A Real Madrid tizenegyesekkel hódította el 11. Bajnokok Ligája serlegét

Nagy lendülettel kezdett a Real Madrid, Oblaknak, az Atlético Madrid kapusának már az ötödik percben hatalmasat kellett védenie, nem sokkal később azonban Ramos belepiszkálásánál (amely lesről született) már ő is tehetetlen volt. Érdekesség, hogy a világ- és Európa-bajnok védő ezt megelőzően legutóbb éppen a két évvel ezelőtti fináléban volt eredményes a BL-ben.

A folytatásban a Real visszavett a tempóból, s elsősorban a biztos védekezésre koncentrált, az Atléticónak pedig láthatóan nem igazán volt válasza erre a helyzetre, leginkább csak körbe-körbe járatta a labdát.

A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna az Atlético, de Griezmann büntetőt rontott. A folytatásban a Real többször is végleg eldönthette volna az összecsapást, előbb Benzema ugrott ki egy az egyben - és lőtt Oblakba -, majd Bale már a kapust is kicselezte, lövését azonban a gólvonalon blokkolták. Utóbbit követően szinte azonnal jött az egyenlítés, a csereként pályára lépő Carrasco volt eredményes. A hajrában nem változott az eredmény, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításra mindkét csapat elkészült az erejével, több játékos is csak sántikált, igazi helyzet nem alakult ki, így következett a BL történetének hetedik büntetőpárbaja, amelyben a kapusok gyakorlatilag csak mellékszereplők voltak, ugyanis az egyetlen hibázó, Juanfran a kapufát találta el.

Bajnokok Ligája, döntő

Real Madrid-Atlético Madrid 1-1 (1-0) tizenegyesekkel 5–3

Milánó, San Siro, 20.45

Játékvezető: Mark Clattenburg (angol)

Real Madrid: Navas - Carvajal (Danilo, 52.), Ramos, Pepe, Marcelo - Kroos (Isco, 72.), Casemiro, Modric - Bale, Benzema (Lucas Vázquez, 77.), Ronaldo. Cserék: Casilla (kapus), Nacho, James Rodriguez, Lucas Vázquez, Jesé, Isco, Danilo. Vezetőedző: Zinedine Zidane.

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Szavics, Godín, Filipe Luís (Lucas Hernández, 109.) - Saúl Ñíguez, Gabi, Augusto Fernández (Carrasco, 46.), Koke (Partey, 116.) - Griezmann, Torres. Cserék: Moyá (kapus), Tiago, Correa, Lucas Hernández, Carrasco, Partey, Giménez. Vezetőedző: Diego Simeone.

Gólszerző: Sergio Ramos (15.) ill. Carrasco (79.)
Sárga lap: Carvajal (11.), Navas (47.), Casemiro (79.), Sergio Ramos (93.), Pepe (111.) ill. Torres (61.), Gabi (93.)
Piros lap:

1. perc: Az Atlético kezdte a mérkőzést!

5. perc: Saúl Ñíguez jobb oldali beadására Koke érkezett, ráfordulásból lőtt 13 méterről, de nem találta el jól a labdát, így Keylor Navas könnyedén fogta.

6. perc: Jan Oblak védett hatalmasat. Bale jobb oldali szabadrúgására a brazil szűrő kotort bele, a szlovén kapus lábbal hárította a közeli kísérletet.

15. perc: Megszerezte a vezetést a Real Madrid! Toni Kroos baloldali szabadrúgását Gareth Bale csúsztatta meg, az érkező (lesről induló) Sergio Ramos közelről a hálóba kotorta a labdát 1-0.

43. perc: Griezmann cselezett balról befelé, majd 18 méterről lőtt a jobb alsó irányába, de fél méterrel célt tévesztett.

47. perc: Vége az első félidőnek. Eddig nem az év mérkőzését láthatjuk

46. perc: Diego Simeone cserélt a szünetben. Augusto Fernández helyére Yannick Carrascót küldte pályára.

47. perc: Tizenegyeshez jutott az Atlético. Pepe ütközte le Fernando Torrest a tizehatoson belül. A labda mögé Antoine Griezmann állt oda, nagy erővel a felsőlécre bombázott.

70. perc: Benzema lépett ki ziccerben, eldönthette volna a mérkőzést, de telibe lőtte Oblak mellét.

75. perc: Negyed óra van hátra a mérkőzésből. Az Atlético átvette az irányítást, de a Real remekül védekezik

78. perc: Eldönthette volna a mérkőzést a Real Madrid. Bale cselezete be magát a tizenhatoson belülre, majd Ronaldo elé tálalt, aki Oblakba lőtt, a kipattanó Bale-hez került, aki kicselzet a szlovén kapust, majd lőtt, de a gólvonalon mentette egy Atlético védő.

79. perc: És büntetett a futball, mert egyből egyenlített az Atlético. Gabi belöbbölt labdáját Juanfran lőtte be kapásból jobbról, az érkező Carrasco közelről a hálóba passzolt 1-1.

93. perc: Vége a rendes játékidőnek. Jöhet a hosszabbítás

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás

100. perc: Egyelőre mindkét csapat a biztonságot tartja szem előtt.

105. perc: Vége a hosszabbítás első felvonásának.

106. perc: Kezdetét vette az utolsó negyed óra.

119. perc: Lucas Vazquez került helyzetbe, de a tizenhatoson belül beleléptek a lövése.

120. perc: Pepe és Carrasco ütköztek, a belga játékos a Real védője felé nyúlt, aki a mérkőzésen már másodszor játszotta el, hogy megütötték. Nevetséges próbálkozás

122. perc: Mark Clattenburg lefújta a mérkőzést. Jöhetnek a tizenegyesek!