Beszámolók a vasárnapi spanyol, angol és olasz meccsekről

Európa – Az Ágyúsok ünnepelhetik a St Totteringham's Dayt, a Palermo bennmaradt.

Forrás: mundadeportivo.com

A Premier League zárófordulója előtt úgy tűnt, hogy a Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helyért csatázó manchesteri csapatok mérkőzései lesznek a legizgalmasabbak.

Ez az előrejelzés ideje korán meghiúsult, mivel fél órával a kezdés előtt gyanús csomagot találtak az Old Trafford észak-nyugati szárnyában, így kiürítették a stadion és a Bournemouth elleni mérkőzést is elhalasztották.

Ennek tudatában kezdett a Manchester City a Swansea otthonában, és úgy tűnt teljesen lényegtelen, hogy pályára lép-e a United, ugyanis a világoskékek az 5. percben megszerezték a vezetést Kelechi Iheanacho közeli találatával, ami a BL-helyezés bebiztosítását jelentette. Azonban a folytatásban visszavett a City, amire rá is fizetett, és a félidő lefújása előtt Andre Ayew kiegyenlített.

Mivel a Swansea számára tét nélküli volt a meccs, így a walesi csapat nem szakadt meg a sikerét, míg a Manchester City sem sürgette a játékot, ugyanis jobb a gólkülönbsége, mint a Manchester Unitednak, így lassan lecsorgott a második 45 perc. Ezzel biztossá vált, hogy az elhalasztott Manchester United- Bournemouth összecsapásnak már nem lesz tétje, mert a City megszerezte a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő 4. helyet.

A második helyért való küzdelem is érdekes alakult, ugyanis a Tottenham már az első félidőben kétgólos hátrányba került a már kiesett Newcastle otthonában, míg az Arsenal Olivier Giroud találatával vezetett az Aston Villa ellen, vagyis a két csapat helyet cserélt a tabellán 45 perc játék után. A fordulás után azonban fokozta az iramot a Spurs, és Erik Lamela 60. percben szerzett góljával össze is jött az egyenlítés, majd hét perccel később a Szarkák csatára, Aleksandar Mitrovic piros lapot kapott, így a Tottenhamnek bő 25 perc volt, hogy visszaszerezze a második helyet.

Mielőtt elhihette volna a Spurs, hogy összejöhet az egyenlítés, a Newcastle tíz emberrel tizenegyeshez jutott, amit a holland Georginio Wijnaldum értékesített, és ebben a pillanatban Észak-London másik felében felrobbant az Emirates stadion, pláne hogy a 79. és a 81. percben Olivier Giroud megszerezte önmaga és az Arsenal második és harmadik gólját, ezzel bebiztosítva a győzelmet. Az lefújás előtt a St James’ Parkban a Newcastle emberhátrányban még szerzett két gólt, így eldőlt, hogy trófeát ugyan nem nyert az Arsenal, de a szurkolók a 2015/2016-os szezonban is megünnepelhetik a St Totteringham's Dayt (minden olyan szezon, amikor az Arsenal az ősi rivális Tottenham előtt végez a tabellán).

Harry Kane csak a gólkirályi címnek örülhetett            (fotó: premier league.com)

Premier League, 38. forduló

Arsenal-Aston Villa 4-0 (Giroud 5., 79., 81., Bunn 90+3.-öngól.)

Chelsea-Leicester 1-1 (Fabregas 66.-tizenegyesből ill. Drinkwater 82.)

Everton-Norwich 3-0 (McCarthy 19., Baines 44.-tizenegyesből, Mirallas 48.)

Newcastle-Tottenham 5-1 (Wijnaldum 19., Mitrovic 39., Wijnaldum 64.-tizenegyesből, Aarons 84., Janmaat 86.. ill. Lamela 60.)

Kiállítva: Mitrovic (67.)

Southampton-Crystal Palace 4-1 (Mane 43., Pelle 62., Bertrand 75.-tizenegyesből, Davis 87. ill. Puncheon 64.)

Stoke-West Ham 2-1 (Imbula 55., Diouf 89. ill. Antonio 23.)

Swansea-Manchester City 1-1 (Ayew 45+1. ill.  Iheanacho 5.)

Watford-Sunderland 2-2 (Prodl 48., Deeney 61.-tizenegyesből ill.  Rodwell 39., Lens 51.)

