BL: drámai végjáték Gulácsiék meccsén

Néhány csoportban nagyon szoros az állás.

A legutóbb döntős Paris Saint-Germain idegenben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

Az RB Leipzig hosszabbításban szerzett góllal 4-3-ra győzött szerdán a Basaksehir vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A lipcseiek kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben, de a négyesben sereghajtó török csapat nem adta fel, így Irfan Kahveci mesterhármasával 3-3-nál utolérte ellenfelét. A győztes találatot Alexander Sörloth szerezte a 92. percben.

A sikerrel versenyben maradt a továbbjutásért a német csapat, amelynek kapusa ezúttal is Gulácsi Péter volt, míg Willi Orbán a 94. percben csereként lépett pályára.

Az F csoportban Borussia Dortmund-SS Lazio rangadót rendeztek, és az 1-1-es döntetlennel annyi dőlt el, hogy a német csapat mindenképpen nyolcaddöntős, a Lazio és a Club Brugge pedig egymással küzd meg a másik továbbjutó helyért.

Az E jelű kvartettben lényegi kérdés már nem volt, a Chelsea és a Sevilla egy körrel korábban biztosította továbbjutását, a szerdai, spanyolországi találkozón pedig a londoni csapat győzött Olivier Giroud négy góljával, ezzel csoportelsőként kerül a legjobb 16 közé.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
E csoport:

Sevilla (spanyol)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
gól:
Giroud (8., 54., 74., 82., utolsót 11-esből)

Krasznodar (orosz)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
gól:
Berg (71.)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Chelsea 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sevilla 10, 3. (és El-be kerül) Krasznodar 4, 4. Rennes 1

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-0)
gól
: Guerreiro (44.), illetve Immobile (67., 11-esből)

Club Brugge (belga)-Zenit (orosz) 3-0 (1-0)
gól:
de Ketelaere (33.), Vanaken (58., 11-esből), Lang (73.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10 pont, 2. SS Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1

G csoport:
Juventus (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (1-0)

gól: Chiesa (21.), Ronaldo (57.), Morata (66.)

Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
gól:
Griezmann (14.), Braithwaite (21.), Dembele (28., 11-esből)

A G csoport állása:
1. FC Barcelona   5   5  –  –  16- 2 15 pont – már továbbjutott
2. Juventus       5   4  –  1  11- 4 12 – már továbbjutott
3. Dinamo Kijev   5   –  1  4   3-13  1
4. Ferencváros    5   –  1  4   5-16  1

H csoport:
Manchester United (angol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
gól:
Rashford (32.), illetve Neymar (6., 91.), Marquinhos (69.)

Basaksehir (török)-RB Leipzig (német) 3-4 (1-2)
gól:
Kahveci (45+3., 72., 85.), illetve Poulsen (26.), Mukiele (43.), Olmo (66.), Sörloth (92.)

Az állás: 1. Manchester United 9 pont (13-7), 2. Paris Saint-Germain 9 (8-5), 3. RB Leipzig 9 (8-10), 4. Basaksehir 3