Beszámolók az angol, német, olasz és spanyol meccsekről – VIDEÓ!

Európa – A Real remekül hajrázott, döntős az MU, hatot vágott a Barca.

Az Internazionale Sztevan Jovetics duplájával fordított, és 3–1-re legyőzte az Udinesét az olasz bajnokság (Serie A) 35. fordulójának szombat esti, nyitó mérkőzésén. Az Inter győzelmével megerősítette a negyedik helyét a tabellán.

Serie A, 35. forduló

Internazionale–Udinese 3–1 (Jovetics 36., 75., Eder 95., ill. Théréau 9.)

Káprázatos második félidő után a 93. percben lőtt Martial-góllal jutott be a az FA-kupa-döntőjébe a Manchester United, amely 2-1-re verte az Evertont szombat este a Wemleyben. Már a 34. percben is főszereplő volt Martial, ő játszott be az első gól előtt Fellainihez.A második félidő eleje inkább az Evertoné volt, a Stolverkosok több komoly lehetőséget is elpuskáztak, köztük egy büntetőt, amelynél De Gea szépen hárította Lukaku kísérletét. Fellaini viszont duplázhatott volna a másik oldalon a 65. percben, ha a védő Jagielka nem hárít kézzel a kapu előterében. Ezért a mozdulatért piros lap és tizenegyes járt volna, de a jelek szerint a bíró és a partjelző számára is takarásban történt az eset. A 0-2 helyett jött az 1-1, amikor Smalling ért bele nem éppen szerencsésen egy jobboldali beadásba a 76. minutumban.

Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy 30 perces hosszabbításra kerül sor, pillanatokkal vége előtt Martial kapura tört Herrera passzával, és eltekert Robles mellett a kapu bal oldalába. A manchesteri együttes 19. alkalommal játszhat trófeáért az FA-kupában. A döntőt - ahol a Crystal Palace vagy a Watford lesz az MU kihívója - május 21-én, szintén a Wembleyben rendezik majd.

FA-kupa-elődöntő

Everton-Manchester United 1-2 (Smalling 76. - öngól, ill. Fellaini 34., Martial 93.)

A sérüléséből felépült Gareth Bale 81. percben szerzett góljával nyert 3-2-re a Real Madrid a Rayo Vallecano otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának első szombati mérkőzésén, így a királyi gárdának maradt esélye a bajnoki cím megszerzésére. A madridi kiscsapat a 7. és a 14. percben is betalált a Cristiano Ronaldo nélkül felálló, BL-elődöntőre készülő Real kapujába, ám Bale még a szünet előtt szépített. A második félidőben a Real akarata érvényesült.

A Barcelonát üldöző Atlétcio Madrid a Malagát fogadta a Vicente Calderón stadionban. A találkozót az argentin Angel Correa találata döntötte el, ami annyit jelent, hogy mindkét madridi gárda hozta a kötelezőt.

Megőrizte első helyét a címvédő Barcelona, amely a 35. forduló szombati játéknapján hatgólos győzelmet aratott a vendég Sporting Gijón ellen. Luis Suárez - a hétközi nyolcgólos győzelemhez hasonlóan - négy góllal vette ki a részét az újabb fölényes katalán sikerből. A vezetést Lionel Messi révén megszerző hazai csapat háromszor is büntetőből volt eredményes, amelyekből kettőt az uruguayi támadó, egyet Neymar értékesített.

La Liga, 35. forduló

FC Barcelona–Sporting Gijón 6–0 (Messi 12., Suárez 64., 74., 77., 86. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Neymar 88.)

Rayo Vallecano–Real Madrid 2–3 (Embarba 7., Miku 14., ill. Bale 35., 81., L. Vázquez 51.)

Atlético Madrid-Malaga 1-0 (Correa 62.)

Eibar–Deportivo La Coruna 1–1 (Adrián 8., ill. Cartabia 71.)

A címvédő és listavezető Bayern München 2-0-ra győzött a Dárdai Pál irányította Hertha BSC vendégeként a német bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának szombati játéknapján, ám mivel a második helyen álló Borussia Dortmund is nyert Stuttgartban, még nem ünnepelheti újabb bajnoki címét a bajor együttes. Az idény végén távozó Josep Guardiola Bajnokok Ligája-elődöntős együttese - amely a 48. és a 79. percben talált be Berlinben - három fordulóval a vége előtt hét ponttal vezet a Dortmund előtt. A Dárdai-csapat legutóbbi négy meccsén csak egy pontot szerzett, míg hétközben a Német Kupa elődöntőjét is elvesztette (0-3) a Dortmunddal szemben.

A szombat esti zárómérkőzésen a BL-selejtezős álmokat dédelgető Schalke fogadta a harmadik helyen álló Leverkusent. A gólgazdag találkozó első félidejét a gelsenkircheni csapat nyerte 2-0-ra, szerencsétlenségére a második felvonást a gyógyszergyári gárda lehozta 0-3-al, így megfordította a találkozót.

Bundesliga, 31. forduló:

Hertha BSC–Bayern München 0–2 (Ar. Vidal 48., Douglas Costa 79.)

Wolfsburg–Augsburg 0–2 (Finnbogason 1., Halil Altintop 47.)

VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–3 (Kagava 21., Pulisic 45., Mhitarjan 56.)

1. FC Köln–Darmstadt 4–1 (Modeste 4., 35., Risse 52., 75., ill. Gondorf 12.)

Ingolstadt–Hannover 2–2 (Morales 10., Mo. Hartmann 25., ill. Szakai 58., Kijotake 82.)

Schalke 04-Leverkusen 2-3 (Choupo-Moting 14., Sane 29. ill.  Brandt 54., Bellarabi 56., Chicharito 60.)

A dobogóért harcoló Manchester City 4-0-ra legyőzte a vendég Stoke Cityt az angol bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombati első mérkőzésén. A hazaiak az első félidőben két góllal terhelték meg a vendégek kapuját, a fordulás után pedig a fiatal Iheanacho is duplázni tudott. A kedden a Real Madrid ellen Bajnokok Ligája-elődöntőt játszó égszínkékek jelenleg harmadik helyen tanyáznak, megelőzve a vasárnap pályára lépő Arsenalt.

Ez történt a késő délutáni meccseken: Idegenben nyert a Chelsea, kétgólos előny adott le a Liverpool, a már kieső Aston Villa otthon szenvedett vereséget.

Premier League, 35. forduló:

Manchester City–Stoke City 4–0 (Fernando 35., Sergio Agüero 43. - 11-esből, Iheanacho 64., 75.)

AFC Bournemouth–Chelsea 1–4 (Elphick 36., ill. Pedro 5., Hazard 34., 91., Willian 71.)

Liverpool–Newcastle United 2–2 (Sturridge 2., Lallana 30., ill. P. Cissé 48., Colback 66.)

Aston Villa–Southampton 2–4 (Wesstwood 45+1., 85., ill. Long 15., Tadics 39., 71., Mané 94.)