00
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. Rapid Wien 6 (8-7), 3. Molde 6 (4-8), 4. Dundalk 0.

C csoport:
Nice (francia)-Bayer Leverkusen (német) 21.00
Slavia Praha (cseh) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 21.00
A csoport állása: 1. Bayer Leverkusen 9 pont (14-6), 2. Slavia Praha 9 (8-6), 3. Hapoel Beer-Sheva 3 (6-10), 4. Nice 3 (6-12).

D csoport:
Glasgow Rangers (skót)-Standard Liege (belga) 21.00
Benfica (portugál)-Lech Poznan (lengyel) 21.00
A csoport állása: 1. Benfica 8 pont (12-7), 2. Rangers 8 (8-5), 3. Lech Poznan 3 (6-8), 4. Standard Liege 3 (3-9).

E csoport:
Granada (spanyol)-PSV Eindhoven (holland) 21.00
Omonia (ciprusi)-PAOK (görög) 21.00
A csoport állása: 1. Granada 10 pont, 2. PSV 6, 3. PAOK 5, 4. Omonia 1.

F csoport:
AZ Alkmaar (holland)-SSC Napoli (olasz) 21.00
Real Sociedad (spanyol)-Rijeka (horvát) 21.00
A csoport állása: 1. Napoli 9 pont, 2. AZ Alkmaar 7 (5-2), 3. Real Sociedad 7 (2-1), 4. Rijeka 0.

G csoport:
AEK Athén (görög)-Braga (portugál) 18.55
Zorja Luhanszk (ukrán)-Leicester City (angol), Zaporizsja 18.55
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Leicester City 10 pont, 2. Braga 7, 3. AEK Athén 3 (5-9), 4. Zorja 3 (5-9)

H csoport:
Lille (francia)-Sparta Praha (cseh) 18.55
AC Milan (olasz)-Celtic Glasgow (skót) 18.55
A csoport állása: 1. Lille 8 pont, 2. AC Milan 7, 3. Sparta Praha 6, 4. Celtic 1.

I csoport:
Qarabag (azeri) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 18.55
Sivasspor (török)-Villarreal (spanyol) 18.55
A csoport állása: 1. Villarreal 10 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 7, 3. Sivasspor 6, 4. Qarabag 0.

J csoport:
LASK Linz (osztrák)-Tottenham Hotspur (angol) 18.55
Antwerp (belga)-Ludogorec (bolgár) 18.55
A csoport állása: 1. Tottenham 9 pont (10-2), 2. Antwerp 9 (5-2), 3. LASK 6, 4. Ludogorec 0.

K csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Wolfsberg (osztrák) 18.55
Feyenoord (holland)-Dinamo Zagreb (horvát) 18.55
A csoport állása: 1. Dinamo Zagreb 8 pont, 2. Feyenoord 5, 3. Wolfsberg 4, 4. CSZKA Moszkva 3.

L csoport:
Gent (belga)-Liberec (cseh) 18.55
Crvena zvezda (szerb)-Hoffenheim (német) 18.55
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Hoffenheim 12 pont, 2. Crvena zvezda 9, 3. Liberec 3, 4. Gent 0.

Legfrissebb híreink