EL: Ukrán meglepetéscsapat verte a Napolit – VIDEÓ

Firenze/Kijev – A Dnyipro és a címvédő Sevilla a döntőben.

Ha valakinek maradt volna kétsége az első mérkőzés után, hát a háromgólos előnnyel Firenzébe érkezett Sevilla a visszavágó első félidejének derekán berámolt még kettőt a Fiorentinának. Carlos Bacca és Daniel Carrico – összesen vagy két és fél méterről betalálva – taposták végképp a fűbe a Violát, az olaszok meg tizenegy méterről sem tudtak kozmetikázni (Josip Ilicic hagyta ki a büntetőt). Az Európa Liga spanyol címvédője, a második számú európai kupasorozat háromszoros győztese végül 2-0-ra nyert, és összesítésben 5-0-val jutott be idén is a sorozat fináléjába.

A másik ágon annál több izgalmat hozott a nápolyi odavágó (1-1), és most a kijevi visszavágó is (a Dnyipro a kelet-ukrajnai válság miatt kénytelen fővárosi albérletben játszani a „hazai” meccseit). A zuhogó esőben lejátszott mérkőzésen aktívabban támadott a Napoli – naná, elvégre az odahaza kapott gól miatt kiesésre állt –, de Denisz Bojko kapust képtelenek voltak mattolni Gonzalo Higuaínék.

Csakhogy a klub történetének első európai kupaelődöntőjét játszó ukránok sem voltak veszélytelenek, és a San Paolóban egyenlítő Jevgen Szeleznyov erőszakossága révén most a vezetést is megszerezte. Rafa Benítez ászai a hátralévő bő félórában hiába hajtottak legalább a hosszabbítás kicsikarásáért, Kijevben nem sikerül úgy gálázniuk, mint a nehezebbnek jósolt, negyeddöntőbeli négygólos wolsburgi gázolásuk alkalmával.

Az EL döntőjét szerdához két hétre, május 27-én, Varsóban játssza a Sevilla és a Dnyipro Dnyipropetrovszk.