Beszámolók az angol, német, olasz és spanyol meccsekről

Európa - Nem hibázott az Atleti, a Barca és a Real sem, kikapott a Hertha.

A címvédő és listavezető Bayern München hazai pályán csak 1-1-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach együttesével a német bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján. A müncheniek az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-elődöntő keddi visszavágójára készülnek, Josep Guardiola vezetőedző pedig vélhetően ezért küldte pályára erősen tartalékos összetételben csapatát. A második helyen álló Borussia Dortmund kihasználta a bajorok hibáját, s a VfL Wolfsburg 5-1-es kiütésével öt pontra csökkentette hátrányát a tabellán.

Sorozatban harmadszor kapott ki Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC. A berlini együttes a Bayer Leverkusen otthonában szenvedett 2-1-es vereséget. A Hertha 2008 októbere óta nem tudott nyerni a gyógyszergyáriak vendégeként.

Bundesliga, 32. forduló

Bayer Leverkusen–Hertha BSC 2–1 (Brandt 2., L. Bender 16., ill. Ibisevic 21.)

Bayern München–Mönchengladbach 1–1 (Th. Müller 6., ill. Hahn 72.)

Borussia Dortmund–Wolfsburg 5–1 (Kagava 7., A. Ramos 9., Reus 60., P. Aubameyang 77., 78., ill. Schürrle 86.)

Hannover–Schalke 1–3 (A. Sobiech 21., ill. Choupo-Moting 11., Huntelaar 45., Schöpf 80.)

Hoffenheim–Ingolstadt 2–1 (Uth 37., Nad. Amiri 84., ill. Lex 17.)

Mainz–Hamburg 0–0

Darmstadt–Eintracht Frankfurt 1–2 (Vrancic 12., ill. Haszebe 56., Aigner 83.)

A Real Madrid Gareth Bale 80. percben szerzett fejesgóljával győzött a Real Sociedad vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. Az Atlético Madrid hazai pályán tartalékos összeállításban 1-0-ra legyőzte a Rayo Vallecano együttesét. A fővárosi együttes – amely eltiltott vezetőedzője, az argentin Diego Simeone nélkül kénytelen megvívni az utolsó három fordulót – a pályára lépése után néhány pillanattal később eredményes Antoine Griezmann szezonbeli 30. találatával diadalmaskodott.

A Real és az Atlético Madridhoz hasonlóan a Barcelona is nyert. A Betis ellen a katalánok már az első félidőben emberelőnybe kerültek – a sevillaiak német védőjét, Heiko Westermannt állították ki -, az első góljukat azonban csak a szünet után, az 56. percben érték el. A hajrában, az Ivan Rakitic találatát is előkészítő Lionel Messi Luis Suareznek is kiosztott egy asszisztot. A 2-0-s győzelmük egyben azt is jelentette, hogy két fordulóval a bajnokság vége előtt, továbbra is a Barcelona hátát nézi a mezőny.

Primera División, 36. forduló:

Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–0 (Griezmann 55.)

Real Sociedad–Real Madrid 0–1 (Bale 80.)

Betis–Barcelona 0–2 (Rakitic 50., L. Suárez 81.)

A kiesés elől menekülő Newcastle United hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Crystal Palace együttesét az angol bajnokság 36. fordulójának szombati játéknapján. A találkozó hőse a Szarkák kapusa, Karl Darlow volt, hiszen a 70. percben kivédte Yohan Cabaye büntetőjét. Newcastle-kapus legutóbb 2012 februárjában hárított büntetőt a Premier League-ben. A Newcastle immáron négy mérkőzés óta veretlen, ilyen sorozatra több mint másfél éve nem volt képes a bajnokságban. Az Európa Liga-indulásért harcoló West Ham United továbbra is remek formában van, a londoni együttes egymást követő tizedik bajnokiján nem talált legyőzőre, ezúttal a West Bromwich Albion otthonából hozta el a három pontot. A sereghajtó, már kiesett Aston Villa ezúttal a Watford otthonában kapott ki, sorozatban 11. bajnoki vereségét szenvedte el, ezzel beállította az 1963-as negatív klubrekordot. Az Arsenal 1-0-ra legyőzte hazai pályán a Norwich Cityt. Az Ágyúsok trénere, Arséne Wenger 750. bajnokiján ült a kispadon, ennél többel csak a Manchester United legendás edzője, Sir Alex Ferguson büszkélkedhet (810). A londoni együttes nyolc bajnoki mérkőzés óta veretlen. A Norwich legutóbb 1992-ben győzte az Arsenalt, amelynek vendégeként sorozatban hetedik mérkőzésén maradt nyeretlen az élvonalban.

Premier League, 36. forduló:

Arsenal–Norwich 1–0 (Welbeck 59.)

Watford–Aston Villa 3–2 (Abdi 45+2., Deeney 90., 93., ill. Clark 28., J. Ajew 48.)

Everton–Bournemouth 2–1 (Cleverley 7., Baines 64., ill. Pugh 9.)

Newcastle United–Crystal Palace 1–0 (Townsend 58.)

Stoke City–Sunderland 1–1 (Arnautovic 50., ill. Defoe 94.)

West Bromwich Albion–West Ham United 0–3 (Kouyaté 34., Noble 45+2., 79.)

A Torino négy góllal győzött az Udinese vendégeként az olasz bajnokság 36. fordulójában. A vendég együttes két vesztes bajnoki után gyűjtötte be újra a három pontot, a hazaiak sorozatban másodszor kaptak ki.

Serie A, 36. forduló:

Udinese–Torino 1–5 (Felipe 47., ill Jansson 12., Acquah 45., Martínez 50., 83., Belotti 56.)

Chievo–Fiorentina 0–0