Beszámolók a szombati angol, spanyol, olasz és német mérkőzésekről

Európa – Otthon kapott ki a Barca, Higuain-gála, a City nyerte a manchesteri derbit, megvan az Atlético első sikere.

Forrás:

Olaszország

Az olasz bajnokság (Serie A) 3. fordulójában a Juventus 3–1-es győzelmet aratott a Sassuolo ellen. A mérkőzés hőse Gonzalo Higuaín volt, aki tíz perc alatt végzett a vendég csapattal.

Az argentin támadó a 4., majd a 10. percben is eredményes volt, majd betalált egy másik új nyári igazolás, Miralem Pjanic is, ezt követően pedig csak szépíteni tudott a Sassuolo.

A Balogh Norbertet és a Sallai Rolandot is foglalkoztató Palermo hazai pályán szaladt bele 3-0-s pofonba a Napoli ellen az olasz bajnokság 3. fordulójában.

Sallai Roland kezdőként kapott lehetőséget, és a 84. percig a pályán volt, míg Balogh a cserepadról nézte végig a csapata vereségét.

Serie A, 3. forduló

Juventus–Sassuolo 3–1(Higuaín 4., 10., Pjanic 27., ill. Antei 33.)

Palermo-Napoli 0-3(Hamsik 47., Callejon 51., 65.)

Németország

Érdekes meccseket hozott a német bajnokság (Bundesliga) 2. fordulója.

Kleinheisler László csapata, a Darmstadt, épp a Huszti Szabolcsot is foglalkoztató Eintracht Frankfurtot látta vendégül, amelyen végül a hazai csapat hajrában szerzett góllal nyert. A hazai csapatban Kleinheisler a 67. perben állt be, és ha már ott volt, Sandro Sirigunak kiosztott egy gólpasszt a 90. percben, míg Huszti végig a pályán volt a frankfurti gárdában.

Dárdai Pál és a csapata, a Hertha BSC - amely az első fordulóban őrült-sikert aratott -  behúzta a második győzelmét is, ezúttal Vedad Ibisevic 8., és Julian Schieber 86. percben lőtt góljával.

A Leverkusen egygólos hátrányból fordítva verte a Hamburgot, míg a Wolfsburg és a Mönchengaldbach sem tudott nyerni, utóbbi pontot sem szerzett Freiburgban.

Gulácsi Péter történelmi siker részese volt, ugyanis a magyar kapus végigvédte az RB Leipzig története első hazai Bundesliga 1-es meccsét, amelyen ráadásul nem kisebb csapatot, mint a Borussia Dortmundot győzte le a lipcsei gárda Keita 89. percben lőtt góljával.

Bundesliga, 2. forduló

Leverkusen–Hamburg 3–1(Pohjanpalo 79, 91., 94. ill. Wood 58.)

Wolfsburg–Köln 0–0

Ingolstadt–Hertha BSC 0–2(Ibisevic 8., Schieber 86.)

Darmstadt–Eintracht Frankfurt 1–0(Sirigu 90.)

Freiburg–Mönchengladbach 3–1(Philipp 54., 85., N. Petersen 88. – 11-esből, ill. T. Hazard 35.)

RB Leipzig–Dortmund 1–0(N. Keita 89.)

Anglia

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) 4. fordulójának szombati játéknapja a manchesteri rangadóval kezdődött, amelyen a City drukkerei örülhettek.

Pep Guardiola csapata Kevin de Bruyne góljával szerzett vezetést, majd gólpasszt is kiosztott Kelechi Iheanachónak, amelyre az első félidő hajrájában még Zlatan Ibrahimovic tudott válaszolni. Ám hiába nyomott a United a második félidőben, egyenlíteni nem tudott, így a City maradt veretlen.

Az Arsenal egygólos hátrányból felállva, Santi Cazorla a 94. percben, büntetőből lőtt góljával tudott nyerni, a Tottenham négyet vágott a Stoke Citynek, mag a Watford némi meglepetésre 4-2-re nyert a West ham otthonában.

Jürgen Klopp Liverpoolja csúnyán elpáholta a bajnoki címvédő Leicester City-t, amely többek között Roberto Firmino góljának köszönhetően 4-1-re nyert.

Premier League, 4. forduló

Manchester United–Manchester City 1–2 (Ibrahimovic 42., ill. De Bruyne 15., Iheanacho 36.)

Arsenal–Southampton 2–1(Koscielny 29., Cazorla 94. – 11-esből, ill. Cech 18. – öngól)

Stoke City–Tottenham Hotspur 0–4(Szon Hung Min 41., 56., Alli 59., Kane 70.)

Bournemouth–West Bromwich Albion 1–0(Wilson 80.)

Burnley–Hull City 1–1(Defour 73., Snodgrass 95.)

Middlesbrough–Crystal Palace 1–2(Ayala 38., ill. Benteke 16., Zaha 47.)

West Ham United–Watford 2–4(Antonio 5., 33., ill. Ighalo 41., Deeney 45+2., Capoue 53., Holebasz 64.)

Liverpool–Leicester City 4–1(Firmino 13., 89, Mané 31., Lallana 57., ill. Vardy 38.)

Spanyolország

A spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) harmadik fordulójában az Atlético Madrid idegenben 4–0-ra legyőzte a Celta Vigót, pedig a félidőben még gólnélküli döntetlent mutatott az eredményjelző.

Atlético első akciógólját ebben a bajnokságban Koke révén a szerezte, Griezmann remek gólpasszából, aki utána fejelt kettőt, majd Koke gólpasszt adott Correának, így kialakítva a 4-0-s végeredményt.

A sérüléséből visszatérő C. Ronaldo indította meg a madridi gólgyártás, a Real meg sem állt öt gólig, amelyet öt különböző játékos szerzett, így az Osasuna két találata csak a szépségtapaszra volt elég.

A Sevilla 2–1-re nyert otthon a Las Palmas ellen, míg a Villarreal 2–0-ra győzött Málagában.

A címvédő Barcelona hazai pályán óriási meglepetésre 2–1-re kikapott az Alavéstől. Deyverson szerzett vezetést a vendég gárdának, és bár egy szöglet után Jérémy Mathieu egyenlíteni tudott, a 65. percben Ibai Gómez megszerezte újra a vezetést az Alavésnek, amely egyben a győztes találat is volt.

La Liga, 3. forduló

Celta de Vigo–Atlético Madrid 0–4(Koke 53., Griezmann 73., 81., Correa 89.)

Real Madrid–Osasuna 5–2(C. Ronaldo 6., Danilo 40., S. Ramos 45+1., Pepe 56., Modric 62., ill. O. Riera 64., D. García 79.)

Málaga–Villarreal 0–2(J. Costa 33., Sansone 44.)

Sevilla–Las Palmas 2–1(Sarabia 89. – 11-esből, C. Fernández 94., ill. Tana 16.)

Barcelona–Alavés 1–2(Mathieu 46., ill. Deyverson 38., Gómez 65.)