Eb2020: debütálhat a szlovák válogatottban a DAC játékosa

Tényleg nem jött be az MU-legenda jóslata.

Forrás:

Október 10-én nemcsak a Horvátország-Magyarország, hanem a szintén kiemelt jelentőségű Szlovákia-Wales mérkőzésre is sor kerül az Eb-selejtezős csoportunkban.

Ryan Giggs, a vendégek szövetségi kapitánya azt nyilatkozta a megmérettetések kezdete előtt, hogy a továbbjutásért három válogatott, a horvát, a szlovák és az övék lesz majd versenyben. A szavaival ellentétesen Magyarország pont a két válogatott között a harmadik helyet foglalja el a csoportban három fordulóval a vége előtt, így az MU-legenda szavai nem jöttek be, arról meg persze soha el nem feledkezve, hogy az egymás elleni első meccsen, Pátkai Máté 80. percben szerzett góljával, 1-0-ra intéztük az aznap esti sorsukat. Wales-Magyarország egyébként majd az utolsó fordulóban lesz.

CSOPORT ÁLLÁSA

 

1. Horvátország 5 3 1 1 10–5 +5  10
2. Szlovákia 5 3 2 9–7 +2  9
3. MAGYARORSZÁG 5 3 2 7–6 +1  9
4. Wales 4 2 2 4–4 0 6
5. Azerbajdzsán 5 1 4 5–13 –8  1

 

De térjünk vissza a következő körre, mert Szlovákia cseh szövetségi kapitánya, Pavel Hapal kijelölte keretét a mérkőzésre, majd az azt követő, Pozsonyban megrendezésre kerülő Paraguay elleni barátságos meccsre is. Arra a találkozóra Martin Skrtellel, Adam Nemeccel és Tomás Hubocannal egészül ki a névsor, mert az említetteknek ez lesz a búcsúmeccsük.

Az UEFA szerint silány pályán lesz a horvát-magyar - NB1.hu

 

A keret érdekessége, hogy 23 légiós kapott benne helyet és jó esély van arra, hogy Wales ellen a DAC jobb oldali védője, Kristián Kostrna először kap majd bizonyítási lehetőséget, mert a Hertha játékosa, Peter Pekarik sérült.

A SZLOVÁK KERET
KAPUSOK:
Martin Dúbravka (Newcastle United, Anglia), Matús Kozácik (Viktoria Plzen, Csehország), Marek Rodák (Fulham, Anglia), Dominik Greif (Slovan Bratislava)
VÉDŐK: Peter Pekarík (Hertha, Németország), Lubomír Satka (Lech Poznan, Lengyelország), Kristián Kostrna (DAC), Milan Skriniar (Internazionale, Olaszország), Dávid Hancko (Sparta Praha, Csehország), Róbert Mazán (Tenerife, Spanyolország), Martin Valjent (Mallorca, Spanyolország), Norbert Gyömbér (Perugia, Olaszország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Stanislav Lobotka (Celta Vigo, Spanyolország), Patrik Hrosovsky (Genk, Belgium), Ján Gregus (Minnesota United, Egyesült Államok), Juraj Kucka (Parma, Olaszország), Matús Bero (Vitesse, Hollandia), Marek Hamsík (Talien Jifang, Kína), László Bénes (Borussia Mönchengladbach, Németország), Ondrej Duda (Hertha, Németország), Albert Rusnák (Real Salt Lake, Egyesült Államok), Róbert Mak (Zenit, Oroszország), Lukás Haraslín (Lechia Gdansk, Lengyelország)
CSATÁROK: Pavol Safranko (Sepsi OSK, Románia), Róbert Bozeník (Zilina), Michal Duris (Anorthoszisz, Ciprus)

AZ E-CSOPORT HÁTRALÉVŐ PROGRAMJA

Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország

20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán

20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország

Legfrissebb híreink