Elődöntős a Sevilla, a Napoli, a Fiorentina és a Dnyipro

Európa – Szentpéterváron Beto és Neto hibái döntöttek. VIDEÓ

A félig-meddig már a wolfsburgi, 4-1-re megnyert „odavágón” továbbjutott Napoli mellett a Fiorentina, a Dnyipro és a címvédő Sevilla alkotják az Európa Liga elődöntős mezőnyét.

A Benítez-csapat hazai pályán, húsz perccel a vége előtt már két góllal is vezetett a Farkasok ellen, de a gól nélküli első félidőben is jobban játszó németek két perc alatt egyenlítettek. Végül a Napoli 6-3-as összesítéssel nyerte az előzetesen tán a legnagyobb rangadóként kezelt párharcot.

A Dnyipro a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus miatt Kijevben fogadta a Club Brugge csapatát, és az idegenbeli 0-0 után az albérletben is érett a hosszabbítás – de 90+81 góltalan perc után Evgen Sakhov megtörte a jeget, és klubtörténelmet írva továbblőtte az ukrán csapatot.

A Fiorentina egy fokkal (pontosabban egy Kijevben szerzett góllal, most 1-1-ről indulva) kedvezőbb helyzetben futott neki a Dinamónak. Mario Gómez az első, Juan Vargas pedig a második félidő végén szerzett gólt, így a Viola összesítésben 3-1-gyel lépett túl ukrán ellenfelén.

A tavaszi EL-meccseit eddig kivétel nélkül megnyert, címvédő Sevilla hazai pályán 2-1-es előnyre tett szert a Zenit ellen, Carlos Bacca büntetőjével (az oroszok portugál védője, Neto hibázott) pedig Szentpéterváron is gyorsan rátett még egy lapáttal. A második félidő a spanyolok portugál kapusa, Beto hajmeresztő bakijai után, Salomón Rondón előbb egyenlített, majd Hulk fordított is. Ezt követően az André Villas-Boas dirigálta Zenit nagyon nyomott a továbbjutást érő harmadik góljáért, de Beto több nagy védéssel törlesztett az adósságából, s végül a túlvégen Kévin Gameiro egyenlítésével újra a Sevilla került nyerő helyzetbe.