Juventus-Monaco: Vidal vitatható tizenegyese döntött

Torino – Kifizetődött a türelem, de nem dőlt még el semmi. VIDEÓ

A továbbra is sérült Pogba nélkül, de a kilenc kihagyott meccs után, a BL-negyeddöntőre visszatért Pirlóval fogadta a Juventus a hat csoportmeccsén egyetlen gólt kapott Monacót. Ahogy azt Massimiliano Allegri nyilatkozatából már sejteni lehetett, az olasz bajnok – már csak a Londonban 3-1-re meglepett Arsenal kárán is tanulva – nem követte el azt a hibát, hogy ész nélkül nekiessen a kiválóan védekező, és félelmetesen kontrázó hercegségbelieknek.

Többet támadott a Juve, de csak rövid időszakokban tudott számottevő nyomást gyakorolni a vendégcsapatra. Az első félórában Tévez távoli, majd közeli lövésénél kellett nagyot védenie Subasicnak – a kettő között ugyanakkor Carrasco ziccerét Buffonnak kellett hárítania a túlvégen. Miután a Zebrák legerősebb csapatrészének tartott középpálya a szokatlanul sok labdaeladás helyett focizni kezdett, legalább ekkora helyzet adódott Vidal előtt is, a chilei azonban a szünet előtti percben elvétette a bal felső sarkot.

Nem úgy a fordulás után tíz perccel, a tizenegyespontról a jobb ficakot (1-0), miután Carvalho a büntetőterület határán lerántotta a Pirlo indításával egyedül kilépő Moratát (a veterán bekk ugyanakkor "cserébe" megúszta sárga lappal a szabálytalanságot).

Hátrányban támadásba lendült a Monaco, védő helyett támadót, méghozzá a jó egy éve majdnem a Juventusnál kikötött Berbatovot küldte pályára Leonardo Jardim – Allegri válaszul be is cserélte a harmadik belső védőjét, Barzaglit. Na ja, intő jel volt, hogy a bolgár csatárász az első labdaérintéséből a léc fölé fejelt egy szöglet után. Az addiginál is feszültebbé, töredezettebbé vált a játék a hajrára, szorongattak a vendégek, de Morata oldalhálós lövése, és a végén Lichtsteiner kivédett csavarása sem volt veszélytelen. Az Öreg Hölgy részéről persze érthető volt, hogy nem erőltette már annyira a támadásbefejezéseket: fontosabb volt a kapott gól nélküli győzelem, mint rizikósabb játékot megkockáztatni egy második találatért.