Chicharito mentette meg a BL-t az Atleti-alibitől – VIDEÓ

Madrid – Simeone bőszen magyarázhatja majd a bizonyítványát...

Meg sem közelítette a Real-Atlético első félideje az odavágón történteket. Sokkal laposabb volt a játék, nem volt annyira férfias a küzdelem és a hangulat is messze elmaradt attól, ami a Vicente Calderónban volt tapasztalható, bár a vendégek ultrái miatt még sem volt totális színház a mérkőzés. A Real próbált irányítani, voltak is helyzetei, de vagy Chicharito tévesztett célt vagy Jan Oblak védte bravúrral Cristiano Ronaldo szabadrúgását. Az Atléti csak elvétve jutott át a hazaiak tizenhatosára. Fordulás után egyből a mexikói került ziccerbe, de rosszul célzott, így sokaknak eszükbe juthatott, hogy be van oltva a góllövés ellen. Pedig látszott rajta a hatalmas bizonyítási vágy, így megérdemelte, hogy az ő találata döntse el (remek támadás végén a hajrában) a továbbjutás sorsát. Igaz, ehhez az is kellett, hogy Arda Turan hülyesége miatt (második sárgáját kapta azért, mert 80 méterre a kapujától letalpalta Sergio Ramost) ekkorra már 10-en legyenek a Matracosok, így a támadó üresen maradhatott.  A 172 percig alibiző Atlético a két meccsen összesen 8 percig volt veszélyes a Real Madridra, mégpedig akkor, amikor az első meccs legvégén Diego Simeone méltóztatott becserélni Fernando Torrest. Kíváncsian várjuk, hogy az amúgy kommunikációból jeles argentin ezt hogyan magyarázza majd meg… A Real Madrid teljesen megérdemelten jutott be a legjobb 4 közé. S. Z. BL-elődöntő visszavágóReal Madrid-Atlético Madrid 1-0Real: Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, F. Coentrao (Arbeloa, 91.) – James Rodríguez, S. Ramos, Kroos, Isco (Illarramendi, 93.) – J. Hernández (Jesé, 92.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Carlo AncelottiAtlético: Oblak – Juanfran, Miranda, Godín, Jesús Gámez – A. Turan, Tiago (Giménez, 86.), Koke, Saúl (Gabi, a szünetben) – Griezmann (Raúl García, 65.), Mandzukic. Vezetőedző: Diego SimeoneG.: Chicharito (88.)Továbbjutott: a Real Madrid, 1–0-s összesítéssel.

All Goals – Real Madrid 1 – 0 Atletico Madrid… by footballdailytv