Európa-liga: kemény meccs vár Lang Ádámékra

Több továbbjutó hely is elkelhet.

Forrás: Omonia Nicosia/Facebook

A magyar válogatott Lang Ádámot is foglalkoztató Omonia Nicosia a spanyol Granada vendége lesz a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki negyedik fordulójában.

A ciprusi együttes nehéz helyzetben van, egy pontjával sereghajtó az E csoportban, és a papírforma szerint már az is bravúr lenne a részéről, ha  pontot tudna szerezni a hét ponttal éllovas rivális otthonában, melytől három hete 2-0-ra kapott ki hazai pályán.

Az európai élbajnokságok képviselői közül az AS Roma Kolozsváron lép majd pályára, az Arsenal a norvég Molde vendége lesz, míg a Bayer Leverkusen izraeli, a Napoli horvát, az angol bajnokságban listavezető Tottenham Hotspur pedig bolgár ellenfelet fogad. A Leicester City Portugáliában szerepel, a három hete egymással nagyot csatázó (3-3) Glasgow Rangers és Benfica pedig ezúttal Skóciában csap össze.

A francia Lille az előző körben meglepetésre idegenben verte 3-0-ra az AC Milant, amely most vendégként próbálhat visszavágni a vereségért, de nem számíthat legnagyobb sztárjára, a combsérülés miatt harcképtelen Zlatan Ibrahimovicra.

A spanyol bajnokságban élen álló Real Sociedadra hollandiai kirándulás vár, míg a La Ligában most harmadik Villarreal ezúttal Izraelben szerepel.

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:

CSZKA Szófia (bolgár)-Young Boys (svájci) 18.55
CFR Cluj (román)-AS Roma (olasz) 21.00
A csoport állása: 1. AS Roma 7 pont, 2. Young Boys 4 (5-3), 3. CFR Cluj 4 (3-6), 4. CSZKA Szófia 1
    
B csoport:
Molde (norvég)-Arsenal (angol) 18.55
Dundalk (ír)-Rapid Wien (osztrák) 21.00
A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont, 2. Molde 6, 3. Rapid Wien 3, 4. Dundalk 0
    
C csoport:
Bayer Leverkusen (német) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 21.00
Nice (francia)-Slavia Praha (cseh) 21.00
A csoport állása: 1. Slavia Praha 6 pont (5-5), 2. Bayer Leverkusen 6 (10-5), 3. Nice 3 (5-9), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (5-6)
    
D csoport:
Standard Liege (belga)-Lech Poznan (lengyel) 21.00
Glasgow Rangers (skót)-Benfica (portugál) 21.00
A csoport állása: 1. Glasgow Rangers 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (10-5), 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 0
    
E csoport:
PSV Eindhoven (holland)-PAOK (görög) 21.00
Granada (spanyol)-Omonia (ciprusi) 21.00
A csoport állása:
1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV Eindhoven 3, 4. Omonia 1
    
F csoport:
SSC Napoli (olasz)-Rijeka (horvát) 21.00
AZ Alkmaar (holland)-Real Sociedad (spanyol) 21.00
A csoport állása: 1. Napoli 6 pont (3-2), 2. Alkmaar 6 (5-2), 3. Real Sociedad 6 (2-1), 4. Rijeka 0
    
G csoport:
Braga (portugál)-Leicester City (angol) 18.55
AEK Athén (görög)-Zorja Luhanszk (ukrán) 18.55
A csoport állása: 1. Leicester City 9 pont, 2. Braga 6, 3. AEK Athén 3, 4. Zorja Luhanszk 0
    
H csoport:
Sparta Praha (cseh)-Celtic Glasgow (skót) 18.55
Lille (francia)-AC Milan (olasz) 18.55
A csoport állása: 1. Lille 7 pont, 2. AC Milan 6, 3. Sparta Praha 3, 4. Celtic 1
    
I csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Villarreal (spanyol) 18.55
Qarabag (azeri)-Sivasspor (török) 18.55
A csoport állása: 1. Villarreal 9 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 6, 3. Sivasspor 3, 4. Qarabag 0
    
J csoport:
LASK Linz (osztrák)-Antwerp (belga) 18.55
Tottenham Hotspur (angol)-Ludogorec (bolgár) 21.00
A csoport állása: 1. Tottenham 6 pont (6-2), 2. Antwerp 6 (3-2), 3. LASK 6 (5-6), 4. Ludogorec 0
    
K csoport:
Wolfsberg (osztrák)-Dinamo Zagreb (horvát) 18.55
CSZKA Moszkva (orosz)-Feyenoord (holland) 18.55
A csoport állása: 1. Dinamo Zagreb 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5-3), 3. Feyenoord 4 (4-5), 4. CSZKA Moszkva 2
    
L csoport:
Liberec (cseh)-Hoffenheim (német) 18.55
Gent (belga)-Crvena zvezda (szerb) 18.55
A csoport állása: 1. Hoffenheim 9 pont, 2. Crvena zvezda 6, 3. Liberec 3, 4. Gent 0

Legfrissebb híreink