Kerkez gólt szerzett, Szalai Attiláék felálltak a padlóról

Potyogtak a gólok Gyurcsóék meccsén, Schäferék örülhetnek.

Európa-liga:

A Szalai Attilával felálló Fenerbahce a Rennes együttesét fogadta. A törökök a 30. percben már háromgólos hátrányban voltak, de így is összejött a pontszerzés. A Fener még a szünet előtt szépített, aztán a második félidőben még kétszer bevette a francia rivális kapuját, végül a találkozó 3-3-as döntetlennel zárult.

Szalai Attila végig a pályán volt. A magyar védő csapata vezeti a négyest.

A kvartett másik mérkőzésén az AEK Larnaca a Dinamo Kijevet látta vendégül. Érdekesség, hogy ezen a meccsen is 3-3 lett a végeredmény. A hazaiaknál Gyurcsó Ádám kezdőként 89 percet töltött a pályán. A kijeviek egyébként a 92. minutumban állították be a végeredményt.

B-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Rennes (francia) 3–3 (E. Valencia 42., Zajc 82., Mor 88., ill. Gouiri 5., 30., Terrier 16.)
AEK Larnaca (ciprusi)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–3 (Altman 26., 72., Rafa Lopes 53., ill. Vanat 45+1., Garmash 82., 90+2.)

A csoport állása: 1. Fenerbahce 11 pont (11-7), 2. Rennes 11 pont (10-7), 3. AEK Larnaca 4 pont, 4. Dinamo Kijev 1 pont

Az Union Berlin a Bragát fektette két vállra, a találkozó egyetlen gólját Knoche szerezte tizenegyesből. A berlinieknél Schäfer András a szünetben állt be. A német gárda öt forduló alatt kilenc pontot szerzett, ezzel a második helyen áll.

D-CSOPORT
Union Berlin (német)–Braga (portugál) 1–0 (Knoche 68. – tizenegyesből)

A csoport állása: 1. Royale Union SG 13 pont, 2. Union Berlin 9 pont, 3. Braga 7 pont, 4. Malmö 0 pont

Konferencia-liga:

Kerkez Milos gólja is kellett ahhoz, hogy az Alkmaar begyűjtse a három pontot a Vaduz otthonában. A magyar válogatott futballista az 50. percben talált be, ekkor betört a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsóba lőtt.

A folytatásban még mindkét háló megzördült egyszer-egyszer, a hollandok vezetik a négyesüket. Kerkez végigjátszotta az összecsapást. Ezzel a sikerrel az Alkmaar bebiztosította a továbbjutását.

E-CSOPORT
Vaduz (lichtensteini)–AZ Alkmaar (holland) 1–2

FRISSÍTÉS:

Az Omonia Nicosia sem tudta lefékezni a Real Sociedad csapatát. A baszk csapat 2-0-ra nyert, a gólokat Navarro és Mendez szerezte. Az Omoniában Lang Ádám végig a pályán volt.

E-csoport

Omonia Nicosia (ciprusi)–Real Sociedad (spanyol) 0–2 (Navarro 45+2., Karrikaburu 60.)
A csoport állása: 1. Real Sociedad 15 pont, 2. MU 12 pont, 3. Sheriff Tiraspol 3 pont, 4. Omonia 0 pont.