Beszámolók a szombati angol, olasz, német és spanyol bajnokikról

Európa – Az MU a bajnokot, az Arsenal a Chelsea-t ütötte ki, botlott a Real, Messi nélkül gálázott a Barca, Baloghék ellen nyert a Juve.

Cikkünk frissül!

Olaszország

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Palermo Balogh Norberttel a kezdőcsapatban fogadta a Juventust, és csak egy öngólnak köszönhetően szenvedett vereséget. Balogh az 59. percig volt a pályán, míg Sallai Roland ezúttal a kispadról figyelte végig a találkozót.

A Napoli könnyedén elintézte hazai pályán a Chievo gárdáját, így továbbra is az egyetlen veretlen csapat a Serie A-ban, és tapad az éllovas Juventusra.

Serie A, 6. forduló

Palermo-Juventus 0-1 (Goldaniga 49., öngól)

Napoli–Chievo 2–0 (Gabbiadini 24., Hamsík 39.)

Németország

A Bayern és a Leverkusen – a Bayer Chicharito mesterhármasával – a hajrában szerzett góllal szenvedte ki a három pontot, előbbi a Hamburg, utóbbi a Mainz otthonában győzött.

A Darmstadt Kleinheisler Lászlóval a kezdőcsapatban lépett pályára az Augsburg otthonában – a magyar válogatott játékost a félidőben lecserélte az edzője –, amelyen a vendég gárda egy félidőt emberhátrányban játszva szenvedett 1-0-s vereséget.

Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal a kezdőcsapatban – 70 perc játéklehetőséget kapott a magyar szélső – fogadta Dárdai Pál csapatát, a Hertha BSC-t, amelyen végül igazán fordulatos meccset követően egy-egy ponttal kellett megelégedniük a csapatoknak. Előbb vezetett a Hertha, de fordított Huszti együttese, majd a Dárdai-legénység vezetett megint, végül az utolsó pillanatokban mentett pontot az Eintracht.

Bundesliga, 5. forduló

Eintracht Frankfurt–Hertha 3–3 (Fabian 39., Meier 45., Hector 92., ill. Ibisevic 19., 58 – az elsőt büntetőből, Esswein 65.)

Mönchengladbach–Ingolstadt 2–0 (Stindl 42., Wendt 76.)

Mainz–Bayer Leverkusen 2–3 (Malli 31., Bell 35. ill. Chicharito 32., 66., 92.)

Hamburg–Bayern München 0–1 (Kimmich 88.)

Augsburg–Darmstadt 1–0 (Finnbogason 47.)

Werder Bremen-Wolfsburg (Thy 86., G. Selassie 91., ill. Bauer 69., öngól)

Anglia

A Premier League 6. fordulójában a Manchester United az első félidőben négy gólt vágott a bajnoki címvédő Leicester Citynek, így a vártnál jóval könnyebben, végül 4-1-es sikert aratott a Mourinho-legénység.

A továbbra is százszázalékos teljesítménnyel listavezető Manchester City vezetőedzője, Josep Guardiola a második, aki első hat mérkőzését megnyerte a Premier League-ben. Az első ilyen szakvezető az olasz Carlo Ancelotti volt, aki 2009-ben a Chelsea-vel produkált hasonlóan remek bajnoki rajtot. A walesi csapat otthonában két gólt szerzett az argentin Sergio Agüero, aki a hatodik tétmérkőzését játszotta és a 10., illetve a 11. találatát érte el a szezonban.

A Liverpool fölényesen legyőzte az újonc Hull City csapatát, amely a 29. perctől emberhátrányban volt, és két gólt is kapott büntetőből.

Az Everton a Bournemouth otthonában elveszítette veretlenségét, a Stoke City és a Sunderland viszont továbbra is nyeretlen az élvonalban. Utóbbi Jermain Defoe duplájával már két góllal vezetett, de a 95. percben kapott találat miatt végül a pontszerzésről is le kellett mondania.

Az Arsenal már az első félidőben leiskolázta a Chelsea együttesét, a végén maradt az első félidőben kialakult 3-0-ás eredmény.

Angol bajnokság, 6. forduló

Manchester United–Leicester City 4–1 (Smalling 23., Mata 37., Rashford 50., Pogba 42., ill. D. Gray 60.)

Liverpool–Hull City 5–1 (Lallana 17., Milner 30., 71. mindkettőt – 11-esből, Mané 36., Coutinho 52., ill. Meyler 51.)

Bournemouth–Everton 1–0 (Stanislas 23.)

Middlesbrough–Tottenham Hotspur 1–2 (Gibson 65., ill. Szon Hun Ming 7., 23.)

Sunderland–Crystal Palace 2–3 (Defoe 39., 60., ill. Ledley 62., McArthur 76., Benteke 94.)

Stoke City–West Bromwich Albion 1–1 (Allen 73., ill. Rondón 91.)

Swansea City–Manchester City 1–3 (Llorente 13., ill. Agüero 9., 66. – a másodikat 11-esből, Sterling 77.)

Arsenal–Chelsea 3-0 (A. Sánchez 11., Walcott 14., Özil 40.)

Spanyolország

Az Eibar hazai pályán 2–0-ra legyőzte a 24. perctől emberhátrányban játszó Real Sociedadot a spanyol bajnokság 6. fordulójának szombati nyitómeccsén. Az FC Barcelona a sérült Lionel Messi távollétében is rendkívül magabiztos, 5-0-s győzelmet aratott a Sporting Gijón otthonában. A katalánoknál a duplázó Neymar mellett Luís Suárez, Rafinha, illetve Arda Turan volt eredményes.

A Real Madrid hiába vezetett kétszer is a Las Palmas otthonában, végül csak egy ponttal távozott, így a Villarreal elleni döntetlent követően újabb pontokat hullajtott, de így is maradt az első helyen.

Spanyol bajnokság, 6. forduló

Eibar–Real Sociedad 2–0 (Illarramendi 57. – öngól, Bebé 66.)

Sporting Gijón–Barcelona 0–5 (L. Suárez 29., Rafinha 32., Neymar 81., 88., Turan 85.)

Athletic Bilbao–Sevilla (San Jose 26., Balenziaga 66., Aduriz 90., büntető, ill. Nasri 55.)

Las Palmas–Real Madrid 2–2(Tana 38., Araújo 85., ill. Asensio 33., Benzema 67.)