Beszámolók az angol, német, olasz és spanyol meccsekről – FRISSÜL, VIDEÓ!

Európa - Arsenal-remi, Bayern-siker, kikapott a Barca, fordított a Juve.

Az Arsenal fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott a West Ham United vendégeként az angol bajnokság (Premier League) 33. fordulójának szombati első mérkőzésén. A londoni városi rangadón a 35. percre Mesut Özil és Alexis Sánchez révén kétgólos előnyre tett szert az Arsenal, a házigazda - Andy Carroll három perc alatt szerzett duplájával - a szünetig egyenlített. A második félidőben Carroll ismét betalált, a 3-3-as végeredményt Laurent Koscielny állította be. A döntetlennel a vendég Ágyúsok vélhetően végképp lemondhatnak bajnoki címről dédelgetett álmaikról...

A címvédő Chelsea 1-0-ra kikapott a Swansea vendégeként, így megszakadt a december 19-e, Guus Hiddink vezetőedző kinevezése óta tartó veretlenségi sorozata. Bár a londoni Kékek a holland szakember irányításával most először veszítettek bajnoki meccset, maradtak a tabella 10. helyén. A sereghajtó Aston Villa helyzete egyre kilátástalanabbá válik: a birminghami csapat ezúttal a vendég Bournemouth-tól kapott ki.

Manchester City hazai pályán már a 6. percben hátrányba került a WBA ellen, azonban Sergio Agüero tizenegyesből egyenlíteni tudott. A második félidőben a világoskékek Samir Nasri góljával megfordították a mérkőzést, így továbbra is a negyedik helyen állnak, négy ponttal megelőzve a Manchester Unitedet.

Premier League, 33. forduló

West Ham United–Arsenal 3–3 (Carroll 44., 45+2., 52., ill. Özil 18., Sánchez 35., Koscielny 70.)

Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 (J. Ayew 85., ill. Cook 45+2., King 74.)

Crystal Palace–Norwich City 1–0 (Puncheon 68.)

Southampton–Newcastle United 3–1 (Long 4., Pelle 38., Wanyama 55., ill. Townsend 66.)

Swansea City–Chelsea 1–0 (G. Sigurdsson 25.)

Watford–Everton 1–1 (Holebasz 45+3., ill. McCarthy 45+1.)

Manchester City-West Brom 2-1 (Agüero 19.-tizenegyesből, Nasri 66. ill. Sessegnon 6.)

Az állás: 1. Leicester 69 pont, 2. Tottenham 62 pont, 3. Arsenal 59 pont, 4. Manchester City 57 pont, 5. Manchester United 53 pont, 6. West Ham 52 pont.

Az Internazionale 1-0-ra legyőzte a 80. perctől emberhátrányban játszó Frosinonét az olasz bajnokság (Serie A) 32. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén. A győztes gólt Mauro Icardi szerezte a 74. percben. A milánói együttes két nyeretlen találkozó és közel egy hónap után gyűjtötte be újra a három pontot; legutóbb március 12-én a Bolognát múlta felül. Idegenben nyert a Genoa, otthon a Chievo.

A címvédő és listavezető Juventus egygólos hátrányból fordítva idegenben legyőzte az AC Milant .A Juve újabb három pontot írt így jóvá a neve mellett, és jelenleg – vasárnapig biztosan – kilenc pont az előnye.

Serie A, 32. forduló

Milan–Juventus 1–2 (Alex 18., ill. Mandzukic 27., Pogba 65.)

Frosinone–Internazionale 0–1 (Icardi 74.)

Sassuolo–Genoa 0–1 (Dzemaili 42.)

Chievo–Carpi 1–0 (Pellissier 83.)

A címvédő és listavezető Bayern München 3-1-re győzött Stuttgartban a német bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának szombati játéknapján. A bajor gárda már öt mérkőzés óta veretlen. Érdekesség, hogy saját közönsége előtt egyedül csak az újonc Ingolstadt tudott nyerni a délutáni találkozók közül. A Bajnokok Ligájában a Real Madrid ellen parádézó Wolfsburg a Mainz ellen ért el 1-1-s döntetlent hazai pályán.

Bundesliga, 29. forduló:

Hamburg–Darmstadt 1–2 (Holtby 91., ill. Sulu 38., Gondorf 54.)

Stuttgart–Bayern München 1–3 (Didavi 63., ill. Niedermeier 31. – öngól, Alaba 52., Douglas Costa 89.)

Werder Bremen–Augsburg 1–2 (Grillitsch 43., ill. Finnbogason 53., Hon Dzsong Ho 87.)

Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 0–2 (Amiri 62., Uth 90.)

Ingolstadt–Mönchengladbach 1–0 (M. Hartmann 88.)

Wolfsburg-Mainz 1-1 (Schürrle 52.)

Az állás: 1. Bayern München 75 pont, 2. Borussia Dortmund 67 pont, 3. Hertha BSC 49 pont, 4. Mönchengladbach 45 pont, 5. Leverkusen 45 pont, 6. Mainz 45 pont.

A Real Madrid az első félidőben szerzett négy góllal kiütötte a vendég Eibart a spanyol bajnokság (La Liga) 32. fordulójának szombati első mérkőzésén. A mérkőzésen egyszer eredményes és két gólpasszt adó Cristiano Ronaldo lett a spanyol bajnokság első olyan játékosa, aki egymás utáni hat idény mindegyikében legalább 30 gólt szerzett.

Az Atlético Madrid a hétközi barcelonai túra után ismét katalán csapattal mérkőzött idegenben. Ezúttal az Espanyol otthonában léptek pályára Diego Simeone tanítványai, és ugyan hátrányba kerültek a 29. percben, de Fernando Torres, Antoine Griezmann, majd Koke is betalált, így a matracosok megnyerték a meccset és továbbra is üldözik a Barcát.

A címvédő és listavezető FC Barcelona 1-0-ra kikapott a Real Sociedad vendégeként. A katalán együttes három bajnoki óta nyeretlen, a Primera Divisiónban sorozatban második találkozóját vesztette el. Az Anoetában 2007 májusa óta nem tudott győzni a Barcelona. Luis Enrique együttesének hat fordulóval az idény vége előtt három pont az előnye az Atlético Madrid és négy a Real Madrid előtt.

La Liga, 32. forduló

Real Madrid–Eibar 4–0 (J. Rodríguez 5., Lucas Vázquez 18., Cristiano Ronaldo 19., Jesé 39.)

Espanyol-Atletico Madrid 1-3 (Diop 29. ill. Torres 35., Griezmann 58., Koke 89.)

Real Sociedad–Barcelona 1–0 (Oiarzabal 5.)