West Brom-Liverpool 1-1 (Rondon 13. ill. Ibe 23.)

Manchester United-Bournemouth (elhalasztva)

A spanyol bajnokság utolsó fordulójában a Malaga fogadta tétnélküli mérkőzésen a Las Palmast. A hazaiak már nem érhettek oda az Európa Liga indulást érő nyolcadik helyre, míg a vendégek már bebiztosították a bennmaradásukat, így gólgazdag találkozót láthatott a publikum, amit a Malaga nyert 4-1-re.

Az esti összecsapásokon az Espanyol 4-2-re legyőzte az Eibart, így a 13. helyen zárt a bajnokságban. A Betis az Getafe ellen tartotta otthon a három pontot. A vendégek a bennmaradásért harcoltak, de a gólok helyett nyolc sárgát és egy piros lapot gyűjtöttek be a mérkőzésen, így kiestek az első osztályból. Nem úgy mint a Gijon, amely hazai pályán legyőzte a totálisan motiválatlan Villarrealt. A Sárga Tengeralattjáró korábban bebiztosította a negyedik helyet, az ötödik Bilbao nem volt lőtávolban, míg a harmadik Atlético Madrid 24 ponttal volt előtte. A Rayo Vallecano 3-1-re legyőzte a már kiesett Levantét, de a Gijon győzelme miatt semmire sem ment a három ponttal. A Primera Divisionból ezzel kiesett a Levante, a Getafe és a Rayo.

Primera Division, 38. forduló

Malaga-Las Palmas 4-1 (Cop 26., Charles 45+1., 86.- az elsőt tizenegyesből, Atsu 84. ill. Willian Jose 31.)

Espanyol-Eibar 4-2 (Moreno 13., 76., Asensio 32., 66. ill. Baston 57.- tizenegyesből, Enrich 90.)

Betis-Getafe 2-1 (Pezzella 56., Castro 73.- tizenegyesből ill. Medran 84.)

Sporting Gijon-Villarreal 2-0 (Rodriguez Menendez 8., Alvarez 79.)

Rayo Vallecano-Levante 3-1 (Hernandez 12., Jozabed 23., Mike 73. ill. Verza 60.- tizenegyesből)

A Primera Division végeredménye

A Serie A 38. fordulójának vasárnapi mérkőzésein a Chievo gólnélkül döntetlent játszott a Bolognával, az Empoli hazai pályán győzte le a Torinót, míg a Genoa hazai környezetben kapott ki az Atalantától. Mindhárom mérkőzés tétnélküli volt.

Miroslav Klose búcsúmeccse felemásra sikerült, mert a Lazio német legendája ugyan betalált a Violáknak, de mégis a vendégek győztek a tét nélkül mérkőzésen. A Palermo hazai pályán, parázs mérkőzésen 3-2-re legyőzte a Veronát, ezzel biztosította bennmaradását a Serie A-ban. A szicíliai csapatban Balogh Norbert nem kapott lehetőséget.

Az Udinese-Carpi összecsapást megnyerték a vendégek, de ez a csoda a Palermo győzelme miatt nem volt elég a bennmaradáshoz. A hazai csapatban a 38 éves Antonio Di Natale utolsó mérkőzését játszotta, pályára lépése után pár másodperc múlva tizenegyesből volt eredményes. Az Udinese legendájának emberi nagyságát mutatja, hogy a lefújás után első dolga volt a Carpi játékosait vigasztalnia, ahelyett hogy magával és a búcsúval foglalkozna.

Serie A, 38. forduló

Chievo-Bologna 0-0

Empoli-Torino 2-1 (Maccarone 13., Zielinski 54. ill. Obi 56.)

Genoa-Atalanta 1-2 (Pavoletti  58. ill.  D'Alessandro 52.,  Kurtic 82.)

Lazio-Fiorentina 2-4 (Lulic 2., Klose 74.-tizenegyesből ill. Vecino 31., 70.,  Bernardeschi 40., Tello 45.)

Palermo-Verona 3-2 (Vazquez 28., Maresca 51., Gilardino 64. ill. Viviani 49., Pisano 84.

Udinese-Carpi 1-2 (Di Natale 79.- tizenegyesből ill. Verdi 36., 38.)