Izland továbbjutott, a belgák szenvedtek Cipruson – VIDEÓ

Európa – De Rossi döntött, majd piros lapot kapott törlesztésért.

Vasárnap este háromnegyed kilenctől négy Európa-bajnoki selejtező mérkőzést rendeztek. A B csoportban a bosnyákok a sereghajtó Andorrát az első félidőben lerendezték. A találkozó 63. percében a Ferencváros korábbi játékosa, Muhamed Besic kiállítás sorsára jutott, miután az andorrai Rodrigues felvágta, rágójával vette célba az ellenfelet, amiért mehetett zuhanyozni. A második helyen álló belgák Ciprusra látogattak, ahol gálaelőadásra volt kiáltás, azonban 86. percig csak szenvedtek. A hajrában a Chelsea középpályása, Eden Hazard betalált, ezzel a belgák behúzták a három pontot és nagy lépést tettek a franciaországi Európa-bajnokság felé.  A H csoportban Olaszország Daniele De Rossi büntetőjével már a hetedik percen megszerezte a vezetés Bulgária ellen, igaz kétszer is értékesíteni kellett a tizenegyest, ugyanis a játékvezető megismételtette azt. A folytatásban is az AS Roma középpályása volt a főszereplő, ugyanis az 55. percben törlesztésért azonnal piros lapot kapott, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Az olaszoknak az volt a szerencséje, hogy a De Rossira rálépő Ilian Micanskit is kiállította a játékvezető, így nem kerültek emberhátrányba. A második félidőt rutinosan, gól nélkül lehozta a Squadra Azzurra, amely továbbra is a csoport élén áll.  Az A csoportban Izland hazai pályán nem bírt Kazahsztánnal, de a gólnélküli döntetlen is elég volt hozzá, hogy bebiztosítsa a helyét a jövő évi Európa bajnokságon Csehországgal együtt. A pótselejtezős harmadik helyért Törökország és Hollandia fog csatázni az utolsó két mérkőzésen. Eb-selejtezők, 8. forduló A csoport Izland-Kazahsztán 0-0Kiállítva: Gunnarsson (89.) Az állás: 1. Izland 19 pont, 2. Csehország 19 pont, 3. Törökország 12 pont, 4. Hollandia 10 pont, 5. Lettország 4 pont, 6. Kazahsztán 2 pont  B csoport Bosznia-Hercegovina-Andorra 3-0 (3-0)G: Bicakcic (14.), Dzeko (30.), Lulić (45.)Kiállítva: Besic (63.) ill. Rodrigues (64.)

Ciprus-Belgium 0-1 (0-0)G: Hazard (86.)

Az állás: 1. Wales 18 pont, 2. Belgium 17 pont, 3. Izrael 13 pont, 4. Ciprus 9 pont, 5. Bosznia-Hercegovina 11 pont, 6. Andorra 0 pont   H csoport Olaszország-Bulgária 1-0G: De Rossi (6.-tizenegyesből)Kiállítva: De Rossi (56.) ill. Micanski (56.)

Az állás: 1. Olaszország 18 pont, 2.Norvégia 16 pont, 3. Horvátország 15 pont, 4. Bulgária 8 pont, 5. Azerbajdzsán 6 pont, 6. Málta 2 pont