El: a Vidi és a drámai 11-esek ereje – GÓLOK TÖRTÉNETE

Megjárta a poklot és a mennyet is a székesfehérvári csapat, de továbbjutott!

MOL FEHÉRVÁR-BOHEMIANS 1-1, TIZENEGYESEKKEL 4-2

Nehéz meccsen, 1-1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően, büntetőpárbajban jutott tovább a MOL Fehérvár az Európa-liga első selejtezőkörében az ír Bohemians ellen. Nem játszott igazán jól Márton Gábor együttese, az esélytelenebb vendégek szereztek vezetést a 22. percben, még ebben a játékrészben Nikolics Nemanja tizenegyesből egyenlített. A szünet után akadtak helyzetei a Vidinek, de McGuinness kapus állta a sarat, majd a hosszabbításban a kapufa segített az íreknek. Az orosz rulettben Hodzic hibája után visszajött a vendéglátó, a vendégektől ketten is hibáztak, a mindent eldöntő büntetőt Houri értékesítette.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: STEPHEN MCGUINNESS

A Bohemians kapusa remekül védett, a tizenegyespárbajban is hárított egyet, így megtette a magáét – nem rajta múlt, hogy kieséssel zárult számukra a kaland. A fehérvári támadóknak pedig lehet, hogy nem ő lesz a kedvenc ellenfelük ezek után sem.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: PETRJAK KAPUFÁJA

Nikolics zörgette meg a hálót az első félidőben, a másodikban és a hosszabbításban úgy tűnt, semmi sem jön össze a Fehérvárnak: Petrjak megpattanó lövése sem akadt be a 95. percben, félig-meddig összefoglalva a meccs képét. A helyére beálló Géresi Krisztián értékesítette büntetőjét a végén, valóban úgy tűnik, sikerül visszatérése hosszú sérülése után.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

22. perc: Twardek adott be a bal szélről, a labda elgurult az ötösön keresztbe, a hosszún érkezett Ward és 5 méterről a kapuba lőtt, Kovácsik még ugyan beleért, de nem védhette a közeli lövést. 0-1

37. perc: Fiolát rúgták fel az írek a 16-oson belül, Nikolics kegyetlenül bevarrta a bal felsőbe a büntetőt. 1-1

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A MOL Fehérvár megy tovább az El-ben, a Bohemiansnek véget ért az európai kupakaland.