El: Ibrahimovic előtt esett ki a Puskás Akadémia – GÓLOK TÖRTÉNETE

Nem bírták a jól játszó svédek nyomását.

HAMMARBY-PUSKÁS AKADÉMIA 3-0

A Puskás Akadémia 3-0-ra kikapott a svéd Hammarby vendégeként, így az első selejtezőkörben búcsúzott az Európa-ligától. A koronavírusos játékosai miatt igencsak felforgatott kerettel kiálló felcsútiak (az NB III-as keretből volt, aki kezdett, a kapuban a 17 éves Auerbach Martin állt, a kispadon szintén fiatalok ültek) a stockholmi Tele2 Arenában Zlatan Ibrahimovic szeme láttára igyekeztek helytállni, de a hazaiak már a 32. percben 2-0-ra vezettek, és előnyüket magabiztosan őrizték meg.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: AUERBACH MARTIN

Hiába kapott három gólt, több nagy bravúrt bemutatott, nem illetődött meg a lehetőségtől. Fiatal kora ellenére csapata egyik legjobbja volt.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: DÖNTŐ TÉNYEZŐ A KORONAVÍRUS

Nyilván teljesen más lett volna a meccs képe, ha a felcsútiak a legerősebb keretükkel utaznak, ám így lényegében egy pillanatig nem volt kérdés, ki lesz a továbbjutó.

14. perc: Auerbach kibokszolt labdája Khalili elé pattan, aki simán lő az alsó sarokba. 1-0

32. perc: Bojanic teker egy szabadrúgást szépen a bal alsóba, remek találat. 2-0

85. perc: Paulinho tol egyet a labdán és szép mozdulattal lő a Puskás kapujába, beállítva a végeredményt. 3-0

A felcsútiak búcsúztak a sorozattól, a Hammarby várhatja a következő kört.