Beszámolók a vasárnapi angol, német, olasz és spanyol mérkőzésekről

Európa – Dárdai drámai jubileuma, Guardiola továbbra is hibátlan, akárcsak a Barca.

Forrás:

A Premier League 3. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén West Brom hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott az újonc Middlesbrough ellen, amely továbbra is veretlen.

A koraesti mérkőzésen a Manchester City már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a West Ham United ellen. A fordulás után a kalapácsosok szépíteni tudtak, azonban Pep Guardiola együttese végig kézben tartotta a találkozót, igaz a győzelmet csak a 92. percben sikerült bebiztosítania. A City behúzta a három pontot, és továbbra is százszázalékos a Premier League-ben.

Premier League, 3. forduló

West Brom – Middlesbrough 0–0

Manchester City – West Ham 3–1

G.: Sterling (7., 90+2.), Fernandinho (18.) ill. Antonio (58.)

A Bundesliga nyitófordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán nyert 2–1-re a Freiburg ellen. Az első félidő nem igazán hozott közönségszórakoztató játékot, azonban a második félidőben sebességet váltott a berlini gárda, és egy gyönyörű támadás végén a 62. percben Ibisevic lekészített labdáját Vladimir Darida bombázta a kapu jobb oldalába. A folytatásban is a Hertha irányította a mérkőzést, azonban az előnyt nem sikerült megtartania, mert a 93. percben egy baloldali szöglet után Nicolas Hofler érkezett a rövid oldalon és hat méterről a hosszúba csúsztatott. Azonban a slusszpoén csak ezután jött, ugyanis szinte egyből a középkezdés után a csereként beálló Julian Schieber harcolt meg egy labdáért a tizenhatoson belül, majd kiszorított helyzetből a balalsó sarokba lőtt.

Dárdai Pálnak egész biztosan örökre emlékezetes marad az 50. Bundesliga mérkőzése a Hertha kispadján.

A Bundesliga nyitófordulójában Szalai Ádám klubja, a Hoffenheim fogadta az RB Leipziget, amelyben Gulácsi Péter a kezdőcsapatban kapott helyet, míg Kalmár Zsolt a kispadon. Az első félidőben a magyar válogatott kapus több komoly védést is bemutatott, azonban az 55. percben Lukas Rupp tíz méterről leadott lövésénél már tehetetlen volt, ugyanis a kapu előtt kavarodásban nem láthatott semmit a lövésből. Szerencséjére a lipcsei csapat kapitánya, Dominik Kaiser fejesével egyenlített, igaz kellett hozzá a Hoffenheim kapusa, Oliver Baumann, akinek a hóna alatt becsorgott a labda. A mérkőzés végkimenetele mégsem lett pozitív Gulácsi szempontjából, ugyanis a hazaiak játékosa, Mark Uth a 83. percben ziccerbe került és sikerült túljárnia a válogatott kapus eszén, aki ugyan beleért a lövésbe, de a labda így is a hálóban kötött ki. Az utolsó tíz percben a lipcsei csapat mindent megtett az egyenlítésért, ami a 90. percben össze is jött. Egy jobb oldali beadásra Marcel Sabitzer érkezett a hosszú oldalon, és közelről a hálóba pofozta a labdát.

Szalai Ádám nem került a Hoffenheim keretébe, míg Kalmár Zsoltot nem cserélték be a lipcsei csapatban.

Bundesliga, 1. forduló

Hertha BSC – Freiburg 2–1

G.: Darida (62.), Schieber (90+5.) ill. Hofler (90+3)

Hoffenheim – RB Leipzig 2–2

G.: Rupp (55.), Uth (83.) ill. Kaiser (58.), Sabitzer (90.)

A Serie A 2. fordulójában Balogh Norbert és Sallai Roland csapata, a Palemo az Internazionale vendégeként lépett pályára. Mindkét magyar futballista a kispadon kezdte a mérkőzést, azonban a második félidőben lehetőséget kaptak. Sallai Rolandot az 55. percben küldték pályára 1-0-ás vezetésnél, míg Balogh Norbertnek a 76. percben szavazott bizalmat az edzője, amikor már 1-1 volt az állás.  Magyar szempontból mindenképpen eredményesnek mondható a mérkőzés összegzése, a Palermo ezzel megszerezte első pontját, akárcsak az Inter, amely meg nyeretlen az új holland edzővel, Frank De Boerral.

Serie A, 2. forduló

Inter-Palermo 1-1

G.: Icardi (72.) ill. Rispoli (48.)

Cagliari – AS Roma 2-2

G.: Borriello (56.), Sau (88.) ill. Perott (6.), Strootman (46.)

Crotone – Genoa 1-3

G.: Palladino (34.) ill. Gakpe (51.), Pavoletti (55., 64.)

Fiorentina – Chievo 1-0

G.: Sanchez (28.)

Sampdoria – Atalanta 2-1

G.: Quagliarella (35.-tizenegyesből), Barreto (45.) ill. Kessie (27.)

Sassuolo – Pescara 2-1

G.: Defrel (38.), Berardi (67.) ill. Manaj (81.)

Torino – Bologna 5-1

G.: Belotti (28., 37., 89.), Martinez (53.), Baselli (80.) ill. Taider (32.)

Udinese – Empoli 2-0

G.: Felipe (3.), Perica (90+5.)

A spanyol bajnokság második fordulójában az újonc Alaves gólnélküli döntetlent játszott a Sporting Gijon ellen, míg a Las Palmas 5-1-re kiütötte a Granadát. A bajnoki címvédő FC Barcelona a San Mamés Stadionban lépett pályára a Bilbao vendégeként. A katalánok Ivan Rakitic góljával megszerezték a vezetést a 21. percben, ekkor még nem lehetett tudni, hogy ez lesz a találkozó egyetlen gólja. A hazaiak végig méltó ellenfelei voltak a Barcának, de nem sikerült egyenlíteniük, igaz Luis Suárezék is számtalan helyzetet elpuskáztak.