Élő közvetítés a Rosenborg – DVSC mérkőzésről

Trondheim – Sima vereséget szenvedett a Loki. VIDEÓ

Előzmények:

Nem lesz könnyű helyzetben DVSC-TEVA a ma 19 órakor kezdődő Rosenborg elleni visszavágón az Európa-liga 3. selejtezőkörében, hiszen a debreceni mérkőzésen 3-2-re kikaptak a hajdúságiak.

A találkozó előtt Kondás Elemér úgy vélekedett, nem adja fel a Rosenborg elleni csatát a Loki, a norvég csapat edzője, Kare Ingebrigtsen elárulta, komolyan veszi a visszavágót, Aleksandar Jovanovic szerint fontos, hogy nem veszítsék el a hitüket a továbbjutásban.

(fotó:dvsc.hu)

Európa Liga, 3. kör, visszavágó

Rosenborg (norvég) – Debreceni VSC 3-1 (2-1)
G.: Söderlund (27.), Jensen (40.), Vilhjálmsson (87.), ill. Castillion (43.)

Kiállítva: Máté (48.)

(az első mérkőzésen 3-2)

Rosenborg: An. Hansen – Svensson, Björdal, Eyjolfsson, Skjelvik – Jensen (Solli 89.), Selnaes, Midtsjö (Saeter 82.) – Helland, Söderlund (Vilhjálmsson 77.), Mikkelsen.

DVSC: Verpecz – Jovanovic, Mészáros, Máté, Korhut – Bódi, Varga J., Tisza (Morozov 52.) – Balogh (Zsidai 62.), Castillion, Sidibe (Mihelic 77.).

Élő közvetítés:

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

87. perc: Skjelvik szólózótt a bal szélen, a középre adott labdája felpattant Verpeczen, majd Matthías Vilhjálmsson egy lépésről az üres kapu közepébe fejelt.

80. perc: A helyzet változatlan, a Loki feladta lélekben a meccset.

72. perc: Az utóbbi percekben leült a mérkőzés, a Rosenborg tartja az eredményt.

61. perc: Helland végzett el szögletet a jobb oldalról, Eyjólfsson szerencsére öt méterről kapu mellé fejelt.

56. perc: Söderlund lőtt 14 méterről, a labdáját Mészáros blokkolta.

50. perc: Jensen bal oldali szögletét Verpecz ütötte kapu fölé.

48. perc: Helland lépett volna meg a bal oldalon, Máté Péter felrúgja, és mivel ez volt a második sárgája, mehetett zuhanyozni.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Szépített a Loki! Varga Jobb oldali beadása után Geoffrey Castillion mellre veszi a labdát, majd 11 méterről a kapu közepébe bombázott. (2-1).

40. perc: Már kettővel megy a Rosenborg. Helland adott be a jobb oldalról, de a labda elment Söderlund lába előtt, a 16-osnál azonban összeszedte a labdát Mike Jensen, és hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. (2-0).

37. perc: Balogh mély jobb oldali beadására könnyen vetődik rá André Hansen, így nem jut el a labda a középen érkező társakhoz.

31. perc: Eyjólfsson lőtt estében nyolc méterről kapu fölé

27. perc: Vezet a Rosenborg. Helland ívelt a jobb szélről a hosszúra, az ötös bal sárkánál Alexander Söderlund érkezett, és fejelt a tulsó sarokba. Verpecz beleért még a labdába, de hárítani nem tudott. (1-0).

24. perc: Helland jobb oldali szögletét Verpecz tornázta a kapu fölé, majd a másik oldalról bekanyarodó sarokrúgást Sidibe csúsztatta a saját kapujára, de Verpecz megint nagyot védett.

18. perc: Itt az első Rosenborg lehetőség: Előbb Verpecz védett nagyot Helland hat méterről leadott lövése után, majd az ötös jobb sarka előtt Söderlund nem találja el a kaput, végül Mészáros tudott felszabadítani.

13. perc: Bódi végzett el szabadrúgást  a bal oldalról, 22 méterről, a labda a kapu előtt keresztbe elszállt, középen senki nem tudott beleérni.

9. perc: Újabb hatalmas helyzet: Máté előrelőtt labdájával Castillion lépett ki a tizenhatoson, betört a büntetőterületen belülre, a labdát sikerült elpöckölnie a kifutó kapus mellett, de a labda a jobb kapufa mellé csorgott.

7. perc: Tisza szöktette szépen Sidibét, aki nagy helyzetbe került a kaputól 8 méterre, de sokat várt, így odaért a lövésre Skjelvik.

4. perc: Bódi Ádám lőtt 23 méterről nem sokkal a jobb kapufa mellé.

1. perc: Clayton Pisani sípjelére kezdetét vette az összecsapás. Tiszta pirosban a Debrecen, a Rosenborg fehér-feketében lépett pályára.