BL: Szoboszlainak nem megy a címvédő ellen – EREDMÉNYEK, TABELLÁK

Több csapat is továbbjutott.

A Szoboszlai Dominikkal felálló Salzburg 3-1-es vereséget szenvedett a címvédő Bayern München otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában, szerdán.

A Bayern egymást követő 15. mérkőzését nyerte a sorozatban, mostani sikerével pedig már biztosította helyét a legjobb 16 között.

A játéknap rangadóján a Real Madrid 2-0-ra diadalmaskodott az Internazionale otthonában. A spanyolok első gólját Eden Hazard szerezte büntetőből. A milánóiak több mint hatvan percet futballoztak emberhátrányban, mert Arturo Vidal annyira hevesen reklamált egy büntetőt, hogy néhány másodpercen belül kétszer mutatta fel neki a sárga lapot a bíró.

A legnagyobb meglepetést az Atalanta okozta, amely 2-0-ra nyert a tavalyi győztes, angol bajnok Liverpool vendégeként.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
A csoport: Bayern München (német)-Salzburg (osztrák) 3-1 (1-0)
gól:
Lewandowski (42.), Wober (52., öngól), Sané (68.), illetve Berisha (73.)
kiállítva: Roca (66., Bayern München)

Atlético Madrid (spanyol)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 0-0

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Atlético Madrid 5, 3. Lokomotiv Moszkva 3, 4. Salzburg 1

B csoport:
Internazionale (olasz)-Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-1)

gól: Hazard (7., 11-esből), Rodrygo (59.)
kiállítva: Vidal (33., Internazionale)

Borussia Mönchengladbach (német)-Sahtar Donyeck (ukrán) 4-0 (3-0)
gól:
Stindl (17.), Elvedi (34.), Embolo (45+1.), Wendt (77.)

A csoport állása: 1. Borussia Mönchengladbach 8 pont, 2. Real Madrid 7, 3. Sahtar Donyeck 4, 4. Internazionale 2

C csoport:
Olympique Marseille (francia)-FC Porto (portugál) 0-2 (0-1)
gól:
Sanusi (39.), Sergio Oliveira (72., 11-esből)
kiállítva: Balerdi (70.), illetve Grujic (67.)

Olimpiakosz (görög)-Manchester City (angol) 0-1 (0-1)
gól:
Foden (36.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Manchester City 12 pont, 2. FC Porto 9, 3. Olimpiakosz 3, 4. Olympique Marseille 0

D csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-Midtjylland (dán) 3-1 (0-0)
gól:
Gravenberch (47.), Mazraoui (49.), Neres (66.), illetve Mabil (80., 11-esből)
kiállítva: Szvjacsenko (91., Midtjylland)

FC Liverpool (angol)-Atalanta (olasz) 0-2 (0-0)
gól:
Ilicic (60.), Gosens (64.)

A csoport állása: 1. FC Liverpool 9 pont, 2. Ajax Amsterdam 7 (7-5), 3. Atalanta 7 (8-7), 4. Midtjylland 0