Európa-liga: saját dolgát nehezítette meg Lang csapata

Duplán örülhetett a Tottenham játékosa.

A Lang Ádámmal felálló ciprusi Omonia hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett a Granadától a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki harmadik fordulójában.

A nicosiai együttes magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót, a 84. percben sárga lapot kapott. Az Omonia a 41. perctől emberhátrányban futballozott.

Az AS Roma simán, 5-0-ra verte a vendég Clujt, míg a Napoli a Rijeka vendégeként győzött 2-1-re.

A Tottenham Hotspur ezúttal Razgradban, a Ludogorec otthonában szerepelt és nyert, mégpedig 3-1-re. Harry Kane a 300. mérkőzését játszotta az észak-londoni együttes színeiben, és megszerezte a 200. gólját, amellyel a 13. percben vezetéshez juttatta csapatát.

A Bayer Leverkusen Izraelben győzött 4-2-re a Hapoel Beer-Shevával szemben, míg a Benfica emberhátrányban, a 91. percben szerzett góllal mentette döntetlenre a vendég Glasgow Rangers elleni összecsapást.

A csoportokból az első két helyezett jut majd a kieséses szakaszba.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló (az uefa.com alapján):

A csoport: AS Roma (olasz)-CFR Cluj (román) 5-0 (3-0)

B csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Dundalk (ír) 4-3 (1-1)

C csoport:
Hapoel Beer-Sheva (izraeli) – Bayer Leverkusen (német) 2-4 (2-2)
Slavia Praha (cseh)-Nice (francia) 3-2 (2-1)
A csoport állása: 1. Slavia Praha 6 pont (5-5), 2. Bayer Leverkusen 6 (10-5), 3. Nice 3 (5-9), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (5-6)

D csoport:
Lech Poznan (lengyel)-Standard Liege (belga) 3-1 (2-1)
Benfica (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 3-3 (1-2)
A csoport állása: 1. Glasgow Rangers 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (10-5), 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 0

E csoport:
PAOK (görög)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)
Omonia (ciprusi)-Granada (spanyol) 0-2 (0-1)
A csoport állása: 1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV Eindhoven 3, 4. Omonia 1

F csoport:
Rijeka (horvát)-SSC Napoli (olasz) 1-2 (1-1)
Real Sociedad (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Napoli 6 pont (3-2), 2. Alkmaar 6 (5-2), 3. Real Sociedad 6 (2-1), 4. Rijeka 0