Fradi-Dinamo: újabb magyar csoda – GÓLOK TÖRTÉNETE

Bődületes szurkolás a stadion mellől, hősies küzdelem a pályán!

FERENCVÁROS-DINAMO ZAGREB 2-1

A Djurgarden, valamint a Celtic legyőzése után újabb nehéz akadályt pipálhat ki a Ferencváros a Bajnokok Ligájában: a magyar bajnok a horvát Dinamo Zagrebet búcsúztatta a harmadik selejtezőkörben, így a következő szezont biztosan valamelyik európai kupa csoportkörében kezdheti, és mindössze egy lépésre került a BL-főtábla! A meccs 2. percében a csapatkapitány Lovrencsics Gergő szerzett gyors gólt, majd ugyan Myrto Uzuni öngóljával egyenlített a Dinamo, az albán játékos a második félidőben nagyon higgadtan fejezett be egy ziccert. A hátralévő időt hősiesen húzta ki a Fradi, készülhet a Molde elleni play-offra.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A FRADI TÁBOR

Hiába a zárt kapu, a stadionon kívülről szurkoltak a Ferencvárosnak. Kommentár nélkül!

A MECCS KULCSMOMENTUMA: UZUNI BEFEJEZI A ZICCERT

Egy ilyen fontos mérkőzés kulcspillanata, amikor egy ordító helyzetet higgadtan befejez egy játékos. Ilyen volt az öngólját "javító" Uzuni tökéletes gurítása.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

2. perc: Tokmac centerezésére tökéletesen érkezik Lovrencsics, a csapatkapitány szerzi meg a vezetést. 1-0

Streamable Video

23. perc: Egy kavarodást követően Uzuniról valahogy a kapuba pattan a labda, öngól. 1-1

64. perc: Egy ziccerrel Uzuni lép ki, elfut majdnem a tizenhatosig és higgadtan a kapuba lő. 2-1

A Ferencváros a BL-ben a norvég Moldéval küzd a csoportkörért, míg a Dinamo az Európa-ligában folytatja.

FTC-Dinamo Zagreb 2-1 (1-1)
Budapest, Groupama Aréna, zárt kapus mérkőzés. Játékvezető: Tobias Stieler

FTC: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 24.), Blazic, Kovacevic (Frimpong, 72.), Civic – Sigér, Somalia, Haratin – Tokmac, Boli (Isael, 70.), Uzuni Vezetőedző: Sergei Rebrov

Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Ademi – Kastrati, Gojak, Majer (Jakic, 60.), Orsic – Petkovic Vezetőedző: Zoran Mamic

Sárga lap: Boli (70.), Tokmac (78.), Frimpong (79.), Civic (87.) illetve Gojak (62.), Jakic (81.)

Gólszerzők: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.) illetve Uzuni (23 – öngól)